24 May 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Burun estetiği için İsveç'ten geldim

30 yaşındayım ve İsveç’te oturuyorum. Uzun zamandır burun estetiği yaptırmayı düşündüm. Burnumun kemerli oluşunu sevmiyordum. Burnumun ucu çok düşüktü neredeyse dudağımın hemen üstündeydi. Özellikle yandan profilimi sevmiyordum bir de çok büyüktü zaten. Burun estetiği yardımıyla burnumu yeniden şekillendirmeyi umuyordum ve burnumun küçülmesiyle de yüzümle daha uyumlu olacaktı. Stockholm’de ameliyat olmayı düşündüm. Sonuç olarak eski tekniklerle ve buranın burun estetiği anlayışıyla yaptırırsam mutlu olmayacaktım. Geniş çaplı morarma ve şişlik olabilme ihtimali, iyileşme süresinin uzun olması ameliyatı olma konusunda bir kez daha düşünmemi sağladı. Sonradan revizyon burun estetiği yaptırmak zorunda olmak da beni endişelendiriyordu. Burnumu düzelttirmek için doğru doktoru bulana kadar endişeli ve kararsızdım. Ayrı bir felsefe, estetik gözle ve modern teknikleri kullanan kendine güvenen bir cerrah bulmaya kararlıydım. Estetik bir göze ve modern tekniklerle işini yapan bir doktor bulmaya karar verdim. Bunun için de İsveç’in dışında bir yerlere bakmam gerekiyordu. Internet’te yaptığım araştırmalar sonucunda bir isim ortaya çıktı: Dr. Emre İlhan

24 May 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Ultrasonik Burun Estetiği yöntemi

İyi bir doktor gibi görünüyordu bir çok forumda hakkında iyi yorum yapılmıştı. İstanbul’daydı kliniği. Doktorun kendi geliştirdiği tekniği anlatan makalelerin tamamını okudum. Eski yöntemleri yerine kendi isim verdiği Ultrasonik Burun Estetiği yöntemini kullanıyordu. Bu yöntem sayesinde ameliyat sonrası hassasiyeti artırıyor ve şişme morarmanın da önüne geçiyordu. Web sitesini ziyaret etmenizi ve bu teknikle ilgili bilgileri mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Burun Estetiği konusunda pratik olarak her yönüyle iyi hazırlanmış, profesyonel ve bilgilendirici bir web sitesi. Kararımı verirken gerçekten yardımcı oldu. Dr. Emre İlhan’ın sosyal medyada da olduğunu farkettim. Böylece yaptığı ameliyatları, sonuçları da oradan takip edebildim.

24 May 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Karar verdikten sonra 1 yıl beklemem gerekti

2015 Haziran’da bir mail gönderdim kliniğe ve tüm süreç hakkında bilgi aldım. Doktorla ilk görüşme ve ameliyat için bekleme listesinin olduğunu ve bunun da bir yılı bulacağını öğrendim. Bu iyiye işaretti. Görünüşe kendine yatırım yapmak isteyen uzun bir hasta listesi vardı. Yurtdışından gideceğim için en az iki hafta İstanbul’da kalmam gerekecekti. Ameliyat sonrası konsültasyonlarınız ve tıbbi muayeneleriniz için en az 10 güne ihtiyacınız olacak o yüzden iyi planlamak gerekiyor.

24 May 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

İstanbul yolculuğu ve ameliyat sürecim

Haziran 2016'da İstanbul'a yolculuk yaptım ve Dr. Emre İlhan ile ilk görüşmem oldu. Yurtdışından gelen hastalarda ilk görüşme sonrasında ameliyata geçiliyor. Bu görüşme sırasında Dr. İlhan sizden ne yapmak istediğinizi ve beklentilerinizi soruyor. Doktor hakkında hoşuma giden şey, burnunun hangi şekilde yeniden şekillendirilebileceği ve düzeltilmesi gerektiği konusundaki dürüstlüğü ve tavsiyeleriydi. Sizin istediğiniz şeylere engel olabilir, çünkü siz belli bir burun tipine hayran olabilirsiniz ve onu isteyebilirsiniz ama bu burunun sizin için uygun olmadığı gerçeğini değiştirmez.Burun estetiği yapacak kişinin bu sağduyusu olmalı. Eminin bir çok doktor burnunuza yeniden şekil verebilir, ama gerçekten yüzünüzün yapısal bütünlüğünden ödün vermeden ve yüz oranlarına dikkat ederek yapması önemlidir. Simulasyonda da sonucun nasıl olduğunu görebiliyorsunuz. Son görüşmemden iki gün sonra İstanbul’daki 6. günümde, Diyabet Hastanesi isminde temiz ve modern bir hastanede ameliyatım yapıldı. Genel anestezi altına girmeden önce hiç rahatsızlık hissetmedim. Hemşireler çok yardımsever ve ilgiler ama İngilizce konusunda çok zayıflar. Ameliyattan sonraki geceyi de hastanede geçirdim. Doktorum da yakınımdaydı. Ameliyat işin kolay kısmıydı açıkçası. Hastaneden çıktıktan sonra da çok sabırlı olmalısınız ve iyi dinlenmelisiniz. Bu seyahat burun estetiği için, başka bir şey için değil. iyi dinlenmek hızlı iyileşme ve daha az şişlik için önemli. ilk 3-4 gün yorucuydu. Düşündüğüm gibi gözlerimin altında ve çevresinde morarma ve sararma olmadı. Yüzüm elbette şişti, ama altıncı günde normale döndü. Nefes almanıza yardımcı olan tampon ve silikon tüpler çıkartıldıktan sonra çok daha rahatladım. Hemen burnumdan nefes alabildim. Ayrıca koku ve tat alma duyum da geri gelmeye başladı. Ameliyattan sonra, iyileşme sürecinizi izlemek ve eve dönmeden önce her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için Dr. İlhan'la bir görüşme yaptım. Dr. İlhan, ameliyattan sonraki sekizinci günde ameliyat sonrası üçüncü konsültasyonum sırasında dikişler olmadan burnumu görmeme izin vermişti. O an burnum hala şiş olmasına rağmen çok mutlu olmuştum. 6-8 hafta içinde tüm şişlik iniyormuş. Ancak son halini tam olarak görebilmek için bir kaç aya ihtiyaç var. Yüzümde (burnumun yeni şekli hariç) burnumun tamamlanmadığını gösteren hiçbir işaret yoktu. Sonuç olarak burun estetiği düşünen herkese Dr. Emre İlhan’ı tavsiye ederim. İşi konusunda hem tutkulu hem de profesyonel. Şaşırtıcı sonuçlar elde etmek için gösterdiği çaba bunun kanıtı.

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Emre İlhan Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi
Danışan Yorumu Burun estetiği düşünen herkese Dr. Emre İlhan’ı tavsiye ederim. İşi konusunda hem tutkulu hem de profesyonel. Şaşırtıcı sonuçlar elde etmek için gösterdiği çaba bunun kanıtı.
Başa Dön