Sırala
22 Ocak 2020
Tedaviden 2 hafta sonra

Yaklaşık 18 gün önce Mide Botoksu operasyonu oldum

Nasıl Karar verdim?

1,67 boyunda, 63 kilo, orta hareketli, bilgisayar başında çalışan biriyim. Yemek yemeyi çok seviyorum ve daha önce bir kaç kez diyetisyene gitmeme rağmen hedef kilom olan 55-56’ya inemedim. Bana verilen diyet listeleri sürdürülebilir değildi ve diyeti hep bozuyordum. Aktif bir sosyal hayatım olduğu için dışarda arkadaş baskısı, ekip yemekleri, hafta sonları derken biraz da benim iradesizliğimle diyetlerimi sonuca hiçbir zaman erdiremiyordum. Mide botoksu son zamanlarda popülaritesi artan bir işlem, kısa bir süre araştırdım. 4-5 doktor ile görüştüm. Operasyonun vaatlerinin benim beklentilerimle örtüştüğüne karar verdim. 4 Ocak Cumartesi günü, Avcılar Baypark Hastanesi’nde, Dr. Orhan Bat işlemimi gerçekleştirdi.Nasıl Bir İşlem?

Aç karın ile gittim, Normal kıyafetlerim ile sedyeye uzandım. Endoskopi oluyor gibi düşünebilirsiniz. Dr. Orhan bey, yardımcı bir doktor ve iki hemşire benimle ilgilendi. Damar yolu açıldı, hafif bir sakinleştirici ardından anestezi verildi. Tamamen uyudum, işlem 15 dakika kendime gelmem de 15 dakika sürdü. Toplamda 40 dakika sonra ayaktaydım. Hiçbir acı, ağrı, mide bulantısı, yanma vb. hissetmedim. Sonrasında rahatlıkla eve geri döndüm. Botoks sonrası ne yaptım? İşlem öncesi , bir gün önce akşam 11’den beri bir şey yemediğim için acıkmıştım. İşlem bittiğinde ve uyandığımda açlık hissim gitmişti. 3 gün boyunca sıvı beslendim. Smootie, çorba, kefir, ayran, protein süt içtim. Arada çorbamın içine bir dilim tam buğday ekmeği doğradım. 3 gün boyunca sıvı beslenmek hiç zor olmadı, çünkü zaten canım pek bir şey istemiyordu.Peki şuan ne yapıyorum?

Botoks etkisini yaklaşık bir hafta önce gösterdi diyebilirim, 18 gün oldu ve hiç iştahım yok. Normalde tok olsam bile yerdim ama artık bir çorba ile doyuyorum. Canım tatlı ya da abur cubur çekmiyor. Yesem bile çok az bir mikar yeterli geliyor. Günde bazen tek öğün bazen iki öğün besleniyorum. Hiç ekmek yemiyorum. Genelde sebze yemek mutlu ediyor. Bol bol kabak ve brokoli yiyorum. Operasyondan maksimum fayda edinebilmek adına her gün 3 litre su içiyorum. Günde 7 saat uyuyorum. Yakın yerlere yürüyorum ve en az iki günde bir 40 dakika eliptik bisiklet yapıyorum. 18 günde 3 kilo verdim, fazla bir kilom olmadığı için süreç yavaş işliyor. Eminim ki 75-80 kilo birinde sonuç daha farklı olacaktır. Bu işlem sonrası ben yediklerime, içtiğim suya ve sporuma da dikkat ettim. Bir mucize olmasını beklemedim. Evet iştahınız tamamen geçiyor ama botoksun zihninize bir etkisi maalesef yok. Kendinizi bir noktada limitlemezseniz yine kilo verirsiniz ama zannediyorum ki kalıcı olmayacaktır.Kimler yaptırsın?

İştahım kesilsin, yediklerime dikkat edeyim, hayatıma biraz hareket ekleyelim, bir süre tatlıdan - karbonhidrattan uzak durayım, sebzelere - küçük porsiyonlara bir şans vereyim, acele etmeden 4-5 ay içinde formuma kavuşayım diyen herkes yaptırabilir bence. Ben çok memnun kaldım. Teşekkür ederim

Yorum Yaz 1 Yorum
Stilizm 24 Şubat 2020

Siz zaten zayıfmışsınız.geçmiş olsun.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Hasta Yorumu Çok teşekkürler ben çok memnunum Hasta Yorumunu Gizle