Sırala
11 Ekim 2019
Tedaviden 1 hafta sonra

Diyetle kilo veriyorum ama sonra yine geri alıyorum o yüzden ameliyat istedim

Bilgisayar mühendisiyim, dolayısıyla sürekli oturarak çalışıyorum ve kilo aldım. Diyetle kilo vermeye çalıştım bir kaç kez ama bir türlü olmadı. 40 yaş sonrası olduğu için spor yapmama rağmen kilo verdiğim halde hızla geri alıyorum bu yüzden tüp mide ameliyatı düşünüyorum. Çünkü defalarca bunu yaşadım.

1.79 kilom ve 113 kiloyum. Vücut kitle endeksim 35'in üzerinde. Aşırı terleme sorunum vardı. Bu da sıkıntı oluyor. Uyurken özellikle rahatsız oluyorum.

Bir de boynumun çapına uygun gömlek bulamıyorum artık yeter dedim, terziye gömlek diktirmek istemiyorum rahatça kıyafet alabilmek istiyorum.

Tüm bu şikayetlerim sonrasında testler yapıldı ve onlar değerlendirildi. Ameliyat tarihine karar verildi. Ameliyat öncesinde de bir diyet gerekiyor. Ameliyata son üç gün kala böyle bir şey yapılıyor.

Ameliyat öncesi görüşmemi, ameliyat öncesi yapılanları, mide küçültme ameliyatına girişimi, ve sonrasını üm bu sürecimi de sizinle buradan paylaşıyorum:

 

Yorum Yaz 0 Yorum
Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Hasta Yorumu Tüm bu sürecimi planlayan ve takip eden ameliyatımı başarıyla yapan doktoruma ve tüm ekibe çok teşekkür ediyorum. Keşke daha önce olsaymışım. Hasta Yorumunu Gizle
Mide Küçültme (Tüp Mide) Soru/Cevapları
Tümünü Gör
Ameliyat için uygun muyum? 11 doktor cevapladı
Doktora Sor Doktora Sor