11 August 2021
Tedaviden 1 hafta sonra

Burçak Erdinç'in bana yaptığı çene botoksundan ve tavrından hiç memnun olmadım

10 senedir güzellik işleriyle uğraşan biriyim ve hayatımda ilk kez bir sorun yaşadım. Son 5 yıldır düzenli bir şekilde masseter botoksu yaptırıyorum. Öncesinde Ali Kerim Diler'e ya da Mustafa Karataş'a gidiyordum. Onlar çok yoğun oldukları için Etiler'de Burçak Erdinç'e randevu aldım.

3 Ağustos'ta randevuma gittim. İşlem yapılırken bir problem olduğunu anladım. Çünkü daha önce çene botoksu yapılırken doktorlar çenemi sıkmamı söylerler ve botoksu çenemin en üst tarafına yaparlardı. Ancak Burçin Hanım botoksu çenemin ortasına da yaptı. İşlemden sonraki ikinci günde çene ağrılarım ve diş sıkmalarım başladı. Dişlerim birbirine girdi, özellik yanak altım da şişlik meydana geldi. Doktoru aradım ama ulaşamadım, instagramdan yazdığımda da herhangi bir dönüş olmadı. Asistanı ile görüştüm ve doktoruma ancak bugün (11 Ağustos) ulaşabildim. Bahçeşehir'den kalkıp kendisi ile görüşmeye Etiler'e gittim.

Kendisine durumu anlatınca 'Ben 30 senelik cerrahım çene kaslarının yerini sen değil ben bilirim' dedi. Kendisine cerrahlığını sorgulamadığımı, işlemin sonucundan memnun kalmadığımı ve eski halime dönmek istediğimi söyledim. Değişikliği görebilmesi için de işlem öncesi fotoğrafımı gösterdim. Ancak Burçak Hanım bunların hiçbirini kabul etmedi ve botoksun dolgu olmadığını ve geri döndürülemeyeceğini belirtti. Bende bu durum üzerine para iadesi talep ettim ancak kendisi beni azarladı. Avukatım ile görüştüm ve kendisi uzlaşma yoluna gitmemi tavsiye ettim.

Bu tavsiye üzerine Burçin Hanım'la tekrar görüştüm. Bana 'elinden geleni ardına koyma' dedi. Ben ödemeyi işlem günü verdikleri iban hesabına yapmıştım ve bana herhangi bir fatura falan vermemişti. Kendisine bunu hatırlatınca bana fatura kesebileceğini söyledi. Ancak ben bunun işe yaramayacağını çünkü ödemeyi 3 Ağustos'ta yaptığımı ve o gün bana bir fatura kesmediğini belirttim. Sonrasında da kendisini Cimer'e, maliyeye ve tüketici hakem hayetine şikayet edeceğimi belirttim.

Avukatımla görüştüm ve sosyal medya da nasıl ki yaşadığımız güzel deneyimleri paylaşıyorsak kötü deneyimleri de hakaret etmeden paylaşabileceğimi öğrendim. Instagram üzerinden yaptığım paylaşımdan sonra bana mesajlar atmaya başladı. Ticari itibarını zedelemekten bana dava açacağını belirtti bende kendisine kendi tarafımda süreci başlattığımı, bundan sonraki süreçte avukatlarımızın görüşeceğini belirttim. Kendisi halen yaptığı işlemlerde bir sorun olamayacağını belirtti.

Ben tavırlarını bir doktora yakıştıramadım. Bir doktor için hastanın mutluluğu ve huzurunun önemli olması gerektiğini düşüyorum. Konu mühim değil bence burada yaklaşım çok önemliydi ve ben hanımefendinin yaklaşımını hiç sevmedim.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Burçak Erdinç Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Başa Dön