Sırala
01 May 2017
Tedaviden 6 ay sonra

Burun estetiği yaptırmak için tam 1.5 yıl düşündüm

Bu yazımda sizlere burun estetik ameliyatımdan detaylıca bahsedecek, ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermenize yardımcı olmaya çalışacağım...

Yaklaşık 1.5 yıldır gündemimde burun estetiği yaptırma düşüncesi vardı..

Biraz korku, biraz yazı rahat geçirmek, gezebilmek ve benim için en önemlisi güneş gözlüğüme doyabilmek için ameliyatı erteledikçe erteledim. Ameliyatı olmam Kasım ayının sonunu buldu..

28 April 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Doktor Seçme / İlk Muayene Aşaması

Belirlediğim 3 doktoru uzun süre takip ettim ve sonunda doktorum Volkan Kahya'da karar kıldım. Hemen kendisiyle iletişime geçtim. Kısa sürede yanıt geldi ve benden burnumun önden ve yandan fotoğraflarını istedi

Doktordan ortalama bir fiyat istedim ve benim için uygundu. Muayene sırasında doktora nasıl bir sonuç istediğimden bahsettim.

Doktor bana burun yapım hakkında bilgi verdi. Eğriliğin düzeltilebileceğini ve bu esnada istediğim küçük estetik dokunuşların da yapılabileceğini söyledi.

Yazın ameliyat olmak istemediğim için ilerleyen bir tarih rica ettim ve Volkan Bey ameliyat olmak istediğim tarihten 2 hafta önce tekrar iletişime geçmemin yeterli olacağını söyledi..

28 April 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Ameliyat Tarihinin Belirlenmesi, Ücretle ilgili Bilgiler ve Ameliyat Öncesinde Yapılması Gerekenler

Yazın ameliyat olursanız güneşe çıkmamanız gibi bir durum söz konusu. Ameliyat ücretinizi ise hemen ameliyat öncesi nakit olarak yapıyorsunuz. Kredi kartı ile ödemeli bir ameliyat olacağı için herhangi bir anlaşmalı kurum ve sigorta geçerli değil..

Ameliyat ücretinize; ameliyat öncesi kan tetkikleri, ameliyat sonrası kontroller ve hastanede 1 gece yatış ücretiniz de dahil.. Söyledikleri gibi 2 hafta sonrasına randevumu aldım..

Ameliyat tarihim belirlendikten sonra doktorumun asistanı Merve Hanım bana bu aşamadan sonra yapmam gerekenleri anlatan detaylı bir mail gönderdi..

Ameliyatımdan 3 gün önce kan tetkiklerim ve anestezi doktoru ile görüşmek üzere Biruni Üniversite Hastanesi'ne gittim.. Ameliyatım da bu hastanede oldu.. Doktorumun ayrı bir muayenehanesi var..

Kan verip, ameliyatla ilgili bilgilendirme forumunu okuyup, olabilecek riskleri kabul ettiğimi bildiren onayı da verdikten sonra o gün için işim bitti ve ameliyat tarihini beklemeye koyuldum..

Kan sonuçlarımın ameliyat günü doktorumun elinde olacağı söylendi herhangi bir sonuç beklemedim..

28 April 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Ameliyat Günü

Ameliyatım sabah saat 10'da olacaktı.. Gece 00:00'dan yani 12'den sonra bir şey yememem/içmemem gerektiği söylenmişti.. Öyle yaptım..

Ameliyat saatinden 1.5 saat önce hastanede olduk.. Arkadaşım Yeşim yanımdaydı.. Hasta yatış işlemlerini yaptırıp odamıza çıktık birlikte.. Odam gayet temiz ve güzeldi..

Hastaneyle ilgili bir eleştiride bulunacak olursam akşam yemeğimizi getirmeyi unuttular.. Ve bir kaç kez istememize rağmen gelmek bilmedi..

01 May 2017
Tedaviden 6 ay sonra

Ameliyat Anı ve Sonrası

Ameliyathane kapısında bana kolumdan ilaç verdiler. Ameliyathaneden içeri girerken hafif hafif başım dönmeye başlamıştı.. Gözümü açtığımda odamdaydım arkadaşım yanımdaydı..

Hiç acı ve ağrı hissetmiyordum.. Sırt üstü yatmam, kesinlikle sağa ve sola yatmamam gerektiği söylendi.. Epey bir saat gözüme buz koymamız gerekti.. Sanırım her saat başı 10 dakika kalıyordu.. Bu şişlik ve morlukları kontrol altında tutabilmek içinmiş..

Ben kendimi iyi hissediyordum tek sıkıntım sürekli düz yatmak zorunda olduğum için sırtım ağrıyordu.. Gece eğlenceli geçti arkadaşımla cafeye inip çay bile içtik. Yalnız gece uyurken horluyordum :)) Kendi horlama sesimle uyandım sürekli.

Hastanede 1 gece kaldıktan sonra çıkış işlemlerimiz hızla yapıldı, beklemedik.. Merve Hanım, 1 antibiyotik, 1 vitamin, 1 bana özel alerji ilacı, 1 ağrı kesici ve 3 ayrı damladan oluşan reçetemi getirdi..

İlaçları bana video çekerek anlattı.. Bu yöntemi sevdim.. İlaçlarımı kullanırken evde bu videodan faydalandım.. İlaçların çoğunu da anlaşmalı kurumlar ödemiyor aklınızda bulunsun..

Merve Hanım bana operasyon sonrasında neler yapmam gerektiği ile ilgili detaylı bilgiler verdi:


  • Evde nasıl istirahat etmem gerektiği,

  • 3 gün diş fırçalanmayacak,

  • 3 gün sakız çiğnenmeyecek,

  • 10 gün ağır spor yapılmayacak,

  • yüzüne su değmeyecek,

  • saçlar kuaförde yıkanacak gibi.

Başa Dön