25 December 2018
Tedaviden 1 ay sonra

Saç ekiminde eşimi dinledim, çok memnun kaldım.

45 yaşında Muğlanın Fethiye ilçesinde yaşıyorum. 5 yıl önce saçlarım hızlı bir şekilde dökülmeye başladı. Bu biraz irsi olmak ile beraber yediğimiz içtiğimiz yiyecekler ve çevresel faktörler etkili oldu. Bu süreçte içinde denemediğim şampuan, ilaç kalmadı ama tabi dökülmenin önüne geçemedik. Karar verdim ektirmeye ve başladım araştırmaya.

Saç ekim kliniklerini aramaya başladım teker teker, resmimi gönderdim. Gerçekten karar vermek çok zordu. Çünki bu işte güven çok önemliydi. Aradığım Klinikler arasında Esteword,Arena, Acıbadem vs bir kaç klinik oldu. Genelde hepsi aynı şeyleri söyledi. Bende Acı badem olsun diye düşündüm.

Eşime söyledim. Eşim İstanbulda Aplus Saç Ekim merkezinde çalışan saç ekim kordinatörü Kevser hanımdan bahsetti. Liseden arkadaşıymış. Onu aramamı istedi. Başta çok sıcak bakmadım ama eşimi kırmamak için aradım. Kevser hanım ile konuştukça bu işin bilmediğim bir çok yönünü öğrendim ve diğer kliniklerin bana hiç bahsetmediği birçok bilgiden bahsetti.

Öncelikle sigarayı bırakmam gerektiğini, beselenme düzeninde ağırlıklı olarak yemem gerekn besinleri söyledi. Ekimden 2 ay önce saç köklerini güçlendirecek ilaçları tavsiye etti . En önemlisi diğer hiç bir kliniğin istemediği bir çok kan testini istedi. Çünkü saç ekiminin iyi geçmesi için kan pıhtılaşma düzeyinden, kan şekerine kadar baktılar.

Saç ekimine uygunluğumu söylediler. Aplus Saç ekim merkezini seçmemin en önemli nedeni detaylı araştırmaları ve daha derinlemesine bilgi vermeleri oldu. Biletimizi Alıp istanbula uçtuk. Kartal da bulunan Aplus Polikliniğine gittik. Çok sıcak bir karşılama idi. Dr. Aslı Şimşek hanım da bizi muaynehanesine davet edip saç analizimi yaptılar. Saç ekimine başlamadan önce PRP işlemi yapıldı. PRP den sonra Saç ekim odasına alındm.

Saç ekim odasına şifreli bir kapıdan giriliyor, Girişte bir korumalı alan var burada Galoş giyiliyor ve ustunuzu hemen yadaki odada değiştiriyorsunuz. Saç kesim işlemide Ekim odasının dışındaki bu odada oluyor.

Hijyen konusunda çok titizler. Saç ekim odaları çok hijyenik ve temizdi. Saçlarım kesildikten sonra alın çizgimi belirledik. Anestezi için koltuga uzandım. Ve uyustuktan sonra saç ekimi işlemine geçtik.

Çok güzel bir operasyon oldu. 7 saat süren işlem sonrası 4000 Greft ekim yapıldı. Saç ekiminde doğru bir karar verdiğime çok memnunum. Saç ektirmek isteyenlere tavsiye ederim. Telefon numaraları web sitelerinden var. www.aplushairtransplant.com

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Dr. Aslı Şimşek Azlar Medikal Estetik
Hasta Yorumu Aslı Hoca gerçekten işini çok iyi bilen ve laiki ile yerine getiren çok sıcak ve neşeli bir doktor.
Başa Dön