Derya Kılınç tarafından yazılmıştır.

Çarpık Bacak Estetiği
Memnuniyet Bu tedavi hakkında hasta yorumu bulunmamaktadır.
Ortalama Fiyat 45000
Tedavi Genel Anestezi

Çarpık Bacak Estetiği Nedir?

Bacakların görünümde bütünsel bir estetik yaratması hem kadınlar hem de erkekler için son derece önemli bir fiziksel özelliktir. Bacak bölgesinde bulunan çarpık ve estetik olmayan görüntü kıyafetlerden bile belirgin bir şekilde görülebilir. Bu durum kişinin sosyal yaşamında özgüven kaybı yaşamasına neden olur. Bu nedenle gelişen teknoloji sayesinde çarpık bacak estetiği hem kadınlara hem de erkeklere sıklıkla uygulanır. Çarpık bacak estetiği, bacak bölgesinde bulunan asimetrik şekil bozukluklarını estetik olarak düzenleyen operasyondur. 

Gelişen teknoloji doğrultusunda çarpık bacak estetiğinde çok sayıda yöntem kullanılır. Bu yöntemler silikon protez, yağ enjeksiyonu ve dolgu enjeksiyonu olarak sıralanabilir.

 1. Silikon Protezle Çarpık Bacak Estetiği
 
Çarpık bacak görünümünün düzeltilmesinde silikon protezler kullanılır. Bu protezler meme büyütme ameliyatlarında da kullanılmaktadır. Ancak bu protezler çubuk şeklinde olması nedeniyle farklılık gösterir. Silikon protez ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve genel olarak kolay geçer. Ameliyat sonrasında hasta 2 - 3 hafta boyunca bacak bölgesini zorlayacak aktivitelerden kaçınmalıdır. 

 2. Yağ Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Estetiği
 
Yağ enjeksiyonu işlemi ile yapılan çarpık bacak düzeltme işlemi, bu bölgede çok fazla deformasyon bulunmayan hastalara uygulanır. Hastanın bacaklarında yağ oranı fazla olan bir bölgeden liposuction yöntemi ile yağlar alınır ve bacak bölgesine enjeksiyon yoluyla transfer edilir. Bu işlem genellikle tek seans olarak uygulanır. Ancak yağ transferi gerçekleşen bölgede zamanla yağ miktarında kayıplar yaşanabilir bu nedenle en az 6 ay sonra yeni bir seans daha uygulanabilir. 
 
3. Dolgu Enjeksiyonu ile Çarpık Bacak Estetiği
 
Hyaluronik asit içerikli hazır dolgu maddelerinin bacaklara enjekte edilmesiyle yapılan bir işlemdir. Bu işlem sonrasında birkaç gün içinde, hasta rutin hayatına devam edebilmektedir. Geçici etkiye sahip olan bir uygulamadır. Tıpkı dudak dolguları gibi cerrahi bir işlem olarak geçmez ve kısa sürede uygulanır fakat maliyeti fazladır.
Çarpık bacak estetiği fiyatları; uygulanan yönteme göre değişkenlik gösterir. Ortalama 20.000 TL ve 80.000 TL arasındadır.
 
Çarpık bacak estetiği ameliyatı öncesinde muayene yapılır ve hastadan bazı tahliller istenir. İstenen bu tahliller doğrultusunda ameliyatın hangi yöntemle yapılacağı belirlenir ve süreç bu doğrultuda planlanır. Hastanın ameliyattan 2 hafta önce sigarayı, rutin bir şekilde kullandığı kan sulandırıcı ilaçlarını ve vitamin takviyelerini bırakması gerekir. Bunun yanında hasta ameliyat sırasında anestezi alacağından hastanın en az 6 saat öncesinden yeme ve içmeyi kesmesi tavsiye edilir. 
Çarpık bacak estetiği yaptıranlar, aynı gün ya da ameliyat sonrası gün taburcu edilir. Bunu takip eden 2 gün boyunca hastaların banyo yapması önerilmez. Hastalar 2 hafta boyunca korse çorap giymelidir. Bunun yanında hasta 2 ay boyunca spordan ve ağır egzersizlerden uzak durmalıdır. Hastaların bu işlemlerden sonra iyileşme süreci 5 ile 7 gün arasında değişiklik gösterir. Bu süre hastanın durumuna ve yapılan uygulamaya göre farklılık göstermektedir. Tam anlamıyla iyileşme ise 1 ay sonunda gerçekleşir. Tüm bu süre boyunca hastanın takip edilmesi önemlidir. Çarpık bacak estetiği öncesi ve sonrası etki 6 ay sonra görülür. Altıncı ayın sonuna gelindiğinde hastanın ikinci bir uygulamaya ihtiyacı bulunmuyorsa takip süreci sonlandırılır. Çarpık bacak estetiği ne kadar doğru uygulanırsa iyileşme süreci sonrasında etki o kadar büyük olur. 
Çarpık bacak estetiği yaptıranların yorumları ve uzman görüşleri incelendiğinde bu uygulamanın 18 yaşından büyük olan herkes için uygun olduğu görülür. Ancak ameliyat olmak isteyen hastaların öncesinde bir uzman görüşü alması önemlidir. Çünkü yağ transferinin gerekli olduğu durumlarda vücudun başka bir bölümünden fazla olan yağlar alınır ve bacak bölgesine enjekte edilir. Bu nedenle hastanın çok zayıf olmaması önemlidir ve bunun tespiti de bir uzman görüşü ile yapılabilir.
 
Çarpık bacak estetiği Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve tüm Türkiye’de yaygın olarak yapılabilen bir işlemdir. 

Yayınlanma tarihi: 06/08/2019

-

Son Güncellenme: 29/07/2022

İlgili Estetik Haberleri

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön