Hastane Tipi
Şehir

HydraFacial

Bahar Özbal tarafından yazılmıştır. Son güncelleme: 26 Haziran 2020

HydraFacial Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

HydraFacial Cilt Temizliği ve Cilt Bakımı Uygulaması Nedir? 

HydraFacial medikal cilt temiziliği ve cilt bakımı uygulaması, nem ve elastikiyetini kaybetmiş, leke ve sivilce gibi cilt sorunlarına sahip, bozuk cilt dokusunun hem temizliğini hem de bakımını sağlıyor.

Amerikan FDA onaylı HydraFacial cihazı ile yapılan medikal cilt bakımını diğer uygulamalardan ayıran en önemli özellik cilt temizliğinin yanı sıra tedavi edici özelliğe de sahiptir.

Seans araları 15 günden kısa olmamak kaydı ile toplam 4-6 seans olarak planlanır. “Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulaması sonrasında, yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki cilt hem derinlemesine temizlenir hem de cilt yüzeyindeki ince çizgiler, kırışıklıklar, leke ve sivilce izlerinde gözle görülür azalma gözlemlenir.

HydraFacial Uygulamasının Fiyatı Ne Kadardır?

hydrafacial ücreti

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulamasının fiyatı kullanılacak solüsyonlar, cilt tipi, seçilen uygulamanın tipi, uygulanacak kliniğin ili, ilçesi, doktoru ve seans sayısına göre farklılık gösterir. Kişiye özel planlanan bir bakım ve tedavi yöntemi olan “Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı ortalama 800 TL ile 2.000 TL fiyat aralığında gerçekleştirilir. Bu fiyatlar tek seans ücretidir.

HydraFacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

hydrafacial nasıl uygulanır


“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulaması ortalama 20-30 dakika süresinde tamamlanan acı ve ağrı hissedilmeyen bir işlemdir. Toplamda 4 işlem adımından oluşan bu kombine cilt temizliği ve bakımı uygulamasının ilk basamağı cilt temizliği.

           
          1-
HydraFacial Cilt Temizliği /Vortex-Cleansing:

cilt temizliği


Vortex adı verilen, basınçlı püskürtme yapan özel bir teknolojiye sahip HydraFacial MD cihazı ile cilt derinlemesine temizlenir. Bu temizleme aşamasında cilt, zengin içerikli serumun basınçlı püskürtülmesi ve vakumlama (Vortex-Extraction) yöntemi ile çekilmesiyle; ölü deri, siyah nokta, aşırı yağ gibi cildin nefes alıp vermesini engelleyen kirden arındırılır. Hydropeel Exfoliation ile cilt micro-seviyede soyularak gözeneklerin açılması sağlanır.

            
          2- HydraFacial Serum İnfüzyonu:

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulamasının bu ikinci adımında cildin yapısı ve sorunlu alanlarına özel hazırlanan serumlar ile müdahale gerçekleştirilir. Kuru cilt  ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit içerikli serum uygulaması yapılırken, beyaz ve siyah noktalar, genişlemiş gözenekler ve  aşırı yağ bulunan T bölgesine yağı dengeleyici serum uygulaması planlanır.

          
           3- 
HydraFacial Nemlendirme / Vortex - Fusion

hydrafacial nemlendirme

 

Bu aşamada yine Vortex teknolojisi ile cilt tipine uygun nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptid içerin solüsyonlarının cilde uygulanması ile cilt derinlemesine nemlendirilir ve beslenir.

           4- HydraFacial Led Terapi:

hydrafacial led terapi


Uygulamanın son aşamasında ışık terapisi olarak bilinen LED Terapi uygulaması ile “Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı seansı son bulur. Bu son aşamada cildin ihtiyacı ve tipine uygun Led terapi seçilir. Eğer sivilce sorunu olan bir cildiniz varsa o zaman mavi ışık, eğer ince kırışıklıklar, elastin kaybı gibi sorunlar varsa kırmızı ışık terapisi uygulanır. Her iki Led terapi uygulanasında da cildin kolajen yapıcı hücreleri uyarılır ve uyandırılır, böylelikle uygulama sonrası ciltte sıkılaşma gözlemlenir.


HydraFacial Benim İçin Doğru Uygulama mıdır?

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı 20 yaş üzeri kadın erkek herkese, 4 mevsim uygulanabilir bir işlemdir. Erken dönem uygulamalarda genellikle akne ve yağ sorununa yönelik terapiler seçilirken, orta yaş ve üzeri için yaşlanma karşıtı terapiler planlanır.

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı;

  • İnce çizgiler ve elastin kaybı olan cilt tipleri
  • Akne ve yağlanma sorunu olan cilt tipleri
  • Yüzeysel cilt lekeleri
  • Gözeneklerde açılma
  • Siyah nokta sorunu
  • Cilt renk düzensizliği
  • Güneş hasarı olan ciltler
  • Matlaşmış ve solmuş cilt tipleri ve
  • Nemini yitirmiş cilt tipleri

gibi sorunların biri ya da bir çoğunun tedavi ve temizliğinde tercih edilebilir bir uygulamadır.

HydraFacial Uygulaması Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulaması sonrası cilt yüzeyine elle herhangi bir işlem yapılmadığı için kızarma, morarma gözlenmez. Bu nedenle kişi uygulamanın ardından günlük yaşantısına hemen geri dönebilir.

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulaması sonrası cildin 24 saat yıkanmaması uygulama esnasında kullanılan serumların emilimi için önemlidir. Bu nedenle uygulamanın ardından makyaj yapılmamalı, cilt bazı arındırıcılarla (gül suyu dahil) temizlenmemeli, yıkanmamalıdır.

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı sonrası cilt yüzeyinde belirgin bir iyileşme ve parlaklık gözlemlenir. Bu etki zamanla artarak devam eder, seansların devamı ile birlikte ince kırışıklıklar azalır. Cilt sıkılaşır. Cildin renk tonlaması dengelenir. Güneş lekeleri dahil cilt lekelerinde gözle görülür azalma kaydedilir. Ayrıca cildin yağ dengesi kurulur, gözeneklerde sıkılaşma sağlanırken sivilcelenme sorunu da çözüme ulaştırılır. Sonuçların kalıcı olması için ön görülen seans sürecinde tedaviye devam edilmesi sonrasında ayda 1 kez uygulamanın tekrar edilmesi önerilir.

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımı uygulama öncesinde dikkat edilmesi gereken özel bir durum söz konusu değildir, kişinin uygulamaya makyajsız gelmesi beklenir.

HydraFacial Ağrılı - Acılı Bir Uygulama mıdır?

“Hydrafacial” cilt temizliği ve cilt bakımının tüm aşamaları HydraFacial isimli cihaz tarafından yapılmaktadır. El ile herhangi bir müdahele yapılmadığı için (sıkma, presleme gibi) işlem sırasında herhangi bir acı oluşmaz.

Enjeksiyon söz konusu olmadığı için iğne acısı da yoktur. İşlem kısa ve acısızdır, anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Uygulama sonrası da herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez.