24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Her Gördüğümde Canımı Sıkan Göz Altı Morluklarımdan Kurtulmak İçin Yaptırdığım Işık Dolgusu Deneyimi

Güzellik uygulamaları son zamanlarda sıkça tercih ediliyor. Özellikle neştersiz, bıçaksız uygulamalar elbette bizler için çok daha uygulanabilir ve kolay. Ben de göz altı morluklarından çok çeken bir insan olarak, sizlere ışık dolgusu uygulaması tecrübelerimi aktarmak istedim.

Aranızda bu konuyu düşünenler varsa faydalı olacaktır. Göz altlarım, maalesef yapı itibariyle hafif çukur ve koyu halkaları barındırıyor. Bunun içsel olarak herhangi bir rahatsızlıktan kaynaklanmadığını daha önceki doktor kontrollerimden biliyorum.

24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Nasıl karar verdim?

Her şeyden önce sizin de bu kontrolleri yaptırmanızı öneririm. Çünkü göz altı morlukları her zaman estetik bir rahatsızlık sebebi olmayabiliyor. Dolaşım sisteminizdeki bozukluklar ya da kan değerlerinizdeki olumsuzluklar da göz altındaki koyu halkalar ile kendini gösterebilir. O yüzden ilk önce mutlaka içsel bir rahatsızlığınız olup olmadığına baktırın.

Haricen birçok pahalı krem kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki, hiçbiri tamamen göz altı morluklarımı geçiremedi. Bu yüzden de ışık dolgusuna karar verdim.

24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Doktor seçimi çok önemli.

İlk önce insanda bir tereddüt oluyor tabii ki. Gözünün altına girecek bir iğne fikri pek hoş gelmiyor. Özellikle daha önce botoks gibi uygulamalar yaptırmadıysanız konuya çok yabancı kalıyorsunuz.

Benim böyle bir deneyimim olmamıştı. Fakat giderek bu fikre alışmaya başladım ve çok iyi araştırdığım, konusunda uzman bir doktorun kapısını çaldım.

Doktor seçimi çok önemli. Ben, bu konuda uzman bir doktor araştırdım ve uygulamamı Uzm. Dr. Hande Ulusal'a yaptırdım. Üç kuruş ucuz olsun diye sakın ha merdiven altı uygulamalar yapan yerlere gitmeyin.

24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Kaç seans yapılacağına doktorunuz karar verecek

Bu yola madem girdiniz, olacaksa iyisi olsun. Yüzünüz, daha da önemlisi sağlığınız söz konusu. Bu arada tanıştırayım, o korktuğunuz iğne bu iğne oluyor. İncecik bir ucu var yani. Yaklaşık 5 ya da 10 dakika kadar bu kremi sürüp bekletiyorlar klinikte.

Daha sonra doktorunuz elinde iğneyle yanınıza gelecektir; korkmayın.

24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Uygulama başlıyor!

Benim göz yapıma göre yapılacak uygulama, üç seans olarak gerçekleşti. Sizinki daha az ya da daha çok olabilir. Buna doktorunuz karar verecek.

Özellikle göz çukurunuz genişse, seans sayısı daha fazla olabiliyor. Uygulamaya başlamadan önce doktorum ve görevli hemşireler beni oldukça rahatlattı. Bu da insana güven veriyor tabii.

Az evvel korkulu rüyanız olan o iğne göz altlarınıza girip çıkmaya başladığında "Bu muymuş ya?" diyebilirsiniz; o kadar acımıyor.

Kremin etkisi elbette var ama doktorun tecrübesi burada konuşuyor işte. Ben neredeyse hemen hemen hiç acı hissetmedim. Bu arada enjekte edilen sıvıyı derinin altında "vırç vırç" diye hissedebilirsiniz, o da anlık bir şey. Beş dakika sonra kendisiyle bütünleşiyorsunuz.

Enjeksiyon yapılan yerlere hemen tampon uygulayıp bastırmak gerekiyor. Hem morluk olmaması hem de enjekte edilen sıvının toplanmaması lazım.

Doktor enjeksiyonu yaptıktan sonra hemşireler enjeksiyon yapılan yerlere anında tampon uygulayıp birkaç dakika bastırdılar. Böylece ışık dolgusunun en büyük risklerinden biri olan morluklar, bende hiç yaşanmadı. Ufak bir gecikme, gözünüzün etrafında oluşacak morluklara sebep olacaktır.

24 April 2018
Tedaviden 5 ay sonra

Zaten ilk seansta sadece siz fark ediyorsunuz :)

Bütün aşamalar tamamlandığında ise gözünüzün çukur kısmı, kısmen dolmuş oluyor. Morluk konusunda ise maksimum %30 iyileşme sağlanabiliyor. Yani bir mucize beklemeyin.

Gözlerinizin etrafındaki çukurlar dolduğu zaman, ışığı yansıtma özelliği kazanıyor. Bu yüzden adı şık dolgusu.

Dolgu tamamlandığında insanlar size "Sende bi güzellik var ama ne var çözemedim" diyeceklerdir. Gerçekten anlaşılmıyor ama yüzünüzdeki parlaklık, görmezden gelinecek gibi de değil.

Maalesef her güzel şeyin bir sonu var: Işık dolgusu gözünüzün altında 8-12 ay arası kalıcılığa sahip.

Tek seferlik yaptırdıysanız ömrü bu oluyor. Keşke daha fazla sürse. B
en yaklaşık olarak bir sene kadar kullandım. Yine yaptırır mıyım? İmkanım olsa hemen koşa koşa giderim. Ama mucize çıkmayacağını da biliyorum artık.

Sonuçta her şey para arkadaşlar. Paranız varsa, her yerinizi yaptırıp kendinizi iyi hissetmeniz mümkün oluyor.

Şu an ışık dolgusunun fiyatı 1000-1500 TL civarında. Yani bu parayı verip kendinizi 12 ay boyunca iyi hissedebilirisiniz. Fakat dediğim gibi, o morluklar tamamen kaybolmayacak. Yine de "Sende bi güzellik var" diyecekleri de kesin.

Kaynak: Onedio

Yorumlar

Co*** 05 June 2018  

Çok güzel anlatmışsınız süreci. Bana da yol gösterdi. Teşekkürler.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Dr. Hande Ulusal Dermatoloji
Hasta Yorumu Doktor seçimi çok önemli. Ben, bu konuda uzman bir doktor araştırdım ve uygulamamı Uzm. Dr. Hande Ulusal'a yaptırdım.
Başa Dön