Hastane Tipi
Şehir

Karın Germe mi, Liposuction mı? Benim için hangisi doğru ?

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 24 Nisan 2020

"Karın germe mi, liposuction mı yaptırsam, liposuction yaptırmasam da karın mı gerdirsem" diye sorular mı var kafanızda?

Bu ikileme düşüldüğünde en önemlisi sizin için en doğru çözümü bulmak olacaktır. Yani kime hangi tedavi uygun bu önemli bir soru.  

Karın germe mi liposuction mu

Karın Germe Ameliyatı

Spora ve diyete rağmen zayıflayamayan, karın derisinde çatlakları olan, doğum yapmış, aşırı kilo vermiş ve sarkmaları oluşmuş kişiler için karın germe ameliyatı uygun olabilir.

Bikini bölgesindeki sarkmalar da aynı seansta yukarıya doğru asılarak düzelebiliyor. Karın germe karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.

Karın gerdirme zayıflatıcı bir ameliyat değildir. Aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesi kilo verdirici diyet ve egzersiz yapmaları tavsiye edilir. Göbek ve karın görünümünü ideal şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

Liposuction

Diyet ve egzersizler düzenli bir program dahilinde yapıldığında total vücut yağının azalmasında etkili olabilir, ancak vücuttaki deri sarkıklığını ve şekil bozukluğunu gidermiyor.

Deri iyi kalitede gergin bir cilt ve bölgesel bir yağ fazlalığı varsa ve karın duvarı sağlamsa, liposuction daha doğru bir çözüm olabilir.


Riskler ve muhtemel komplikasyonlar denilen, ameliyat sonrası beklenmeyen ancak olası olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatın risklerini taşır. Bunları iyice ölçüp tarttıktan sonra karar vermek en doğrusu olabilir.

İkisi Birlikte de Uygulanabilir

Eğer; karın-bel-sırt bölgenizde yağlanma varsa, karnınız yağlanmaya bağlı olarak sarkıyorsa, karın deriniz gevşekse, karnınızda çatlaklar varsa karın germe ameliyatı ve liosuction ameliyatının birlikte olarak uygulanması sizin için daha uygun olabilir.

Kıvrımlı, Bel Oyuntusu Olan Karın İçin

Karın germe ameliyatı sadece cildin gerilip karın kaslarının sıkılaştırıldığı bir ameliyat olarak görmemeli. Genelde bel ve sırt bölgesi, göbek üstü liposuction eklemek sonucun daha mükemmel olmasını sağlayacaktır. Amaç düz, kare şeklinde değil kıvrımlı, bel oyuntusu olan karın elde etmek.

Sonuç olarak eğer düz bir karın hedefiniz varsa;

  1. Gere gere

  2. Çeke çeke

  3. Hepsi

Aman yanlış anlama olmasın.Seçim sizin değil, doktorunuzun!