12 February 2021
Tedaviden 2 hafta sonra

Doğru doktor, doğru karar ve mükemmel sonuç

Küçüklüğümden beri burun ameliyatı olmak istiyordum ama hiç fırsatım olmamıştı. 6-7 senedir spor yapıyorum ve spor yaparken sol burun deliğimde problem vardı, aldığım nefes yetmiyordu. Normal KBB doktoruna gittiğim zaman burun kanallarımın dar olduğunu söylemişlerdi ama ameliyat olmak için bunun bir neden olmadığını, sıkıntı olmayacağını söylemişlerdi. Daha sonra birkaç özel klinik ile görüştüm ama doktorlarla enerjimiz tutmadı. Bu sürece başlarken doktorla enerjinin tutması da çok önemli olduğu için yine ameliyat olmamıştım.

Sonunda doktorumu bulmuştum
Çok şükür ki Berat Bey’i buldum. Kendisini bana bir arkadaşım önermişti. Görüşmeye gittiğimizde o kadar sıcak karşıladılar ki, kapıdan girdiğim andan itibaren neyi nasıl istediğimizi, ne olacağını, her şeyi Berat bey kendisi bana anlattı. İlk gittiğim gün benim fotoğraflarımı çektiler, önden yandan sağdan ve soldan. 1 hafta sonra photoshoplu şekilde fotoğrafımı görebileceğimi söylediler. Bu durum çok hoşuma gitti çünkü ameliyat olmadan önce neye benzeyeceğini bilmem çok önemliydi. 1 hafta sonra fotoğrafı görmeye gittiğim zaman Berat Bey şöyle bir şey yapmış. Benim istediğim burnun şekline biz beraber karar verdiğimiz için photoshoplu halini bana gösterdi lakin burnumu yaptığı zaman benim alnımda aşağı doğru bir eziklik vardı, burnum geride kalıyordu. Çenem ve burnum ileride olduğu için alnım geride kaldığı için eğer izin verirsen karnından yağ alıp, alnına enjekte etmek istiyorum dedi. Çok kolay bir operasyon belki dikiş bile atmayabilirim dedi. Tabi ki söylediklerine güvendim, bir kere doktoruma kanım ısınmıştı bir de öyle bir şeye ihtiyacım olduğunu bilmiyordum ve doktorum kendisi buna karar verdi.

Ameliyat günü
Biz bütün anlaşmalarımızı yaptıktan sonra ameliyat günü doktorum erkenden geldi, benimle ilgilendi. Ben ameliyata girdim, normalde daha uzun sürmesini beklerken 4 saat sürdü operasyonum. 4 saat sonra ameliyattan çıktığımda uzun bir süre uyudum, kendimde değildim. Doktorum o sırada çok sık gelmiş gitmiş, beni kontrol etmiş, süreci aileme anlatmış. Ameliyattan çıktıktan sonra o gün hiçbir şey yiyip içmemiştim ama ağrımda olmadı, hiçbir şey hissetmedim. O gece burnumda kanamam oldu, ertesi sabah hastaneden çıkmadan burnumu temizledikleri için sonrasında da kanamam ve ağrım olmadı.

Ameliyat sonrası
1 haftalık süre boyunca tek sıkıntı yaşadığım konu nefes alamamaktı. Sonuç olarak oraya hem pislikler birikiyor, kan pıhtısı oluyor, kuruyor ve nefes alamıyorsun. Nefes alamadığın için basınç kulaklara ve boğaza vuruyor. Tek sıkıntım oydu onun dışında kemik ağrım veya ekstrem hareket ettiğim zaman sıkıntı yaşamadım ki ben beşinci gün kuaföre gittim. 1 hafta sonra alçım çıktıktan sonra da dışarı çıkmaya devam ettim. Alçımın çıktığı gün bir de haftanın her günü doktora kontrole gittim, haftalık muayenelerim yapıldı. Bundan sonra da ayda 1 olmak üzere kontrole gideceğim. Alnımdaki dolguda da herhangi bir sıkıntı yok.

Başa Dön