03 November 2020

Op. Dr. Ebru Şen Meriç: “Lip lift, dudak kaldırma yaptıranlar son derece memnun”

Dudak Kaldırma

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Ebru Şen tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Birçok insan daha estetik bir yüz hattı ve çekici bir dudak bölgesi istiyor. Bunun için en çok dudak dolgularına yöneliyor aslında ama bazen dudak dolgusu tek başına yetmez. Neyse ki çekici yüz hattına ve dudak bölgesine sahip olmanın tek çözümü dudak dolguları değil. Hatta kalıcı bir çözüm arıyorsanız liplift diğer söylemiyle dudak kaldırma, harika bir seçenek olabilir. Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ebru Şen Meriç konu hakkında bakın bize neler anlattı:

Op. Dr. Ebru Şen

Op. Dr. Ebru Şen Meriç

“Üst dudak kaldırma, bir hastanın burnunun alt kısmı ile üst dudak sınırı arasındaki deriyi kısaltmak amacıyla yaptığımız, cerrahi bir uygulamadır. Mesafe kısalır, yüz olması gereken orana kavuşur, dudak görünürlüğü ve üst diş görünürlüğü artar. Filtrum belirginleştirilir. Esasen, bir saat süren bir prosedürdür.”

Son dönemde liplift yaptıran ünlülerin fazlaca gündeme gelmesi, bu uygulamayı biraz daha popüler hale getirdi. Dudak kaldırma yaptıranlardan alınan geri bildirimlerin ve instagram sayesinde sıkça gördüğümüz öncesi sonrası farkın çok iyi olmasından ötürü, pek çok insanın dikkatini çekiyor.

Dudak kaldırma ameliyatı kişiye daha kadınsı bir görünüm veriyor. Bazen burun ile üst dudak arasındaki mesafe normalden daha uzundur ya da yaş aldıkça uzar. Dişlerin hiç görünmemesi, var olan dudağın aşağı dönük olması da görüntüyü olumsuz etkiler. Bunlar, bazıları için estetik olarak hoş olmayan ve kişiyi daha “yaşlı” gösteren durumlar. Çoğu zaman bu kişiler dudak dolgusu ile bu mesafeyi kısaltmaya çabalasalar da, ortaya öne doğru uzamış ördek dudak dediğimiz ifade çıkıyor.  İşte lipliftle dudak-burun arası mesafeyi azaltırken dudağı ayağa kaldırarak bu sorunları düzeltebiliyoruz. Üstelik kalıcı bir uygulama ve üst dudağı daha dolgun gösteriyor. Üst dudak kaldırma ameliyatı sürecinde estetik cerrahınız, ihtiyaçlarınıza göre düzeltmeyi planlayabilir, böylece isteklerinize uygun kalıcı bir görünüm elde edersiniz.

https://lh5.googleusercontent.com/jIt4IeE0F3M4rSXPgN66wvfyGtTOfL_rqyL2plfl89i0w3JEgpUPD0q_WRAbG235Rj89k0aLr1LNohoVHEzV9oqmB0J7aw7nYHBD0V4K5vTSk32YmILL5Y_Gu-rtbig9GvdGDaAG

Bazen asimetrik dudaklar sorunu da olabiliyor. Dudak kaldırma ile eşit mesafe bırakıldıktan sonra dudağın kırmızı kısmına bağlı asimetriler için dolgu ile simetri sağlanabilir.

Sebep ne olursa olsun, dudak kaldırmanın, hastalar için çeşitli faydalar sağladığı bir gerçek. Liplift nasıl yapılır sorunuza gelince, aslına bakarsanız basit bir operasyondur. Lokal anestezi altında yapılır. Operasyon sonrası evinize gidebilirsiniz. İyileşme süreci ise oldukça konforludur. 1 hafta sonra dikişleriniz alınır ve  hızlıca izler kapanmaya ve 2-3 ay içerisinde de silikleşmeye ve burun alt çizgisi altında gizlenmeye başlar.”

 


Dudak Kaldırma ile ilgili yazılar