04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Dr. Onur Çukurluoğlu ile botox deneyimim

Bugün toplumsal olarak önyargılı bir konudan ve deneyimimden bahsedeceğim. Neden önyargılı diyorum çünkü söylediğim zaman herkes bilmediği için “Ay ne gerek var. Deli misin. Neden böyle birşey yapıyorsun sonra ajda pekkan gibi olursun. Yaşlanmaktan bu kadar korkma. Senin yüzünde ne var ki. Ay sende yaptırıyorsan biz ölelim” vs. gibi önyargı cümleleri kuruyor.

Aslında her zaman verilen örnek bir kağıdı buruşturduktan sonra açmak yerine buruşmadan önce buruşmasına izin vermemek daha önemli. Ciltte aynen böyle.

Buruşmadan önce ne kadar önlem alınırsa ilerde o kadar daha iyi sonuç alır ve daha az işlemle daha güzel sonuç elde edersiniz. Bu demek değildir ki 20 yaşında hemen git botox yada çeşitli işlemler yaptır.

Mesela ben 30 yaşıma kadar asla cildime enjeksiyonlu bir işlem yaptırmayacağım konusunda kendime söz vermiştim ve 30.5 yaşında yaptırdığım bu işlem ilk uygulamam.

04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Botox nedir, nasıl yapılır ve ben neler yaşadım şimdi bunlardan bahsedeceğim

Botox işlemi cilt altına ilaç verilip oradaki kasların geçici olarak felç edilmesi (durdurulması) durumu. Siz mimik yapamayınca cilt kırışmıyor. Böylece oradaki kırışıklıklar hiç olmuyor ve pürüzsüz görünüm elde ediliyor. İşlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte toplam en fazla 4 ay kalıyor. Sonra etkisi geçiyor ve eski halinize dönüyorsunuz.

Yanlış bilinen şeylerden biri cildin gerildiği. (Bu nedenle Ajda Pekkan gibi olursun diye bir tabir kullanıyor herkes. Sanki Ajda Pekkan 70 yaşında değilmiş ve 100 tane estetik operasyon geçirmemişte sadece botox yaptırmakla bu hale gelmiş gibi :P)

04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Dr. Onur Çukurluoğlu'nun kliniğinde bir etkinliğe katılmıştım.

Etkinlik sonrasında bir işlem hakkı kazandık ve ben bunu botoxtan yana kullandım. İşlem ücreti genellikle bölgeye ve kişiye göre değiştiği için net bir fiyat veremem ama 1500 tl gibi bir fiyatı ortalama gözden çıkarmanızı tavsiye ederim. Ben göz çevreme (kaz ayağı) alnıma ve kaş üstlerine yaptırdım (dr bey muayene sonrası öyle uygun gördü)

04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

İşlem önce ön muayene ile başlıyor

5 dakikalık bir bilgilendirme sonrasında 2-3 dk kadar Dr bey enjeksiyonları hazırlıyor ve esas işleme geçiliyor. Bana yaklaşık 12-13 adet enjeksiyon yaptı ve işlem 2 dk sürmedi.

Ben işlem sırasında hiç acı duymadım ama benim acı eşiğim yüksektir. Sinek ısırmış gibi bir acı oluyor. Öncesinde uyuşturma yapılmadı ki zaten gerek yok. Sonrasında 1 saat kadar alnımda yanma hissettim ve bu yanma işlemdeki enjeksiyon acısından daha fazlaydı ama sonra geçti. Soğuk iyi geliyor, ben sürekli soğuk elimi alnıma götürerek kendimi rahatlattım.

04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

İşlem sonrası iz, kızarıklık, şişlik vs. olmuyor

Enjeksiyon yerlerindeki kızarıklık siz klinikten çıkmadan geçiyor. Eve geldiğimde hiçbirşey olmamış gibiydi. 2 gün sonra ilacın etkileri yavaş yavaş başlıyor ve her an biraz daha mimik yapamamaya başlıyorsunuz.

04 April 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

En çok sorulan soru: Yüz ifadesi değişiyor mu?

Hayır yüz ifadesinde hiçbir değişiklik olmuyor. Çünkü tüm kaslara uygulanmadığı için yine mimiklerinizle kızıyor, şaşırıyor yada gülüyosunuz. Aslında değişen hiçbir şey yok. Sadece birkaç kas hareket etmiyor. Dünyanın sonu gelmiş gibi davranmaya gerek yok.

Ben eşime söylemedim. 10 gün oldu ve daha bilmiyor bile. Kimse anlamadı. Sadece her gören senin yüzüne bir canlılık gelmiş deyince botoxtandır dedim ve yine aynı Ajda pekkanlı cümleleri işittim de çok yakın çevreme söyledim. Artık kimseye söylemiyorum. (Özellikle ablalarıma, kendi ablam hariç tabi :P)

Son olarak kendimde gördüğüm değişiklikten bahsetmem gerekirse ben bayıldım diyebilirim. Normal olan buymuş gibi. Eskisi anormal geliyor. Sabah kalkıp aynaya baktığımda kaşlarımın ortasındaki uyku kırışığımı görmüyorum. Makyaj yaparken fondötenin alın çizgilerime dolmasına uyuz olmuyor ve sürekli mimik çizgilerimi pudralamıyorum

Sadece bana garip gelen arada hissettiğim garip his. Garip bir şekilde siz oynattığınızı zannettiğiniz kasınız oynamayınca böyle tuhaf bir hissiyat oluyor. En çok alnımda hissettim. Gözlerimde hiç hissetmedim. Çok önemli değil ama yinede garip geliyor insana Bu tarz estetik işlemlerde kulağınıza küpe olması gereken birkaç konu var. Öncelikle kendinize bir doktor bulun ve ona güvenin. Bu bulduğunuz doktor lütfen doktor olsun ve hijyenik bir ortamı olsun. Her doktorum diyene de güvenmeyin. İyi araştırın. Ucuz diye kanmayın. Sonuçta sağlık bu, bazı uygulamaların geri dönüşü olmayabilir.

Sorunuz olursa yorum yapmaktan çekinmeyin. Öncesi sonrası fotoğraflarımı koymak isterdim ama düzgün fotoğraf çekemedim Belki daha sonraki botox işlemlerimde bu yazıyı günceller ve fotoğraf koyarım.

Herkese mutlu günler.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Onur Çukurluoğlu Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Hasta Yorumu Dr. Onur Çukurluoğlu'nu hem doktor olarak hem insan olarak tavsiye ederim. İletişimi on numara, ilgisi alakası yerinde ve içi dışı bir olan birisi. Neyse onu yapıyor. Ne eksik ne fazla.
Başa Dön