Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Yaş almak, çevresel ve genetik faktörler cildin zamanla yıpranmasına, kolajen yapısını yitirerek incelmesine ve elastikiyetini kaybetmesiyle sarkmasına neden olur. Ameliyatsız yüz germe, zamanla yüz, gıdık ve boyun çevresinde görülen sarkma ve yaşlanma izlerini azaltmak için yapılan cerrahi olmayan işlemlere verilen addır.
 
 
 

Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları Nasıldır?

Ameliyatsız yüz germe birden çok yöntemle yapılabildiği için ameliyatsız yüz germe fiyatları da her bir uygulama için farklı değer aralıklarına sahiptir.
 
Dolgu uygulamaları ile ameliyatsız yüz germe fiyatları; (tüm yüz) dolgu uygulamasının içeriğine, uygulamanın yapılacağı il, ilçe, dolgu uygulamasını yapacak doktor, dolgu uygulamasının yapılacağı hastane-klinik gibi detaylara bağlı olarak değişiklik gösterir. Ortalama bir dolgu ile ameliyatsız yüz germe fiyatı 2.000 TL ile 15.000 TL arası değişiklik gösterir.
 
Ultherapy yöntemi ile ameliyatsız yüz germe fiyatları; (yüz ve boyun bölgesi dahil) ortalama 4.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik gösterir. Ultherapy yöntemi ile ameliyatsız yüz germe fiyatları; uygulamanın yapılacağı ilden ile hatta semtten semte farklılık gösterir.  
 
Fraksiyonel radyofrekans ile ameliyatsız yüz germe fiyatları seans sayısına ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir. Altın iğne adıyla da anılan uygulama, kişiye özel planlanır bu nedenle her bir uygulama fiyat aralığı kişiye özeldir. Ortalama 10.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik gösterir.
 
VShape ile ameliyatsız yüz germe, seans sayısına ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir.
 
Yüz mezoterapisi ile ameliyatsız yüz germe, tedavisi fiyatları, kırışıklık giderme, cilt sarkmaları ve elastikiyet kaybı gibi sorunları da kapsayan şekli ile ortalama 6.000TL ile 10.000 TL arasında ücretlendirilir.
 
Clearlift Lazer ile ameliyatsız yüz germe fiyatı, seans sayısına ve uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir.
 
Thermage ameliyatsız yüz germe fiyatı ortalama 5.000TL-15.000TL fiyat aralığında yapılır.
İple ameliyatsız yüz germe fiyatları ortalama 8000 TL-15.000 TL fiyat aralığında yapılır.

Ameliyatsız Yüz Germe Benim İçin Doğru Uygulama mıdır?

Ameliyatsız yüz germe, yaşlanmaya bağlı yüz cilt yüzeyinde kırışıklık ve sarkma meydana gelmiş kadın erkek herkese uygulanabilir işlemlerdir. Ameliyatsız yüz germe ayrıca kaza ya da dönemsel yorgunluklara bağlı izlerin giderilmesi için de uygulanabilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe uygulamalarının her biri lokal anestezi altında ortalama 15 dakika ile 1 saat aralığında kişiye genç bir görünüm sunan tedavi metotlarıdır.
 
           1- Dolgu Uygulamaları İle Ameliyatsız Yüz Germe iki farklı yöntemle yapılır. Biri dışarıdan dolgu maddelerinin enjeksiyonu (hyalüronik asit yapıda dolgu malzemesi) diğeri kişinin kendi vücudundan toplanan yağların dolgu malzemesi olarak yüz bölgesinde kullanılması. Dolgu uygulamaları ile; burun ve ağız kenarlarında oluşan çökme ve çizgiler doldurulabilir, göz altı ışık dolgusu ile göz altı bölgesindeki volume kaybı düzeltilebilir, kırışıklıklar doldurulabilir, çene dolgusu ile çene belirgin hale getirilebilir, dudak dolgusu ile dudaklardaki hacim kayıpları dolgunlaştırılabilir.
 
 • Her iki işlem ortalama 30-60 dakika aralığında tamamlanır.
 • Lokal anestezi kullanılır.
 • Etkisi; uygulamada tercih eden yönteme göre değişiklik gösterir ortalama 6 Ay-2 Yıl aralığındadır.
 
           2- Ultherapy Yöntemi İle Ameliyatsız Yüz Germe, focus ultrasound (fokuslanmış ultrason dalgaları) teknolojisi ile cildin orta tabakasındaki kolajen yapının aktive edilerek ciltteki tahribatın giderilmesi esasına dayanır.  Ultherapy yöntemi ile ameliyatsız yüz germe ile cildin sıkılaşması sağlanır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklıkları ortadan kaldırır. Kaş ve alın bölgesi, göz kapakları ve göz çevresine uygulanabilir bir yöntemdir.
 
 • Tek seans yeterlidir. Seans süresi uygulanacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 30-60 dakika aralığında gerçekleşir.
 • Anestezi genellikle tercih edilmez ancak hassasiyeti yüksek kişilerin taleplerine göre lokal anestezi ya da sedasyon yapılabilir.
 • Etkisi tek uygulama sonrası 2-3 ay sonra ortaya çıkar. 6 ay sonra nihai görünüm elde edilir. Uzun süre kalıcıdır.
 
