18 November 2020
Tedaviden 2 yıl sonra

İyi ki tüp mide ameliyatımı Eren Taşkın yaptı

1964 doğumluyum. Çok uzun yıllar karate sporuyla uğraştım. O dönemde en fazla 54 kiloydum. Sporu bıraktıktan sonra çok dikkat etmeme rağmen kilo almaya başladım. Çok kısa bir zamanda 10 kilo aldım. Sürekli aküpunktür diyetisyene gidiyor veriyor akabinde daha fazla kilo alıyordum. Hem çok üzülüyor hem de yemekten kendimi alamıyordum. Psikologa yönlendirdi diyetisyenim. Üzülsem yiyordum sevinsem yiyordum.

Beynim sürekli ye diyordu bana doymak bilmiyordum. Çevremde her gören aa nolmuş sana çok şişmanlamışsın diyorlardı. Böyle ver al yıllar geçti. 39 yaşında menopoza girdim. Antidepresanlar falan 95 kg kadar çıktım. Bir arkadaşım tüp mide operasyonu olmuştu. Bende operasyon olacağımı söylediğimde herkes öleceğimi söylüyordu. Ben ilk önce balon taktırmayı düşündüm. Arkadaşım Eren hocayı tavsiye etti, bende gidip görüştüm. Tüp mide operasyonu olmamın daha iyi olacağını söyledi. Eren hocama çok güveniyordum. Operasyon sonrası hiç ağrı, gaz sıkıntısı yaşamadım. Kapalı operasyon oldum.

Dikiş yerlerimi görmesem operasyon olduğumu anlamam bile. Eve geldikten sonra da hocamın tavsiyelerine uydum. Her tartıya çıktığımda kilo verdiğimi gördükçe şükrediyordum. Çevremde kilolu kimi görsel ameliyat ol diyorum. Şu an 63 kiloyum. Yaşımdan dolayı daha fazla vermek istemedim. Karbonhidrattan hiç vazgeçmedim zaten çok az yiyebiliyorum. Örneğin 2 köfte 2 kaşık pilav yeterli oluyor.

Sık ve az yiyebiliyorum.Operasyon öncesi tüm değerlerim çok yüksekti. Yeni tahlil yaptırdım ve tüm değerlerim normal. İyi ki Eren hocamı tanımışım.

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Doç. Dr. Eren Taşkın Obezite ve Metabolizma Cerrahisi
Başa Dön