Bahar Özbal tarafından yazılmış, Doç. Dr. Süleyman Taş tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Kocaali / Sakarya
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Adapazarı / Sakarya
0 Cevap Devlet Hastanesi
Profili Gör

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi

Adapazarı / Sakarya
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi

Serdivan / Sakarya
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Serdivan / Sakarya
0 Cevap Özel Hastane
Profili Gör

Sakarya Burun Estetiği


“Rhinoplasty” (Rinoplasti), estetik cerrahi alanının en önemli operasyonlarından biridir.

“Burun Estetiği”, “Burun Şekillendirme Ameliyatı” gibi isimlerle anılan “Rhinoplasty” (Rinoplasti) burun şeklinin yüzü ile uyumlu forma yanı sıra rahat ve sağlıklı nefes almasını sağlamak hedefiyle yapılır.

18 yaş üzeri kadın-erkek sağlıklı her birey burun estetiği ameliyatı olabilir. Sakarya burun estetiği ameliyatlarında hem devlet hem özel hastane seçeneklerine sahip illerden biridir.

Hastanelerin bünyesinde hizmet veren doktorlara ek, hastane anlaşmalı özel klinik ve muayenehanesi olan doktorlar da Sakarya’da burun estetiği olmayı planlayan kişiler için alternatif yaratır.

Sakarya, burun estetiği fiyatları ortalama 7.000 TL ile 30.000 TL ücret aralığında yapılır. Sakarya burun estetiği fiyatları planlanan ameliyatın kapsamına göre değişiklik gösterir.

Sağlıklı nefes almaya mani, septum deviasyonu ve/veya konka büyümesi nedenli burun ameliyatının eşlik ettiği estetik burun ameliyatları en sık yapılan operasyonlardandır.

Ancak kişinin ihtiyaç ve isteğine bağlı olarak burun yapısı sağlıklı olmasına rağmen sadece estetik amaçlı talepleri ya da burun formu estetik olduğu halde sadece sağlık amaçlı burun ameliyatı da planlanmaktadır.

Hangi amaçla olursa olsun Sakarya; burun estetiği ameliyatı için Adapazarını da kapsayan bir çok doktor ve hastane seçeneğine sahiptir.

Sakarya'da Burun Estetiği Yapan Özel Hastaneler & Doktorlar Kimlerdir?

 

 • Özel Adatıp Sakarya Hastanesi

 • Özel Beyhekim Hastanesi

 • Özel Bilge Hastanesi

 • Özel Medar Sakarya Hastanesi

 • Özel Çark KBB Tıp Merkezi


Burun estetiği düşünen kişiler için en önemli adımlardan biri doktor ve hastane seçimidir. Özel hastanelerin büyük çoğunluğu özel klinik ve muayenehane doktorlarıyla anlaşmalıdır. 

Seçeceğiniz burun estetiği doktorunu hem hastane bünyesinden hem de dışarıdan tercih edebilirsiniz, seçiminiz ne yönde olursa olsun doktor bütçesi ameliyat giderlerinden hastane masraflarından ayrı bütçelendirilecektir. Doktor seçiminde “iyi iletişim” altın kuraldır.

Beklentilerinizi anlayan, düşüncelerinizi dinleyen ve sizin için en doğrusunu öneren bir hekimle yol almak burun estetiği ameliyatı öncesi ve sonrası süreçlerin sürprizsiz geçmesini sağlar.

Sakarya'da burun estetiği yapan doktorlar, anlaşmalı oldukları hastanelerin ameliyathanelerini kullanırlar. Dolayısıyla gecelik kalış da yine bu hastanelerde olacaktır.

Her hastanenin sunduğu otelcilik hizmeti farklı bütçelendirilir. Bu nedenle doktorunuzun anlaşmalı olduğu özel hastanelerin hangileri olduğunu sormayı unutmayın.

Seçeceğiniz hastane ameliyat sonrası süreçte size kendinizi konforlu ve mutlu hissetmenize yardımcı olacak niteliklerde olmalıdır.

