27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Burun estetiği öncesi ve sonrası yaşananlar

Burun ameliyatımı olmaya karar verdiğim zaman internette "Burun Ameliyatı" ile ilgili değişimlere ve tecrübeler çok az rastladım. Bende burun ameliyatımı kaleme almak istedim. Bi kaç yerde paylaşır paylaşmaz insanlar beni Facebook'tan bile bulup mesaj atmaya başladılar. Aslında bu yazıyı daha önce yazmaktı niyetim ama kısmet bugüneymiş.

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Nasıl mı karar verdim?

Ameliyat olacağımı duyanlar "Ay burnunda ne var?" diyerek geldiğinde aduket yapasım geliyordu. Dışardan bir sıkıntısı olmayabilir ancak "Burnum kırık çocukken cama girdim ve kemiğim büyüyor" diye açıklama yapmama rağmen hâlâ "Bence yaptırma ben olsam yaptıramam" diye burun kıvıranlar oluyordu. Ben bir şey için karar vereceğim ve hayatında böyle bir tecrübesi olmayanlar müdehale edip beni kararımdan vazgeçirecek öyle mi? Yok öyle. Bu sebeple gerek sağlık açısından gerek sadece estetik operasyon açısından kendinizi iyi hissetmiyorsanız burun ameliyatınızı yaptırın derim.

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Seçimim plastik cerrahtan yana oldu

arar aşamasının en önemli noktası iyi bir plastik cerrah ve kulak burun boğaz hekimi. Bana söylenen KBB doktorlarının açık ameliyata yanaştığı, plastik cerrahların kapalı ameliyat yaptığıydı. KBB doktorlarının kıkırdağı incelttiği ancak plastik cerrahların daha az zarar verdiğini öğrendim. Doğru ya da yanlış benim seçimim plastik cerrahtan yana oldu.

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

6 Ağustos ameliyat günüm 30 Ağustos düğün günümdü :))))

6 Ağustos ameliyat günüm 30 Ağustos düğün günümdü. Çoğu kişi "Düğüne elin yüzün mor gideceksin dedi" Gerçekten insanın canı sıkılıyor. Ama düğün günümde ödemlerim inmişti hatta burnum sanki daha minnakmış o zamanlar :)

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Ameliyat süreci mi?

Ben özel bir hastanede plastik cerraha ameliyat oldum. Her şey çok güzeldi ve bir an önce bu işi bitirmeliydim. Güle oynaya ameliyata girdim. Sonrası malum. Yarım saat narkozdan uyanmamışım. Uyandığım an kabus yaşadım. Hayatımda hiç ağzımdan nefes almak zorunda kalmamıştım. Burnumdan nefes alamamak ağzımdan aldığım nefes yetmiyordu bana. Bir de narkozdan yarı uyanık halde olmam kabustu. "Burnumu geri verin bana bu burnu istemiyorum alın bunu" derken iyi ki kolumu son anda tutmuşlar çünkü burnumu bildiğiniz yerinden koparacakmışım. Tabi ben bunların bir kısmını hatırlıyorum. Buhar vs. verdiler. Narkozdan uyanıp gözümü açmam 1 saati aldı. 15 dakika arayla 8 dakika boyunca buz komplexi yapılmış. Biraz hatırlıyorum bu kısmını. En güzel kısmı 15 saatten fazla aç kalmanın üzerine halamın içirdiği o mükemmel hastahane çorbası. Hiç bir şekilde ameliyat sonrası kusma mide bulantısı yaşamadım. Hangi ameliyata girerseniz girin 12 saat aç gidin. Ben kapalı ameliyat oldum. Ağrı kesici aldığım için hafif sızı dışında hiç ağrım olmadı. Yani burnumun ucundan kesip yukarı kaldırmadılar. Burnumun içindeki kıkırdaktan girip işlem sonrası kendi kendine eriyen dikiş atılmış. Ertesi sabah doktorum plastik tamponları çıkarmadan "yaşacağın en büyük acı bu olcak" demişti. Hakikaten öylemiş. Saniyelikte olsa gözümden yaş geldi ama hemen geçti. İnternette "canım çok yandı" yazanlardan dolayı boşuna panik olmuşum. Bazılarının tamponları 3 gün kalıyor ama benim ertesi gün alındı.

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Doktorum: Burnunun ucu o kadar güzeldi ki ellemeye kıyamadım

Doktorum yanıma gelip "Burnunun ucu o kadar güzeldi ki ellemeye kıyamadım" dedi. İyi ki kıymamış çünkü yüz ifadem çok şükür aynı ve çok doğal. Söylemesem kimse anlamıyor. Ameliyatımın ertesi akşamına taburcu oldum. İşte ödemler o zaman kendini göstermeye başladı.Ağustos sıcağında sürekli klima altında olsam da çok az güneş almam tetikledi; gözlerimin altı sarardı ve dudaklarıma kadar çok az şişlik oldu. 6. günümde indi ve kesinlikle rahatsızlık vermedi. 8 Gün sonra alçım çıkarıldı. En heyecanlı en bomba an! İlk tepkim "Burnum küçücük olmuş!

27 April 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Ve son sözler...

Burnumla ilgili şuan tek sıkıntım sorunlu bölgemin ameliyattan sonra sık sık kapanıyor olması. Doktor kontrollerime de gitmediğim için yeni bir müdahale gerekir miydi bilmiyorum.

Plastik cerrahım Mersin'in en iyi cerrahlarından bu sebeple ismini vermek istemiyorum. Her şey mükemmel ama sağ tarafımdan nefes almada sıkıntı yaşıyorum bazı geceler.

Bütçeniz ameliyata uygunsa bence kararınızda net olun ve bu sıkıntıdan kurtulun.

Genel olarak ameliyat ücretleri 3bin-8 bin arasında değişiyor. Bence normali 3-5 bin civarı.

Sorularınızdan önce sizden ricam önce yazıyı okuyun sonra yazıda bulamadığınız cevapları yorum kısmına sorun en kısa sürede cevaplayacağım.
Sevgiler !

Yorumlar

S.*** 22 August 2017  

Merhaba,bende Mersin'de yaşıyorum,burnumdan ameliyat olmak istiyorum,doktor ve ameliyat deneyimlerinizle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Başa Dön