04 May 2018

On beş dakikada ışıltılı bakışlar

Göz Altı Işık Dolgusu

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy gözaltı bölgesinde gözyaşı oluğu (Tear trough) denilen alandaki çöküntülerin pek çok kişi için önemli bir sorun olduğunu söyledi.


Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy

Estetik alanındaki yenilikler çerçevesinde artık pek çok problemle baş edebildiklerini belirten Dr. Devrim Gürsoy, gözaltı çöküntülerinde geliştirilen yeni yöntem ile sadece 15 dakika içinde etkileyici bir görünüme kavuşulabildiğini kaydetti. Dr. Devrim Gürsoy, “Gözaltı çöküntülerinde bölgeye uygun hyalurik asit ile yapılacak göz altı ışık dolgusu hastalarımız için umut ışığı oldu. Hyalurik asit gerek gözaltı çöküntü tedavilerinde gerekse kronik yorgun ve bitkin ifadelerin azaltılmasında önemli etki göstermektedir" diye konuştu.

Artık göz altı morlukları sorun değil artık 

Gözaltı morlukları ile ilgili olarak, yaklaşık 4 hafta süren tedavi sonucunda sorunlardan kurtulmanın mümkün olduğunu dile getiren Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, “Gözaltı morlukları ve bu alandaki çöküntülerin tedavisi 4 aşamalı olarak yapılmaktadır.

Tedavi, cilt kalitesi, kalınlığı ve elastikiyetini arttırmak için yapılan uygulamaların yanısıra gözaltı çukurunun doldurulması için de uygulanmalıdır. Uygulamalar haftada bir olarak yapılır. Anestezi gerektirmeyen, lokal krem ile uygulanan bir yöntemdir” dedi.

Göz çevresindeki cilt yenileniyor

Dr. Devrim Gürsoy, “Altın İğne” uygulaması ile göz çevresindeki cildin yenilendiğini, uygulama ile cilt yüzeyini soymadan cildin rejenerasyonunun sağlandığını ifade etti.

Tedavinin bir diğer aşamasının “Light eyes” (mezoterapi) uygulaması olduğunu aktaran  Dr. Devrim Gürsoy, bu uygulama ile gözaltı morluğunun azaldığını ve göz çevresinin belirgin ve ışıltılı bir görünüme kavuştuğunu bildirdi.

İnce kırışıklıklara PRP Uygulaması

Uygulamasının da hastalar için umut ışığı olduğunu belirtti: “Bu tedavide kişinin kendi kanından elde ettiğimiz iyileştirici faktörleri ayrıştırarak sorun yaşanan bölgeye enjekte ediyoruz.

Prp

Böylece gözaltı bölgesindeki kan dolaşımını ve yenilenme sürecini maksimum hale getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Carbon Peeling 

Carbon peeling uygulamasında ise, damarların oluşturduğu morlukların ve lekelerin çok azaldığına işaret eden Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu aşamada aynı zamanda dolgu uygulaması da yapılmalıdır. Bu noktada gözyaşı oluğu ve çöküntülerin bölgenin yapısına uygun olarak hyalurik asit ile doldurulması gerekir".

Kaynak: Milliyet


Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili yazılar