01 May 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Seyfi Akbay ile botoks ve göz altı ışık dolgusu deneyimim

Geçtiğimiz hafta bir fotoğrafımı instagramda paylaşıp ”acaba ne yaptırdım?” diye sormuştum. Gelen yorumlarda dudak dolgusundan, kepçe kulak ameliyatına kadar herşey vardı :)) O gün ne yaptırdığımı yazmak için bir hafta kadar geçmesini bekledim ki Botoks iyice otursun diye.

Bu arada emziren ve hamile olan annelerin bu tarz işlemleri yaptırmak için emzirmeyi sonlandırmış olması gerekiyor çünkü henüz Botoks maddesinin süte karışıp karışmadığı araştırılmamış. Ben de emzirme sürecini bitirince yaptırdım zaten.

Doğumdan sonra uykusuzluk ve yorgunluk hat safhada olduğundan göz altlarımda çukurlar oluşmuştu ve bu görüntü beni çok yorgun gösteriyordu.

Yaşla ve genetik faktörlerle birlikte göz çevresi ve kaş arası bölgemde çizgilenme çok fazlaydı. Bir çok arkadaşımın hem estetik ameliyat hem Botoks işlemleri için çok memnun kaldığı Seyfi Akbay'dan randevu aldım.

Botoks yaklaşık 3-4 gün kadar sonra etkisini gösterdi ama fotoğraflamak için 1 hafta geçmesini bekledim ki tam etkisini net görelim.

01 May 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Botoks Öncesi Sonrası Hiç Acı Hissetmedim

Bir çok arkadaşımın hem estetik ameliyat hem Botoks işlemleri için çok memnun kaldığı Seyfi Akbay'dan randevu aldım.Öncelikle nerelere Botoks yapılacağını tespit etmek için yüzümü kalemle çizdi, sonrasında işlem sırasında acı hissetmemem için uyuşturucu krem sürüp 20 dk etki göstermesini bekledik.Uyuşturucu krem etkisini gösterince tekrar muayene odasına geçip işleme başladık. İlk önce kaş arası ve göz çevresi bölgemde Botoks yapıldı ve hiçbir acı hissetmedim. Yaklaşık 15-20 dk lik bir sürede tüm işlemler bitti ve 10 gün sonra kontrol randevumu alıp çıktım. Bu arada Botoks yapıldığı anda kırışıklıkları açıp düzeltmiyor bir hafta içinde yavaş yavaş etki ediyor ,ortalama 4 gün sonra kırışıklıkların açıldığını görüyorsunuz.


01 May 2017
Tedaviden 1 yıl sonra

Botoks Öncesi sonrası fotoğrafları

Şimdi Botoks öncesi sonrası çektiğim fotoğraflara bakalım: Güldüğümde oluşan göz çevresi kırışıklıklarım artık yavaş yavaş yanağıma doğru inmeye başlamıştı ve bu görüntüden hiç hoşlanmıyordum Botoks yaklaşık 3-4 gün kadar sonra etkisini gösterdi ama fotoğraflamak için 1 hafta geçmesini bekledim ki tam etkisini net görelim.Kaş arasında ise artık çok belirgin hale gelmeye başlamış kırışıklıklarım vardı bunlar içinde botoks çok etkili oldu. Botoks öncesi sonrası değişim harika!! “30’lu yaşlarda başlanması en iyisi.”Bu arada Botoks ileri yaşlarda yapıldığında kırışıklıkları tam olarak açamıyor, çünkü kırışıklıklar çok yerleşmiş ve derinleşmiş oluyor. Bu yüzden 30’lu yaşlarda başlanması en iyisi. İleri zamanlarda yapılacağında kırışıklık çok derinse öncesinde derin dolgu uygulanması ve kırışıklığın içinin doldurulması gerekebilir. Ben yaptırdığım tüm bu işlemlerden çok memnun kaldım, sizce nasıl olmuş?


Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Seyfi Akbay Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Hasta Yorumu Birçok arkadaşımın hem estetik ameliyat hem botoks işlemleri için çok memnun kaldığı Seyfi Akbay ‘dan bende çok memnun kaldım.
Başa Dön