05 May 2021
Tedaviden 1 yıl sonra

Sibel hanım saç ekimimi çok titizlenerek yaptı

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki Sibel hanım ekimin ilk dakikasından son dakikasına kadar molalar da dahil olmak üzere beni hiç yalnız bırakmadı. Ekim sorasında sadece 1 hemşire kendisine yardımcı oldu. Ekim süreci hem yaptıran hem de yapan için kolay bir süreç değil. Sibel hanım çok disipli ve dakik biri. Çok acil olmadığı sürece odaya kimseyi de almadı sadece bana odaklandı.

Biz operasyona sabah 07.30’da başladık saat 12 gibi greft toplama işlemi tamamlandı ve yemek molası verildi. 3,5 saat kanal açma işleminin ardından da 4 saate yakın bir süre ekim işlemi sürdü ve tüm süreç 21.30 gibi bitti. Alın çizgimin belirlenmesi de tam 1 saat sürdü. Eski fotoğraflarıma bakıp fikirler verdi, benim fikirlerimi aldı. Ekimi planlarken de dökülme şeklim babama benzediği için onun fotoğraflarını da inceledi. Operasyon öncesi vurulan anestezi iğneleri biraz can yakıyor ama sonrası zaten uyuşuk.

Donör bölgeden toplama ve kanal açma sürecinde kendisi tek tek saydı, işlem sonrası artan 20 tane greft için 5 dakika boyunca uygun bir yer aradı. Sibel hanımın eşi de doktor o da işlem boyunca yanımızdaydı, hatta greftleri tek ve çift diye kendisi ayırdı. Sibel hanım son dakikaya kadar aynı titizlikle çalıştı. İyi ki kendisini tercih etmişim.

Başa Dön