01 May 2017
Tedaviden 4 yıl sonra

Botoks öncesi ve sonrası / Oyuncu botoksu

Merhabalaaarr!! Yazmam gereken o kadar şey var ki nereden başlasam bilemedim ama biz bayanlar tarafından oldukça merak edilen, birçoğumuzun yaptırdığı ya da yaptırmak isteyipte korkudan yaptıramadığı Botoks hakkında kişisel deneyimimizi sizlerle paylaşmak istedim..Kardeşimle acaba botoks da mı yaptırsak diye düşündük ve hadi yaptıralım dedik.. ve ani bir kararla bir botoks yaptırmak istiyoruz diyip doktorumuzdan Botoks uygulaması hakkında bilgi alıp yaptırdık. Bakın sonuçlara :)

 

17 April 2017
Tedaviden 3 yıl sonra

Botoks uygulamasının içeriği

Botoks uygulamasının içeriği botulinum toksin tip-A dır. Botoks ve Dysport hemen hemen aynıdır. Mor kapaklı Olan Amerikan kökenli Botoks, yanındaki de İngiliz kökenli Dysport. Aralarında ki fark moleküllerinin büyüklüklerinden kaynaklanır. Her ikisi de etkili ve başarılı sonuçlar sunar.

01 May 2017
Tedaviden 4 yıl sonra

Oyuncu Botoksu

Doktorum benim için Amerikan kökenli Botoksla Oyuncu Botoksu yapmayı uygun gördü. Nedir bu hemen açıklayayım: Oyuncular canlandırdıkları karakteri ve karakterin ruh halini daha iyi yansıtmak için izleyici ile mimiklere dayalı bir iletişim kurar. Bu sebeple de genç yaşlarda aşırı mimikler ciltte bir kırılma hattı oluşturur.Oyuncu Botoks kişiye özel planlanarak uygulanan bir Botoks tekniğidir. Yapısal ya da yıllar içinde yerleşmiş her duyguda her durumda aynı şekilde tekrarlanan mimiklerin onarılması, doğallaştırılması tekniğidir.

14 April 2017
Tedaviden 3 yıl sonra

Kaş arası uygulamaları

Bir de kaş aramda yer etmeye çalışan çatma kırışığına da müdahale edelim dedik ve oraya da uygulama yaptırdık. Bir öncekine oranla kaşlarımı daha fazla çattığımda kaş aramda anca bu kadar bir çizgilenme oluyor. Kaşları kaldırınca hiç çizgilenme olmuyor :)

17 April 2017
Tedaviden 3 yıl sonra

Gelelim Kardeşimin uygulamasına

Gördüğünüz gibi kardeşim de alnında ve göz kenarlarındaki çizgilenmelerden rahatsız oluyordu.. Ona İngiliz kökenli Dysport la (normal teknikle) Botoks uygulandı. Uygulama incecik iğnelerle yapılıyor. Ve uygulamadan bir hafta sonra elde ettiğimiz sonuçları da paylaşıyorum.

01 May 2017
Tedaviden 4 yıl sonra

Sonuç olarak

Kişisel deneyimimize göre belli bir yaştan sonra takriben 30lu yaşlarda (benim gibi) önleyici Botoks'a başlanabilinir.

Şimdi aa ne gerek vardı vs diyen arkadaşlarım da olabilir. Ancak ben doğal yaşlanma sürecini ne kadar ertelersem o kadar iyidir diyen biri olduğum için bu tarz uygulamaları yaptırmakta bir sıkıntı görmüyorum..

İsteyen istediği gibi yaşlansın..:) Fiyat konusuna gelecek olursak Botoks uygulaması 400-500 TL arasında bir rakama yapılıyor. Merak edenler olabilir diye koltuk altına yapılan botoks uygulamasının fiyatını da öğrendim o da 800-900 TL arasında.

Başa Dön