01 January 2022

Burun estetiği sonucumdan hiç memnun kalmadım

Yaklaşık 5 ay önce Tamer Yavaş'a rinoplasti ameliyatı oldum. Amacım Tamer Yavaş'ın bu tekniği öğrenmeye çalıştığı Teoman Doğan'a ameliyat olmaktı ancak asistanıyla görüştüm ameliyat programının yoğun olduğunu söyledi ve istediğim tarihte ameliyat olmayacağim için bu tekniği biliyor düşüncesiyle Tamer Yavaş'a gittim.

Kendisine ilk başta oldukça güven duymuştum ama burnumdaki hataları ve yaşam kalıtemi etkileyen sıkıntıları ona bildirmeye, şikayet etmeye başlayana kadar sürdü. Burnumdaki şekil bozuklukları (burun sırtında çıkıntı, sağ yanında çukurluk, sağ profilden kalkık sol profilden normal bir burun ucu) bir yana burnum hala tıkalı ve koku alamıyorum. Burnum tıkalı olduğu için sesim değişti.

Şikayetlerimi ona mesajla bildirdim, beni muayeneye çağırdı ama bu durumdan hoşnut olmadığı her halinden belliydi. Tavırıyla attığım mesajların keyfini kaçırdığını belirterek, burnumdaki hataları kabul etmeyip, geçeceğini söyleyip, kendince durumu kontrol altına aldığını sanarak beni uğurladı. En son muayeneye gittiğimde beni ikna edemeyeceğini anlayınca durumu kabul etmek zorunda kaldı.

Hatalarını revize etmeyi teklif etti. Hatasını kendı farkedip aylarca söylememe rağmen kabullenmeyip bu kadar ilgisiz ve pasif agresif tavırlarla bana yaklaşmasaydı bunu kabul edebilirdim. Fakat kendisine artık güvenmediğimi ona ameliyat olmak istemediğimi belirttim ve paramı iade etmesini rica ettim. Başka bir doktora revize ameliyatı yaptırmak istiyordum ancak paramı geri vermeyeceğini söyledi.

Instagram sayfasında şikayetlerimi belirttiğimde de engellendim. Kendisinden memnun kalan hastaları mutlaka olmuştur beni anlamayacaklardır. Zaten çıkardığı işten memnun kaldığınız sürece kendisi iyi bir doktor izlemini veriyor.

Başa Dön