05 September 2018

Tarzınıza göre Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Habertürk’te yer alan haberde Diş Hekimi Zafer Kazak, "Dudaklar, diş eti, dişler gibi bir takım estetik kriterlerin ayrı ayrı ve birbiri ile olan ilişkisinin değerlendirildiği, detaylı estetik analizleri kapsayan, gülüş şeklinin değerlendirilmesidir.

Dudak seviyesi, dişlerin boyları, diş eti seviyesi, diş rengi, diş dizimi, güldüğümüz zaman dudak ve dişlerin uyumu ve gülme hattı gibi faktörlerin tek tek ve birbirleri ile olan uyumu estetik gülüş analizinin yapılmasında çok büyük önem taşır" dedi.

Dt. Zafer Kazak

Gülüş Tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği (beyaz estetik) ve diş etlerinin oluşturduğu bölgenin estetiğinin (pembe estetik) değerlendirildiğini belirten Global Diş Hekimleri Derneği Başkanı Diş Hekimi Diş Hekimi Zafer Kazak, “Bu amaçla öncelikle fotoğraf üzerinde diş etlerinin hangi seviyede olması gerektiği, hangi dişlerin tasarıma dahil edileceği değerlendirilir.

Sonrasında dişlerin dişdiş etikemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Daha sonra tedavi planı netleştirilir” ifadelerini kullandı.

beyaz estetik

Diş Hekimi Zafer Kazak, “Estetik uygulamalarda amaç kişiye yakışanı bulmak olmalıdır.

Gülerken en az dişlerin görüntüsü kadar diş etlerinin seviyeleri ve simetrik görünmeleri de önemlidir.

pembe estetik

İşte bu noktada tercihen lazer ile dişetlerine müdahale etmek gerekir.

Eğer sadece diş etlerine müdahale yeterli ise diyot lazer ile işlem yapılabilir.

Ama daha ileri seviye bir düzenleme gerekli ise sert doku veya kombine lazer cihazı gereklidir. Sert doku lazerleri işlem sonrası konfor için de daha çok tercih edilmektedir.

Mevcut durumuna göre yapılacak tedavilere göre seans sayısı değişebilir. Tedavi bazen tek seansta bazen de birkaç haftada tamamlanabilir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Habertürk


Gülüş Tasarımı ile ilgili yazılar