           3- Fraksiyonel Radyofrekans ile Ameliyatsız Yüz Germe mikro enjeksiyon yöntemi ile ciltte küçük delikler açılması, cilt altına uygulanan radyofrekans enerjisi ile 60 dereceye kadar ısıtılan cilt orta katmanındaki kolajen yapının aktive edilmesiyle toparlanma, sıkılaşma, onarım ve yenileme yapması esasına dayanır. “Altın iğne” de denilen Fraksiyonel Radyofrekans uygulaması ile cilt yapısının gençleştirilmesi, sarkmaların toparlanması, sivilce ve yara izlerini gidermek mümkündür.
 
 • 3-6 hafta aralıklarla 5 seansa kadar planlanabilir. Seans süresi uygulanacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak ortalama 40 dakika sürer.
 • Lokal anestezi ya da sedasyon anestezi ile uygulanır.
 • Uygulamanın kalıcılık süresi 1-3 yıldır.  
 
           4- VShape İle Ameliyatsız Yüz Germe, ultrason ve radyofrekans yöntemlerini aynı anda kombine formülle uygulayan bir teknolojidir. Yüzün V formunu yaratmak bunun yanı sıra gıdı ve boyun bölgesi sarkmalarını toparlamak hedefi ile geliştirilen bu teknolojide ultrason dalgaları ile iri yapılı yağ hücreleri parçalanır, ardından radyofrekans uygulaması ile cilt ve cilt altı bağ dokusunu uyarılarak kolajen lifleri aktive edilir.
 
 • Her bir seans 20 dakika sürer. 14 gün arayla 4 seans olarak planlanır.
 • Uzun süreli kalıcı sonuç alınabilen bir uygulamadır. Sonucu korumak için bir kaç yılda bir tek seans tedavi tekrarı önerilir.
 
           5- Yüz Mezoterapisi  İle Ameliyatsız Yüz Germe, deri altı uygulanan mikro enjeksiyon içerik ile kolajen ve elastin bileşenler aktive edilerek cildin gençleştirilmesi esasına dayanır. Doğrudan cilt altına uygulandığı için hedef dokularla hızla buluşan yüz mezoterapisi ile ameliyatsız yüz germe uygulaması ile cildin yenilenmesi, sıkılaşması ve sağlıklı görünümü kazanması sağlanır.
 • Her bir seans ortalama 15-30 dakika aralığında sürer. Etkin sonuç için tedavi 3-4 seans olarak planlanır.
 • Lokal anestezi gerekli durumlarda sedasyon uygulaması altında yapılır.
 • Yılda bir tekrarlanması önerilir.
 
           6- Clearlift Lazer İle Ameliyatsız Yüz Germe, yaş alımına bağlı cilt yapısında meydana gelen kırışıklık, lekelenme, renk değişiklikleri, sarkma ve tahribatı onarıcı kolajen ve hücreleri aktive ederek genç bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Clearlift lazer ciltte küçük ve derin tedavi kolonları üretir, bu kolonlar mikrotermal tedavi bölgelerini oluşturur ve eski epidermal pigment hücrelerini yok ederek cildin yeniden sağlıklı ışıltısına kavuşmasını, toparlanıp sıkılaşmasını sağlar.
 
 • Uygulama ortalama 30-45 dakikada tamamlanır, tedavi 3-4 seans olarak planlanır. Her bir seans arası 1-2 haftadır.
 • Anesteziye ihtiyaç duyulmaz.
 • Yılda bir tekrarlanabilir.
 
           7- Thermage Ameliyatsız Yüz Germe, yaş alımına bağlı deforme olan kolajen yapısının radyofrekans (RF) teknolojisi ile ısıtılarak yeniden aktive edilmesi esasına dayanır. Mevcut kolajen yapısını besleyen ve yeni kolajen üretimini destekleyen Thermage yöntemi ile ameliyatsız yüz germe tedavisi, kolajen sıkılaşmasına bağlı, daha pürüzsüz ve sıkı bir cilt; yüz kontürünün belirlenmesi, çene altında sarkık cildin toparlanması ve özellikle alın, ağız ve göz çevresindeki ince kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.
 
 • Seans süresi 30-60 dakika aralığında değişmektedir. Seans sayısı kişinin ihtiyacına göre belirlenir bazen tek seans bile yeterli olmaktadır.
 • Uygulamanın sonuçları 3. haftadan itibaren hissedilmeye başlar, nihai görünüm 6 ayın sonunda oluşur. Thermage ile ameliyatsız yüz germe yönteminin kalıcılık süresi 3-5 yıl aralığındadır.
 
           8- İple Ameliyatsız Yüz Germe, bilinen diğer adıyla Örümcek Ağı Estetiği uygulaması, eriyebilen PDO iplerin kanülller aracılığı ile cilt altına yerleştirilmesi ve ardından eriyen iplerin zaman içinde kaybolan kolajen, fibroplast ve elastan üretimini tekrar aktive etmesiyle yüz ve boyun bölgesindeki sarkma ve form kayıplarının giderilmesi, yüz konturunun belirginleştirilmesi amacıyla yapılır.
 
 • Uygulama süresi ortalama 35 dakikadır.
 • Lokal anestezi altında yapılır,
 • 2-3 yıl boyunca etkilidir sonra tekrar edilmesi gerekir.

Kaynaklar

 • https://www.plasticsurgery.org/
 • https://aaams.net/articles/what-is-the-best-non-surgical-facelift-and-how-long-does-it-last/
 • https://www.healthline.com/health/non-surgical-facelift

Yayınlanma tarihi: 19/09/2017

-

Son Güncellenme: 28/07/2022

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön