Hastane Tipi
Şehir

Öldüren estetik mercek altında

Son güncelleme: 15 Ocak 2020

  • 12 Eylül 2018

İzmir'de son bir hafta içerisinde ikinci plastik cerrahi faciası sonrası şok yaşanırken, Yeni Asır'ın 'Öldüren Estetik' özel haberi yankı uyandırdı.

estetik faciası

Yağlarını aldırmak isterken hayatını kaybeden Meral Kurtulan'ın yakınları acılarını ilk dakika gibi yüreklerinde hissettiklerini, suç duyurusunda bulunacaklarını söylediler. Bu davanın sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirttiler.

Yine İngiltere'den İzmir'e kalça kaldırma ameliyatı olmak için gelen 29 yaşındaki üç çocuk annesi TV spikeri Leah Cambridge de ameliyat masasında emboli atması sonucu hayatını kaybetmişti. 

TABİBLER ODASI'NA YAZI

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri; Meral Kurtulan'ın ölümüyle sonuçlanan, yağ aldırma olarak bilinen Liposuction ameliyatının yapılmasının uygun olup olmadığı ile ilgili inceleme başlattıklarını ve 24 saat gözetim altında tutulması gereken bu tür ameliyatların tıp merkezlerinde yapılıp yapılmadığının belirlenmesi ile ilgili geniş çapta soruşturma başlattıklarını söylediler.

Bir Tıp Merkezi'nde Plastik Cerrah Op. Dr. E.D. tarafından yapılan ameliyat sonrası yaşanan ölüm olayı ile bu olay gündeme geldi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, "Bazı ameliyatlar kesinlikle tıp merkezlerinde yapılamaz. Tam teşekküllü hastane ortamında yapılması lazım. Ölümle sonuçlanan bu ameliyatla ilgili inceleme ve araştırma başlattık.

Ayrıca bu tür hayati tehlike yaratacak ameliyatlarla ilgili bu merkezlerde inceleme yapacağız.

Tabibler Odası'na resmi yazı yazdık. Doktorun kusuru ve ameliyatla ilgili olarak onların da inceleme yapmasını talep ettik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeni Asır