29 September 2017

Lazer Epilasyon ve Aletleri Fiyatları; Zararları Nelerdir? Kampanya var mı? Ankara, İzmir, İstanbul.

Lazer Epilasyon

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır.


Lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon yapılacak bölge, uygulama seans sayısı, seçilen/önerilen lazer epilasyon tedavi biçimi, lazer epilasyon uygulanacak kıl rengi,  uygulamanın yapılacağı klinik, hastane, uygulamanın yapılacağı il gibi bir çok belirleyici faktöre bağlı değişiklik gösterir.

Örneğin; lazer epilasyon fiyatları İstanbul ile Diyarbakır lazer epilasyon fiyatları arasında belirgin farklar vardır.


lazer epilasyon fiyatları

Lazer Epilasyon fiyatları tüm vücut epilasyon yapılacak bir kişi; uygulamayı İstanbul’da yaptırdığında 2020 için ortalama 7.000 TL’ye; Diyarbakır’da yaptırdığı takdirde ortalama 4.000 TL civarında bir ücret ile tedavisini tamamlayabilir.  

Lazer Epilasyon fiyatları İstanbul ile Diyarbakır Lazer Epilasyon fiyatları arasında %10 ile %30 aralığında değişiklik gösteren ücretlendirme farkları vardır. Bu fark bölgesel sosyo-ekonomik güce bağlı olarak artar ya da azalır.

Aynı şekilde
Lazer Epilasyon fiyatları Bursa ile Lazer Epilasyon fiyatları İzmir arasında da belirgin farklar vardır.

Buradaki oranlama %10-%40 aralığında değişiklik gösterir.

Lazer Epilasyon fiyatları üzerinde belirleyici bir diğer konu planlanan tedavi süresi içinde gerçekleştirilecek seans sayısıdır. Tüy renginden tüy yoğunluğuna, işlemin yapılacağı bölgeden, bölge hacmine kadar pek çok unsur seans sayısının belirlenmesine etki eder.

Lazer epilasyon tedavisi süreçleri olan bir uygulamadır. İlk seansın ardından tüylerden bir daha çıkmamak üzere tamamen kurtulmak mümkün değildir. Her bir bölge için en az 6 seansa ihtiyaç duyulmaktadır.

Koyu renkli tüylerde bölge ortalama 6 seansta tüylerden arınırken, açık renkli tüylerde seans sayısı uzayabilir. Her bir ekstra seans sayısı
Lazer Epilasyon fiyatları üzerinde etkilidir.

lazer epilasyon uygulanışı

Lazer Epilasyon uygulamasında bir seansın süresi uygulamanın yapılacağı bölgeye göre farklılık gösterir.

Çene, bıyık gibi küçük alanlar 2-3 dakikada tamamlanırken sırt, komple bacak gibi daha geniş alanlı bölgelerin seans süresi 1,5 saate kadar uzar.

Uygulamanın süresi
Lazer Epilasyon fiyatlarına etki eden bir diğer faktördür.

Lazer Epilasyon fiyatları erkek ile kadın arasında büyük farklar vardır. Bunun nedeni her iki cinsin lazer epilasyon ihtiyacı olan bölgelerin birbirinden farklı olması Lazer Epilasyon fiyatları erkek ile kadın arasında fiyat farkı oluşmasına neden olur.

Örneğin tüm vücut
Lazer Epilasyon tedavisi seans başı 2020 fiyatları kadınlar için yüz hariç ortalama 1.000 TL ile 2.000 TL arasında değişirken tüm vücut Lazer Epilasyon fiyatları erkekler için ortalama 1700 TL ile 3000 TL aralığında gerçekleştirilir.

erkeklerde lazer epilasyon

Lazer Epilasyon fiyatları, uygulamanın hastane ya da klinik ortamında gerçekleşmesine göre fiyat farklarına sahiptir.

Genellikle hastane fiyatları kliniklere oranla biraz daha yüksek kalabilir.

Lazer Epilasyon SGK kapsamında ya da özel sigortalar kapsamında yaptırılabilen uygulamalardan değildir. Bu nedenle de özel klinikler hastanelere oranla daha marjlı fiyat politikası ile kişiye avantajlı teklifler sunan fiyat teklifleri yapabilmektedirler.

