Karın Germe mi, Liposuction mı? Benim için hangisi doğru ?

Yayınlanma Tarihi: 09 Haziran 2017 | Güncellenme Tarihi: 10 Şubat 2019

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Karın Germe mi, Liposuction mı yaptırsam, Liposuction yaptırmasam da karın mı gerdirsem" ikileminde kalanlar! Sözümüz size! Şu durumu sis bulutundan kurtarma vaktidir…

 

karin-germe-liposaksin
karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-1

Bu ikileme düşüldüğünde en önemlisi sizin için en doğru çözümü bulmayı düşünmektir. Biz sizin için bu durumu biraz daha net hale getirmeye çalıştık. Kimlere, hangi ameliyat daha uygundur?
 

Karın Germe Ameliyatı

Spora ve diyete rağmen zayıflayamayan, karın derisinde çatlakları olan, doğum yapmış, aşırı kilo vermiş ve sarkmaları oluşmuş kişiler için Karın Germe Ameliyatı daha uygun olabilir.

karin-germe-liposaksin
karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-2


Bikini bölgesindeki sarkmalar da aynı seansta yukarıya doğru asılarak düzelebiliyor. Karın Germe Ameliyatı, karnın ön kısmındaki fazla yağ ve sarkık derinin alındığı zayıf karın kaslarının gerilerek sağlamlaştırıldığı bir cerrahi girişimdir.


karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-3


Karın Gerdirme, kilo verdirici veya zayıflatıcı bir ameliyat değildir. Aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesi kilo verdirici diyet ve egzersiz yapmaları tavsiye edilir. Göbek ve karın görünümünü ideal şekilde düzelten bu ameliyat kalıcı iz bırakır ancak izin yeri iç çamaşırı içinde kalacak şekilde ayarlanır. Bu yüzden gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.


Liposuction

Diyet ve egzersizler düzenli bir program dahilinde yapıldığında total vücut yağının azalmasında etkili olabilir, ancak vücuttaki deri sarkıklığını ve şekil bozukluğunu gidermiyor. Deri iyi kalitede gergin bir cilt ve bölgesel bir yağ fazlalığı varsa ve karın duvarı sağlamsa, Liposuction  daha doğru bir çözüm olabilir.

karin-germe-liposaksin
karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-4


Riskler ve muhtemel komplikasyonlar denilen, ameliyat sonrası beklenmeyen ancak olası olaylar alternatif tedavilerde de ameliyatın risklerini taşır. Bunları iyice ölçüp tarttıktan sonra karar vermek en doğrusu olabilir.


İkisi Birlikte de Uygulanabilir

Eğer; karın-bel-sırt bölgenizde yağlanma varsa, karnınız yağlanmaya bağlı olarak sarkıyorsa, karın deriniz gevşekse, karnınızda çatlaklar varsa karın germe ameliyatı ve Liposuction Ameliyatının birlikte olarak uygulanması sizin için daha uygun olabilir.

karin-derme-liposaksin
karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-5


Kıvrımlı, Bel Oyuntusu Olan Karın İçin

karin-germe-liposaksin
karin-germe-Liposuction-hangisi-dogru-6


Karın Germe Ameliyatını, sadece cildin gerilip karın kaslarının sıkılaştırıldığı bir ameliyat olarak görmemeli. Genelde bel ve sırt bölgesi, göbek üstü Liposuction eklemek sonucun daha mükemmel olmasını sağlayacaktır. Amaç düz, kare şeklinde değil kıvrımlı, bel oyuntusu olan karın elde etmek.

Sonuç olarak eğer düz bir karın hedefiniz varsa;

  1. Gere gere
  2. Çeke çeke
  3. Hepsi

Aman yanlış anlama olmasın.Seçim sizin değil, doktorunuzun!