 

 • Op. Dr. İlsun Özkaya Aka

 • Op. Dr. Ali Fuat Varlı

 • Op. Dr. Sabri Algun Aka

 • Uzm. Dr. Ömer Öncü

 • Op. Dr. Cem Karataş

Sakarya'da Burun Estetiği Yapan Devlet Hastaneleri & Doktorlar Kimlerdir?

 

 • Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

 • Sakarya Üniversitesi EAH Korucuk Kampüsü

 • Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi

 • Sakarya Akyazı Devlet Hastanesi

 • Sakarya Karasu Devlet Hastanesi

 • Hendek Devlet Hastanesi


Sakarya'da devlet hastanelerinde burun estetiği ameliyatı yaptırmanın bir çok artısı vardır. Öncelikle Sakarya devlet hastanelerinde burun estetiği ameliyatı fiyatları en çok 7.000 TL’ye yaptırabilirsiniz.

Üstelik ameliyatınız için Prof ya da doç gibi unvanlara sahip burun estetiği doktorları ile de anlaşabilirsiniz. Eğer burun estetiği ameliyatını sağlık amaçlı olacaksanız SGK ameliyat giderlerinizin bir bölümünü devlet hastanelerinde karşılamayı da kabul edebilir.

 

 • Prof. Dr. Mehmet Güven

 • Uzm. Dr. Deniz Gin

 • Uzm. Dr. Yasin Kılıçaslan

 • Uzm. Dr. Haşim Bayram

 • Uzm. Dr. Sunay Cafer

 

Sakarya'da Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?


Sakarya, burun estetiği fiyatları ortalama 7.000 TL ile 30.000 TL aralığında yapılır. Burun estetiği fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Fiyatların belirlenmesinde en büyük pay ameliyatı yapacak doktor ve doktorun anlaşmalı olduğu hastanelerin ücret politikalarına aittir.

Sakarya burun estetiği doktor fiyatları, doktorun uzmanlık derecesine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Özellikle devlet hastanelerinde profesör, doçent ünvanlı doktorların tercih edilmesi ameliyat bütçesinin farklı oluşmasına sebebiyet verir.

Sakarya burun estetiği fiyatları; tercih edilen hastanenin otelcilik hizmet bedeli, ameliyathane giderleri, doktorun alacağı ücret, ameliyatta kullanılacak teknik, ameliyatın kapsamı ve bu kapsama bağlı ameliyatın süresi, alınacak anestezinin türü gibi kalemlerin alt alta toplanmasıyla oluşur.

Şehir dışından ameliyat amaçlı Sakarya’yı tercih eden kişilerin bu maliyetlere ek bir de otel konaklama sürelerini eklemeleri tam ameliyat bütçesinin belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Burun estetiği ameliyatı eğer kozmetik amaçla yapılacak ise yani tamamen estetik amaçlı burun ameliyatı olunacak ise özel ya da SGK türü sigortalar tarafından kapsam dışı işlemler sınıfında tanımlanır.

Burun estetiği ameliyatı, sağlıklı nefes alışverişi amaçlı planlanıyorsa yani septumda sapma, konkalarda büyüme, sinüzit gibi kişinin yaşam kalitesine negatif etki eden sorunların varlığında; planlanan burun estetiği ameliyatının bir bölümü ya da tamamı SGK tarafından karşılanabilir.

Doktorunuz ihtiyacınız olan tedavinin kapsamı ve buna bağlı fiyatlandırma aşamaları ile ilgili en doğru bilgiyi verecek kişidir.

Tedavinizin ne kadarlık bir bölümünün sigortalarca finanse edilebileceğini sormayı unutmayın!


 

ŞEHİR EN DÜŞÜK
FİYAT
EN YÜKSEK
FİYAT
İstanbul 10.000 TL 80.000 TL
Ankara 8.000 TL 65.000 TL
İzmir 7.000 TL 50.000 TL
Bursa 7.000 TL 45.000 TL
Diyarbakır 7.000 TL 45.000 TL
Kayseri 6.000 TL 30.000 TL
Konya 10.000 TL 40.000 TL
Antalya 8.000 TL 45.000 TL
Kocaeli 7.000 TL 40.000 TL

Yayınlanma tarihi: 01/12/2021

-

Son Güncellenme: 01/12/2021