Doktor Cevapları:

7 Cevap
24 Ocak 2021

Merhaba, Öncelikle kilonuz normal beden kütle indeksiniz (VKİ) 22.6 yani normal hatta zayıfsınız. Ben balon önermem, sizin yerinizde birine daha fazla spor yaparak belki bölgesel incelme öneririm. Akapunktur ve yoga ile belki biraz metabolizmanızı hızlandırıp kilo vermeye şartlandırabilirsiniz kendinizi. Kesinlikle fazla kilosu olmayan birine balon, ameliyat hatta mide botoksu gibi girişimsel zayıflama methodları önermiyorum etik bulmuyorum. İyi günler.

Cevabı beğendiniz mi?
Aradığınızı bulamadınız mı?

Merak ettiklerinizi siz de alanında uzman Yeniben doktorlarına sorun!

Doktora Sorun
30 Mart 2021

mide balonu endoskopik yöntemle mideye silikon bir balon yerleştirilmesidir. 6 ay ve 1 yıl kalan çeşitleri vardır. genelde 15-20 kg fazlası olanlar için uygun görülür. takılabilir 3-4 ay sonra 6-7 kg verdiğinizde söndürülüp çıkartılabilir.

Cevabı beğendiniz mi?
27 Ocak 2021

Merhaba, Verebileceğiniz kilo miktarı vücudunuzda fazladan bulunan yağ miktarına bağlıdır. Bazen tartıdaki kilo kas-yağ-su oranı olmadan anlamsızdır. Örneğin verebilecek 4 kilodan fazla aşırı yağınız yoksa kilo veremeyebilirsiniz. Bunu gözönünde bulundurarak ve asıl olarak varsa beslenme hatalarınızı düzeltmeye odaklanarak mide balonunu denemek isterseniz deneyebilirsiniz. Kişisel görüşüm balona çok da gerek olmadan profesyonel beslenme desteği ile bunu yapabileceğiniz yönünde. Sağlıklı günler dilerim

Cevabı beğendiniz mi?
26 Ocak 2021

Selamlar, durumunuz gayet iyi özetlemişsiniz. Biz de bu durum ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Bizlere sosyal medya hesaplarımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cevabı beğendiniz mi?
25 Ocak 2021

Merhabalar. Hangi tedavinin size uygun olacağını belirlemek için bir tahlil ve muayene süreci gerekiyor. Dilerseniz size ulaşabileceğimiz bir telefon numarası paylaşın. Sağlık danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçerek yardımcı olsunlar. Sağlıklı günler diliyoruz.

Cevabı beğendiniz mi?
25 Ocak 2021

ÖNERMEM, ÇÜNKÜ SİZ OBEZ DEĞİLSİNİZ!

Cevabı beğendiniz mi?
24 Ocak 2021

3 farklı tür mide balonu mevcut. 1. Si 6 ay midenizde kalana Endoskopi ile takıp Endoskopi ile çıkardığımız standart balonlar 2. Si 12 ay sizde kalan Endoskopi ile takılan ve ayarlanıp çıkarılan balonlar 3. Sü ise anestezi ve Endoskopi gerektirmeden yutturulup 4-5 ay içerisinde kendisi atılan balonlar bu balonlar size uygulanabilir detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz

Cevabı beğendiniz mi?
İlgili tedavi fotoğrafları
Tümünü Gör