08 February 2018
Tedaviden 1 hafta sonra

Muhteşem bir deneyim mükemmel sonuç!

Bu yorumu biraz erken yazıyorum fakat şu ana kadarki yaşadıklarım olumlu bir deneyim olduğunu destekler yönde. Karın Germe operasyonunu 10 ay kadar araştırdım. Öncelikle en düşük kiloya gelmem gerektiğini biliyordum. Kıyafetlerimin altında sakladığım katlanmış ve sıkışmış çok şişman bir karnım vardı.

17 yıllık, sürekli bir kilo alıp vermeme neden olan diyetlerden sonra bu sitede Dr. Metin kerem’i buldum. Sonra kendisini ve bir kaç başka doktoru daha yakından araştırdım. Kuşkusuz yurt dışından bir doktoru bu şekilde değerlendirmek zor.

Yurt dışı hasta koordinatörü ile iletişime geçtim. Ona fotoğraflarımı gönderdim ve yaptırmak istediğim değişiklikleri anlattım ve çok detaylı bir yanıt aldım ve iletişimimiz bu şekilde ilerledi.

Mükemmeliyetçi biri olarak hasta koordinatörüyle aylarca yazıştım. Dr. Metin Kerem’den gelen her yanıtla kendisine biraz daha fazla güven duydum ve doktorumun temel yaklaşımı benimkiyle uyumluydu.

Tüm bu danışma sürecinde operasyona uygun olduğumu, ameliyatın risklerini, yararlarını, ameliyat öncesi ve sonrası hususları aktardı. Tüm sorularımı ayrıntılarıyla yanıtladı, kararımı etkilemedi fakat bana bilinçli karar verebilmek için yeterli bilgiyi verdi.

07 February 2018
Tedaviden 1 hafta sonra

Operasyondan 10 gün sonra güzel bir karnım vardı ve hızla iyileşiyordum

Ameliyat olalı 10 gün oldu. Dürüst olmak gerekirse Dr. Metin Kerem’i seçmem en iyi kararmış. Çok güzel bir karnım var ve hızla iyileşiyorum. Bu durum ameliyatım açısından değerli.

Dr. Kerem’in ekibi inanılmazdı. Kliniğin itibarını korumak için çok çalışıyorlar. Hasta koordinatörü her gün benimle iletişim kurdu, ilgisi mükemmeldi, kendimi rahat hissetmemi sağladı. Herhangi bir endişem ve sorum olduğunda doktorumla görüşebileceğim iletildi.

Hemşirem Fatoş çok tatlı ve özenliydi. İlk görüşmeden doktor kontrollerine kadar hep benim yanımda ve yardımcıydı.

Şoför Yasin için de bir şeyler söylemeliyim. Çok profesyonel ve yardımsever ve cana yakındı. Operasyonun gerçekleştiği hastane ise Londra’da gördüklerime hiç benzemiyordu. 5 yıldızlı oteldi diyebilirim.

Klinikte çok prestijli bir hava var bu tüm deneyimi olumlu etkiliyor. Tabi sonuç olarak bu, karar vermek için tek neden olmamalı. Daha çok reklamı olan, daha iyi bilinen ve operasyon sonrası lüks villa gibi hizmetleri sunan kliniklerle de iletişime geçtim. Fakat şüphesiz ameliyatın sonucu doktorun yaklaşımına ve yeteneğine kalıyor. Kararı etkileyen en önemli şey bu olmalı. Dr. Metim Kerem’i tercih ettiğim için çok mutluyum. Belli bir ödeme yaptım ve karşılığında kendime olan güvenim yerine geldi.

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Metin Kerem Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Danışan Yorumu Dr. Metin Kerem’i seçmem en iyi kararmış.
Başa Dön