Sırala
01 Mayıs 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Burun Estetik Ameliyatım

Bu yazımda sizlere burun estetik ameliyatımdan detaylıca bahsedecek, ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermenize yardımcı olmaya çalışacağım... Yaklaşık 1.5 yıldır gündemimde burun estetiği yaptırma düşüncesi vardı..

Biraz korku, biraz yazı rahat geçirmek, gezebilmek ve benim için en önemlisi güneş gözlüğüme doyabilmek için ameliyatı erteledikçe erteledim kasım sonunu buldu ameliyat olmam..

Yorum Yaz 0 Yorum
28 Nisan 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Doktor Seçme / İlk Muayene Aşaması

3 doktoru uzun süre takip ettim ınstagram hesaplarından ve sonunda doktorum Volkan Kahya'da karar kıldım. Hemen ınstagram üzerinden iletişime geçtim.

Kısa sürede yanıt geldi ve benden burnumun önden ve yandan fotoğraflarını istedi Volkan Bey.

Ortalama bir fiyat aldım benim için uygundu.

Ne istediğimden bahsettim muayene sırasında Volkan Bey bana burun yapım hakkında bilgi verdi.

Eğriliğin düzeltilebileceğini ve bu esnada istediğim küçük estetik dokunuşlarında yapılabileceğini öğrenince kararım netleşti.

Yazın ameliyat olmak istemediğim için ilerleyen bir tarih rica ettim ve Volkan Bey ameliyat olmak istediğim tarihten 2 hafta önce tekrar iletişime geçmemin yeterli olacağını söyledi..

Yorum Yaz 0 Yorum
28 Nisan 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Ameliyat Tarihinin Belirlenmesi, Ücretle ilgili Bilgiler ve Ameliyat Öncesinde Yapılması Gerekenler

Yazın ameliyat olursanız güneşe çıkmamanız gibi bir durum söz konusu.

Ameliyat ücretinizi ise hemen ameliyat öncesi nakit olarak yapıyorsunuz. Kredi kartı ve özel bir ameliyat olacağı için herhangi bir anlaşmalı kurum /SSK vs. geçerli değil..

Ameliyat ücretinize, ameliyat öncesi kan tetkikleri, ameliyat sonrası kontroller ve hastanede 1 gece yatış ücretiniz de dahil..

Söyledikleri gibi 2 hafta sonrasına randevumu aldım..

Ameliyat tarihim belirlendikten sonra doktorumun asistanı Merve Hanım bana bu aşamadan sonra yapmam gerekenleri anlatan detaylı bir mail gönderdi..

Ameliyatımdan 3 gün önce kan tetkiklerim ve anestezi doktoru ile görüşmek üzere Biruni Üniversite Hastanesi'ne gittim.. Ameliyatım da bu hastanede oldu.. Doktorumun ayrı bir muayenehanesi var..

Ben antidepresan ve alerji ilacı kullandığımdan, genel anestezi altında 2 sezeryan doğum geçirdiğimden vs. her şeyden anestezi uzamanına bahsettim.

Kan verip, ameliyatla ilgili bilgilendirme forumunu okuyup, olabilecek riskleri kabul ettiğimi bildiren onayı da verdikten sonra o gün için işim bitti ve ameliyat tarihini beklemeye koyuldum..

Kan sonuçlarımın ameliyat günü doktorumun elinde olacağı söylendi herhangi bir sonuç beklemedim..

Yorum Yaz 0 Yorum
28 Nisan 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Ameliyat Günü

Ameliyatım sabah saat 10'da olacaktı.. Gece 00:00'dan yani 12'den sonra bir şey yememem/içmemem gerektiği söylenmişti.. Öyle yaptım..

Ameliyat saatinden 1.5 saat önce hastanede olduk.. En yakın arkadaşım Yeşim yanımdaydı.. Hasta yatış işlemlerini yaptırıp odamıza çıktık birlikte.. Eşim bu esnada o gün sınavı olan oğlumu okula bırakıyordu.. Kızım benimleydi..

Odam gayet temiz ve güzeldi.. Hastaneyle ilgili bir eleştiride bulunacak olursam akşam yemeğimizi getirmeyi unuttular.. Ve bir kaç kez istememize rağmen gelmek bilmedi..

Yorum Yaz 0 Yorum
01 Mayıs 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Ameliyat Anı ve Sonrası

Ameliyathane kapısında bana kolumdan ilaç verdiler. Ameliyathaneden içeri girerken hafif hafif başım dönmeye başlamıştı.. Güzel bir müzik çalıyordu duvar renkleri hoş bir maviydi. Son sözlerim " galiba ben gidiyorum kolay gelsin size :)" oldu güldük yine ve sonrası yok bende.. Gözümü açtığımda odamdaydım arkadaşım yanımdaydı..Eşim okula gitmiş ayılmama yetişemedi.. Hiç acı ve ağrı hissetmiyordum.. Sırt üstü yatmam ve kesinlikle sağa ve sola yatmamam gerektiği söylendi.. Epey bir saat gözüme buz koymamız gerekti.. Sanırım her saat başı 10 dakika kalıyordu.. Bu şişlik ve morlukları kontrol altında tutabilmek içinmiş..Ben kendimi iyi hissediyordum tek sıkıntım sürekli düz yatmak zorunda olduğum için sırtım ağrıyordu.. Gece eğlenceli geçti arkadaşımla cafeye inip çay bile içtik. Yalnız gece uyurken horluyordum :)) Kendi horlama sesimle uyandım sürekli. Noluyo ya ! diye uyanıyormuşum Yeşim taklidimi yaptı güldük :)Ertesi gece bu durum geçti evde.. Sanırım garezim arkadaşımaymış :) O çok güzel uyudum hiç sorun yok dese de uyutmadım onu bence :) Hastanede 1 gece kaldıktan sonra çıkış işlemlerimiz hızla yapıldı beklemedik.. Merve Hanım, 1 antibiyotik, 1 vitamin, 1 bana özel alerji ilacı, 1 ağrı kesici ve 3 ayrı damladan oluşan reçetemi getirdi.. İlaçları bana video çekerek anlattı.. Bu yöntemi sevdim.. İlaçlarımı kullanırken evde bu videodan faydalandım..İlaçların çoğunu da anlaşmalı kurumlar ödemiyor aklınızda bulunsun.. Evde nasıl istirahat etmem gerektiğinden ve 3 gün diş fırçalanmayacak, 3 gün sakız çiğnenmeyecek, 10 gün ağır spor yapılmayacak, yüzüne su değmeyecek saçlar kuaförde yıkanacak gibi diğer detaylardan da bahsettikten sonra kontroller esnasında tekrar görüşmek üzere Merve Hanım'la ayrıldık..

Yorum Yaz 0 Yorum
Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Volkan Kahya Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu 3 doktoru uzun süre takip ettim ınstagram hesaplarından ve sonunda doktorum Volkan Kahya'da karar kıldım. Hemen ınstagram üzerinden iletişime geçtim.. Kısa sürede yanıt geldi ve benden burnumun önden ve yandan fotoğraflarını istedi Volkan Bey.. <br /> Gönderdim ve ilk görüşmeyi ınstagramda mesaj üzerinden yaptık böylece.. Ortalama bir fiyat aldım benim için uygundu ve randevu almak üzere asistanı Merve Hanım'la iletişime geçtik. Hasta Yorumunu Gizle