İllere Göre Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer Epilasyon fiyatları, ilden ile hatta ilçeden ilçeye fark eden ücret yelpazesine sahiptir.

Uygulama temelde aynı olsa da tedavi ücretleri iller arasındaki sosyo-ekonomik dengeye bağlı olarak farklı fiyatlandırılır.

bıyık lazer epilasyon

Lazer Epilasyon kaş arası, çene, parmak üzeri gibi çok küçük alanlara uygulanabildiği gibi, sırt, bacaklar, karın-göğüs (daha çok erkeklerde) gibi geniş yüzeylere de uygulanabilen bir tedavidir.

2020'de kaş arası gibi küçük alanlarda fiyat seans başına 80 TL ile 100 TL arasında değişirken sırt gibi geniş yüzeylerde fiyat seans başına 500 TL ile 700 TL arasında yapılabilmektedir.

İllere göre lazer epilasyon fiyatları, fiyat aralıklarını en küçük bölge ile tüm vücut 6 seans fiyatları baz alarak hazırlanmıştır;

koltukaltı lazer epilasyon

2020'de Lazer Epilasyon fiyatları İstanbul’da ortalama 600 TL ile 5.000 TL arasında değişir. Klinik, hastane, semt ve doktor seçimi gibi konulara bağlı olarak talep edilen ücret bu aralığın altında kalabileceği gibi zaman zaman bazı özel kurumlar daha yüksek fiyatlandırma da yapabilir.

İstanbul gibi büyükşehirlerin hemen hepsinde Lazer epilasyon fiyatları diğer illere oranla %10-%40 daha pahallıdır.

İstanbul Lazer epilasyon fiyatları ile İzmir Lazer epilasyonfiyatlar arasında yüzde beş oranın da küçük bir fark varken; bu fark daha küçük illere doğru ilerledikçe büyük oranda açılır.

Örneğin Lazer epilasyon fiyatları Kayseri ya da Lazer epilasyon fiyatları Samsun’da, İstanbul’a oranla çok daha düşük fiyatlara gerçekleştirilebilmektedir.

Lazer Epilasyon fiyatları İzmir, Türkiye genelinde İstanbul’dan sonra en yüksek fiyatlandırmaya sahip ilk beş il arasında yerini alır.

2020 Lazer Epilasyon fiyatları İzmir’de ortalama 500 TL ile 6.000 TL arasında değişir.

izmir lazer epilasyon fiyatları

Lazer Epilasyon 2020 fiyatları Bursa’da, ortalama 500 TL ile 1000 TL fiyat aralığında ücretlendirmeye sahiptir.

Lazer Epilasyon fiyatları Bursa, uygulamanın yapılacağı klinik ya da hastanenin bulunduğu semt, doktor, seans sayısı ve kişinin kaç seansta tedaviye cevap verdiğine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Diyarbakır Lazer Epilasyon fiyatlarının büyük şehirlere oranla %10-%30 aralığında daha düşük ücretlere yapıldığını makalemizin başında söylemiştik.

Diyarbakır l
azer epilasyon 2020 fiyatları 6 seanslık paket uygulama için ortalama olarak 300 TL ile 3.000 TL aralığında tamamlanmakta olup, seans sayısının artması durumunda bu bedeller yükselebilmektedir.

Şanlıurfa lazer epilasyon merkezlerinde gerçekleştirilecek lazer epilasyon uygulaması fiyatları da Diyarbakır lazer epilasyon fiyatlarıyla benzerlik gösterir.

6 seans olarak tanımlanan lazer epilasyon paket fiyatları Şanlıurfa l
azer epilasyon merkezlerinde ortalama 200 TL ile 3.500 TL olarak verilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları Samsun’da daha ekonomik fiyatlara yapılmaktadır. 6 seanslık lazer epilasyon paket fiyatları Samsun’da ortalama 300 TL ile 4.000 TL fiyat aralığında uygulanır.

Lazer Epilasyon Aletleri Fiyatları ?

