Jawline dolgusu ya da çene hattı dolgusu olarak bilinen tedavi, medikal dolgu uygulamalarıyla yapılan ameliyatsız kontür düzeltme işlemidir. Medikal dolgu ile daha keskin, daha zarif ve belirgin bir çene hattına sahip olmak mümkün. Kontürlu bir çene çizgisinin tamamlayıcısı olan sağlıklı bir cilt, hacimli dudaklar ve belirgin elmacık kemikleri ise yine dermal dolgularla tasarlanabiliyor. Dermal dolgu maddesi, kemik veya kas eksikliğinin yerini alır ve cildi daha gergin hale getirip çeneye belirgin bir çerçeve yapar.
 
 

Bu dolgunun fiyatı kullanılan medikal dolgu malzemesine, doktorun uzmanlığına, kliniğin bulunduğu şehir ve semte ve hastaya kullanılacak dolgu miktarına göre değişkenlik gösteriyor. 2022 fiyatları 4.000 ila 12.000 TL arasında değişiyor.

Jawline dolgu uygulaması, kişilerin yüzünün alt kısmında sıkı ve belirgin bir görünüme sahip olmalarını sağlayan bir işlemdir. Ayrıca çene uçlarına uygulanan çene dolgusu yıllar içinde çene çizgisini veya çene hattı hacmini kaybeden şekil bozuklukları oluşmuş kişiler için idealdir. Bu uygulama çene ve gıdı bölgesinde gevşeklik yaşayan hastalar için botoks gibi farklı tedavilerle birleştirilerek uygulanabilir.

Bu uygulama hastanın anatomisine bağlı olarak planlanır. Öncelikle cilt temizlenir ve uyuşturma için anestezik krem kullanılabilir fakat çoğu dolgunun içinde işlemin rahat ve ağrısız yapılabilmesi için bir çeşit uyuşturucu özelliği olan lidokain bulunur. Kişinin çene hattı boyunca çene dolgusu enjekte edilir. Çene hattı boyunca mandibular açıya yapılan bu dermal dolguda, kulağın altındaki kemikli yapı üstünden giriş yapılarak uzun ve esnek bir enjeksiyon olan kanul kullanılır. Bu uygulama sonrasında eğer hastanın ihtiyacı varsa çene hattı boyunca veya boyun bantlarına botoks yapılarak, platizma kasları yukarı ve içeri çekilir; böylece çok daha iyi bir sonuç alınır. Çene hattı dolgusu uygulaması sonrasında oluşabilecek herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için buz kullanılabilir. Lidokain duyarlılığınız varsa bunu doktorunuza söylemenizde fayda var. Uygulama ortalama yarım saat kadar sürer.

Jawline dolgusunda sıklıkla Restylane Lyft, Juvederm Voluma veya Radiesse dolguları kullanılıyor. Jawline dolgu kemik hattı boyunca yapıldığı için kalsiyum hidroksiapetit dolgu, hyalüronik asit dolgu en sık tercih edilenler arasındadır. 

Uygulama sonrası ağrı duymamanız için sıklıkla buz kompresi önerilir. Ağrı kişiden kişiye değişse de 1 ila 10 ağrı skalasında çoğu hasta ağrıyı 1 olarak ifade ediyorlar. Bu tedavi sonrasında hemen anında değişimi görürsünüz ve bekleme yapmadan sosyal hayatınıza geçiş yapabilirsiniz.

Jawline dolgusunun kalıcılığı, kullanılan ürüne ve kişiden kişiye göre değişir. Genellikle 1 ila +2 yıl arasında kalıcılığı vardır.

Yayınlanma tarihi: 20/10/2020

-

Son Güncellenme: 27/03/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön