24 March 2017
Tedaviden 5 ay sonra

Burun ucumdan memnun değildim ama artık harika bir burnum var

Benim sorunum burun ucu düşüklüğümdü. Beni en çok o rahatsız ediyordu. Biraz da geniş kemikli bir buruna sahiptim. Doktorları, estetik operasyon geçiren arkadaşlarıma sorarak çok araştırdım.En son Anatomica Hospital’da Dr. Ergin Er tarafından estetik olan arkadaşım çok memnun kaldığını söyledi. Daha sonrasında burun estetiği ameliyatım için randevu alıp kontrole gittim doktor öncelikle fotoğraflarımı çekti daha sonrasında bunları bir ekrana aktardı.Ekranda burnuma yapacağı işlemleri gösterdi ve gayet açıklayıcı bir şekilde anlattı. Ameliyat sonrası sonuç ise işte böyle:

Yorumlar

La*** 18 January 2018  

Benim burun ameliyatimi 2010 da Dr Egin Er yapti, olmadi. 6 ay sonra duzeltme operasyonu yapti, o da olmadi. Kesinlike uzak durun. Isinde iyi bir suru cerrah var, tavsiye etMIyorum.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

Önceki Burnum

“Kırma işlemi olmayan ameliyatlarda ağrı vb. şikayetler minimum, eğer açık tenliyseniz morluklar da maksimum oluyormuş..”
Burun kemiklerim geniş olduğu için hafif törpüleneceğini ve ucuna da düşük olduğu için destek konulacağını, benim burun estetiği ameliyatım kırma işlemi olmadan gerçekleşeceği için çok fazla ağrımın vb gibi şikayetlerimin olmayacağını sadece ten rengi açıklığımdan dolayı fazla morarma olacağını söyledi.

Tıkanma olmaması için de nefes alabilmem için tel atel konulacağını söyledi. Tamponun da sadece içte silikon tampon olacağını anlattı ve burnumun üstünde küçük bi alçı olacağını söyledi (alçılar yeni sistem plastik gibi).Kısacası doktor her şeyi net bir şekilde anlatınca ikna oldum.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

1. Gün

“Burun ameliyatında en önemli şeylerden biri buz maskesi..”
Ameliyattan ilk çıktığımda göz etrafımda buzlu bir maskeyle çıktım.Bunun burun ameliyatında en en önemli şeylerden biri olduğunu rahatça söyleyebilirim. Çünkü direkt olarak morluğu ve özellikle şişliği engelliyor. Ameliyat olduğunuzda öyle çıkarılmazsanız direk buz isteyin:)
Burun estetiği ameliyatım sonrası ilk gün hastanede kaldım. Gayet iyi şekilde yemek yiyebildim ve konuşabildim. Sadece gülmeyi engelliyor:) Onun dışında hiç ağrım olmadı. Gece biraz nefes darlığı çektim o kadar.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

2. Gün

İkinci gün eve geldim gözlerim biraz şişmiş ve morluklarım biraz daha artmıştı o kadar. En ağır gün ikinci gündü yani biraz daha nefes darlığım vardı.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

3. Gün

Önceki güne göre biraz daha iyiydim.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

4. Gün

O gün gerçekten oldukça iyiydim ve ilerleyen günlerde her gün daha da iyi oldum. Doktorun verdiği krem sayesinde morluklarım her gün daha azaldı. Bu süreçte hiç ağrım olmadı. 1 hafta boyunca burnumda alçım ve tamponum kaldı.

1 hafta sonunda doktor dikişlerimi, tamponumu ve alçımı her şeyi çıkardı. Ödemin inmesi için beyaz bantlardan sargı şeklinde burnuma yapıştırdı. Bir hafta kaldıktan sonra bantlar da çıktı.

İlk günlerde burnum şişti. Böyle mi kalacak diye moralim bozulmuştu. Ama korkmayın her gün burun farklı oluyor yani oturuyor.Doktor kenarlarına doğru masaj yaparak ödemimi bilhassa indirebileceğimi söyledi. Ben de uyguladım ve dediği gibi oldu.

08 March 2017
Tedaviden 4 ay sonra

2. Ay

Aralık ayının başında yani 2. ay da kontrole gittiğimde sadece ucunun şiş olduğunu onun dışında her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Ucunun şiş olmasının sebebi de en geç burun ucunun oturmasıymış. En erken 9 ayda burun ucu şişliğinin indiğini söyledi.

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Ergin Er Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Danışan Yorumu “Burun ameliyatı düşünüyorsanız Anatomica Hospital Dr. Ergin Er’i şidddetle tavsiye ediyorum.”
Başa Dön