Çok çeşitli lazer epilasyon aletleri bu alanda kullanılmaktadır. Lazer epilasyon aletlerinden en çok bilinenleri Alexandrite Lazer, Ndiyak Lazer, Diode Lazerdir, Soprano Lazerdir.

Lazer epilasyon aletlerinin fiyatları da birbirinden farklıdır.

lazer epilasyon aletleri

Lazer epilasyon aletlerinin fiyatları da uygulamanın fiyatını belirleyen unsurlardır. Lazer epilasyon aletlerinin dalga boyları da birbirinden farklıdır.

Lazer epilasyon aletlerinin belirlenebilmesi için kılların mutlaka ilk seansta uzun olması gerekmektedir.

Lazer epilasyon aletleri fiyatları ise yurtdışı kaynaklı aletler olduğu için doğrudan döviz kuru ile belirleniyor. Örneğin Cynosure Alexandrite Lazer Epilasyon cihazları 60.000 dolar ile 100.000 dolar arasındadır.  

lazer epilasyon

Diode Lazer Epilasyon cihazları Soprano Buz Lazer Epilasyon cihazlarına göre daha uygundur. Soprano Buz Lazer Epilasyon aletleri ise 55.000 ile 70.000 euro fiyat aralığında satılıyor. Model ve fonksiyonlarına göre elbette farklılık göstermektedirler. 


Evde Kullanım için Lazer Epilasyon Aletleri

Ayrıca evde kullanıma yönelik lazer epilasyon aletleri de bulunmaktadır. 

PHILIPS SC 1997 Lumea Lazer IPL Epilasyon Cihazı 2018 yılı fiyatı Media Markt'da 1.500 TL civarında satılırken, Philips Lumea Prestige BRI953/00 IPL model l
azer epilasyon fiyatı Hepsiburada alışveriş sitesinde 4.000TL civarında satılmaktadır.

Yine Arzum marka Arzum AR 5043 300.000 Atımlı IPL Epilatör ise Hepsiburada alışveriş sitesinde 2018 yılı fiyatı 950-1.200 TL aralığındadır.


epilasyon aleti

PHILIPS BRI953/00 IPL Lumea Epilatör ise diğerlerinden biraz daha farklı özelliklere sahip ve fiyatı ise Media Markt  3.900TL civarındadır. 

Lazer epilasyon aletlerinin fiyatını döviz kuru belirlediği için fiyat değişikliği olacaktır. Ayrıca özelliklerine göre de fiyatlar fark etmektedir. Teknosa sitesinde çeşitli ev kullanımı kişisel bakım ürünü olarak lazer epilasyon aletlerinin fiyatları özelliklerine göre farklı farklı yer almaktadır.

Lazer Epilasyon Zararları Nelerdir?

Lazer epilasyon kalıcı bir yöntemdir. En çok sorulan sorulardan birisi de lazer epilasyon zararlı mıdır? Doktor kontrolünde ve ehil ellerde yapıldığında bir zararı yoktur. Ancak doğru doz uygulaması olmadığında cilt yanığı olarak görülebilmektedir.

Lazer Epilasyon zararlı mı sorusu en çok genital bölge için sorulmaktadır. Lazer epilasyon genital bölgeye yapıldığında yumurtalıklara işlemesi mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Fiyatlarında Kampanya Var mı? 

Lazer Epilasyonda zaman zaman klinikler kampanya yapabilmektedirler. Lazer Epilasyon kampanya fiyatları klinik belirlese de asıl Lazer Epilasyon fiyatlarını belirleyen bazı unsurlar vardır.

Lazer epilasyon aletlerinin markası l
azer epilasyon aletlerinin çeşitliliği ve lazer epilasyon aletlerine periodik bakımın düzenli yapılıp yapılmadığı lazer epilasyon

Lazer epilasyon fiyatlarında kampanyalara güvenerek çok ucuz yerler tercih edilmemelidir.

Lazer epilasyon fiyatları kampanya ya da lazer epilasyon da indirim veya lazer epilasyonda ucuz yapan yerler gibi sözlere çok itimat verilmemesi lazer epilasyonda kampanya yapan yerlerin yine klinik olmasına dikkat edilmesi gereklidir.


Lazer Epilasyon ile ilgili yazılar