Ece Yalçın tarafından yazılmış, Op. Dr. Leyla Arvas tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Göbek Deliği Estetiği
Memnuniyet Bu tedavi hakkında hasta yorumu bulunmamaktadır.
Ortalama Fiyat 15000
Tedavi Genel anestezi
İyileşme Süresi 7-10 Gün

Göbek Deliği Estetiği Nedir?

Göbek deliği estetiği mevcut göbek deliğinin şekil bozukluğunu ya da yerini düzeltmek için uygulanan bir işlemdir. Tek başına gerçekleştirilirse klinik ortamında lokal anesteziyle yapılabilecek, küçük bir cerrahi girişimdir. Bu işlem, göbek fıtığı tedavisinde kullanılırken artık estetik çözüm olarak da yaygınlaşmıştır. Çeşitli nedenlerle göbek deliğinin görünümünden memnun olmayan kişilerin başvurduğu kolay ve tatmin edici sonuçlar veren bir uygulamadır. Göbek deliği estetiği liposuction ya da karın germe ameliyatlarıyla kombine edilebilir. Bu durumda hastalar genel anestezi altında olurlar.

İdeal kilosunda olan ve fiziksel durumu iyi olan kişiler göbek deliği estetiği yaptırmayı düşünebilir. Göbek deliğinin formu bazı durumların sonucunda bozulmuş olabilir. Örneğin, hamilelik ya da aşırı kilo alıp verme göbek deliğinin şeklini etkileyebilir. Aynı şekilde göbek piercingleri de göbek deliğinin formunu değiştirebilir. 

Tüm bunların dışında, hiçbir deformasyon olmaksızın yalnızca aynadaki görünüm beğenilmediği için bu estetik tercih edilebilir. Göbek deliği estetiği yaptıranlar bu işlemi tek başına ya da karın germe veya liposuction işlemleri esnasında talep edebilirler. Bunun dışında fiziksel durumu iyi olup yalnızca estetik açıdan şeklini beğenmediği için göbek deliğini düzelttirmek isteyen kişiler mevcuttur. 
Göbek deliği estetiği yapılmadan önce bölgenin mevcut durumu incelenir. Göbek deliği çıkıksa içeri çekilebilir, yeri değiştirilebilir ve kenar kontürleri bozuksa düzeltilebilir. İdeal sayılan göbek deliği şekli, merkezde, dikey, oval ve içeri çöküktür. Görünümü iyileştirilecek göbek deliği bu kriterlere göre şekillendirilir. 

Cerrahın müdahalesi yapılacak operasyona göre değişir. Göbek deliğinin formunu ve yerini değiştireceği bir işlemde cerrah, göbek çevresine yaptığı bir kesi yardımıyla fazla deriyi çıkarır. Göbek deliğini işlem öncesi çizilen bölgeye kaydırır ve deliğin formuna son halini verecek dikişlerle işlemi tamamlar. Göbek deliği estetiği yaklaşık bir saat süren bir işlemdir. 

Göbek deliği ameliyatı esnasında ve sonrasında komplikasyon riski düşüktür. Hastalar işlemi yaptırdıktan birkaç gün sonra normal hayatlarına dönebilirler. Göbek deliği estetiğinin sonuçları kalıcıdır. Dikişler genellikle kendiliğinden eriyen türdedir. Eğer değilse, 7-10 gün arasında gerçekleşen kontrol randevusunda alınırlar. 

Bölgenin temiz ve kuru tutulması enfeksiyon riskini önlemek ve çabuk iyileşme açısından önemlidir. Doktorlar işlemden sonra göbeği saran geniş bel bantlı yoga taytları giyilmesini önerebilir. Bu, ameliyat sonrası işlem yapılan alanda oluşabilecek ödemi engellemek ya da azaltmak için iyi bir çözüm sunar. 

Göbek deliği estetiğinin ardından en az 2 hafta boyunca ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Doktorun tavsiye edeceği tarihte spor yapmaya devam edilebilir.   
Göbek deliği estetiği tek başına yapılacaksa fiyatı kombine ameliyatlardan daha farklı olacaktır. Estetiği gerçekleştiren cerrahın alanında ne kadar tanınmış ve deneyimli olduğu detayı işlemin fiyatını etkiler. Bunun dışında göbek deliği estetiği yapılacak klinik ve kliniğin bulunduğu şehir de fiyat üzerinde rol oynar.  
Türkiye sağlık turizminde en ünlü ülkelerden biridir. Dünyanın her yerinden hastaların tıbbi bir destinasyon olarak Türkiye'yi tercih etmelerinin birçok nedeni var. 

Prosedürler hakkında derinlemesine bilgi sahibi yetenekli cerrahlar, iyi eğitimli İngilizce konuşan personel ve ülkenin doğal ve tarihi güzellikleri binlerce yabancı hasta için onu çekici ve arzu edilir kılmaktadır.

Ülkenin en çekici yanı genel olarak uygun fiyatlar. En kaliteli hizmet için diğer batı ülkelerinden daha az ödersiniz. Birçok yüksek kaliteli klinik, paket olarak tercüman hizmeti ile size tam konaklama ve havaalanı transferleri sunar.

Ülkedeki doğal güzellikler ve tarihi yerler de yabancı hastalar için caziptir. Türkiye'yi tıbbi bir destinasyon olarak tercih eden bir hasta, çok sayıda turistik yerin ve Türk mutfağının tadını çıkaracaktır.

Yayınlanma tarihi: 11/12/2017

-

Son Güncellenme: 27/06/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön