6D Star Askısı Uygulaması (6D İp Uygulaması) Nedir?

6D Star askısı, 6D ip uygulaması, ameliyatsız medikal bir tedavidir. 2 yönlü lineer bir etkiye sahip diğer iple yüz germe çeşitlerinden farklı olarak 6D yani 6 yönlü bir lifting etkisi yaratır. Üzerinde bulunan 6 yöndeki kılçıklar cilt alt dokusuna uyumlu bir tutunuş sağlar. 360º derecelik hem aşağıdan yukarıya hem de yukarıdan aşağıya doğru olan çift taraflı  ve diğer iplere göre daha güçlü bir yapıda olan kılçık mekanizması, aynı zamanda daha kalıcı, uzun ömürlü bir sonuç verir. Kılçıkların sabitleme kısmı kanülün içine olduğu için cilt altına yerleştirilen dokuya hasar vermez. 

Podcast

6D Star Askısı Uygulaması Fiyatı Ne Kadardır?

6D Star Askısı fiyatı, kullanılacak ip adedine göre değişkenlik gösterir. 6D ip uygulamasının ortalama fiyatı 3.000-20.000TL aralığındadır.

6D Star Askısı Uygulaması Benim İçin Doğru Bir Uygulama Mıdır?

Yüzünüzde ve boynunuzda sarkma ve asimetri varsa, daha kalkık ve simetrik bir kaş konumuna sahip olmak istiyorsanız, yaşa bağlı oluşan yüz sarkmalarına önlem almak istiyorsanız, yüzünüzdeki form kaybı için ameliyatsız yüz germe uygulamasını tercih ediyorsanız, yüz ovalinizden memnun değilseniz, 6D Star Askısı uygulaması sizin için doğru bir tedavi seçeneği olabilir. Ayrıca 18 yaş üstü, erkek ya da kadın, genel sağlık durumu iyi olan, gerçekçi beklentilere sahip kişiler ameliyatsız 6D iple yüz asma uygulamasını düşünebilirler.

6D Star Askısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Deri altı kolajenini uyararak cildin daha sıkı ve daha sağlıklı olmasına da fayda sağlayan 6D iple yüz askılama lokal anestezik krem uygulaması ile başlar. Ardından yüzünüzdeki deformasyona göre belirlenen planlama dahilinde 6D ipler cilt alt dokusuna yerleştirilir. Kılçıklı ipin cildi optimum düzeyde germe etkisini yaratması için doku yukarı çekilerek, askılama yapılır.

6D Star Askısı Yüzde Hangi Alanlarda Kullanılır?

6D Star Askısı kuvvetli bir  lifting etkisi ile yüzde sarkma olan her alanda kullanılabilir. Onun dışında son zamanlarda özellikle şu uygulamalar için daha yoğun bir talep gözlenmektedir;
  • Badem göz
  • Düşük göz kapağı giderme
  • Kaş askılama
  • Burun askılama
  • ·Jaw Line hattı belirginleştirme
  • Gıdı sarkması

6D Star Askısı Uygulaması Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Uygulanan lokal anestezi etkisiyle işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez, hafif bir gerginlik hissi doğaldır.

6D Star Askısı İyileşme Süreci Nasıldır?

6D Star Askısı uygulama sonrası hemen sosyal yaşantınıza geçiş yapabilirsiniz. 6D Star Askısı işlem sonrası hastanın birkaç gün yüzüstü yatmaması, aşırı soğuk veya sıcak banyo yapmaması gerekir. İyileşme süreci son derece konforlu geçse de hassas cilt yapısına sahip kişilerde morluk veya kızarıklık gibi yan etkiler 1 hafta içinde toparlanır.

6D Star Askısı Uygulamasının Sonuçlarını Ne Zaman Görürüm?

Uygulama biter bitmez, 6D Star askısının yarattığı değişimi gözlemleyebilirsiniz. 6D ip uygulamasında kullanılan bu kılçıklı ipler, ortalama 6 ila 8 ay içerisinde erirler ve diğer iple yüz germe uygulamalarında kullanılanlara nazaran doku tutulumu çok kuvvetli olduğundan daha uzun ömre sahiptirler. Eriyebilen yapıları ve bio uyumlu olmaları sebebiyle herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmazlar. 6D Star askısının etki süresi ise kişiden kişiye değişse de ortalama 2-3 sene devam etmektedir.
  
Yukarıda belirtilen bu avantajlar ve son teknoloji yapısı sayesinde 6D STAR ASKISI son zamanlarda trend askılama yöntemi haline gelmiştir.

Yayınlanma tarihi: 22/10/2020

-

Son Güncellenme: 27/03/2023

Misyonumuz, modern güzelliğe yapılan her yatırımın buna değer olduğu bir dünya yaratmaktır.

Başa Dön