Sırala
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Botoks Deneyimim :))

Sonunda aşırı hayırlı bir yazı yazmaya karar verdim. Botoks nedir? Ne işe yarar? Mimiksiz, suratı cam gibi parlayan, ne iş yaptıklarını asla bilmediğimiz zengin teyzeler gibi yapar mı? Doğal görünen botoks var mıdır? Botoks fiyatları nedir? Botoks nerede, kime yaptırılır? Hepsini yazacağım. Allahım kocaman kadın oldum botoks yazıyorum, inanılır gibi değil!

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Yaklaşık 1. senenin sonunda ikna oldum

Öncelikle şunu belirteyim, botoks benim ilk yaptırdığım müdahale. Estetik operasyonlara hiç karşı değilim. Fakat botoks normalde önleyici bir tedavi olarak görülebilir. Yani kırışıklıklarınızı daha derinleşmeden önleyen bir yöntem. Ben sürekli kaşını çatan bir insan olduğum için (kitap okurken, telefona bakarken, film izlerken, çalışırken laptop başında, yolda yürürken vs her zaman suratsızım) iki kaşımın ortasında derinleşmeye başlayan bir çizgi fark ettim ve araştırmaya başladım. Yaklaşık 1. senenin sonunda ikna oldum ve İstanbul Maslak Sun Plaza’da yer alan Shambala Clinic‘te Plastik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu‘na kendimi teslim ettim.

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Kurbanlık koyun gibi yatmış beklerken...

İlk seferi sanırım 5 ay kadar önceydi, korkularımı anlatamam. Saatlerce sorular sordum, Bora Bey’i kanser ettim ama sonunda oldu. En çok da mimiklerimi kaybedip şaşkın bir ifadeyle kalmaktan korkuyordum ama onun da ayarı varmış. Yani eğer siz istemiyorsanız, kimse sizi ifadesiz bırakmaya meraklı değil. Eğer sadece derinleşen mimik kırışıklıklarınızdan korkuyorsanız, botoksla dilerseniz o mimiklerinizi tamamen yok edebilir, dilerseniz benim gibi yumuşatabilirsiniz.Az botoks nasıl oluyor derseniz, birinci elden hissiyatı anlatayım. Normalde yukarıda bahsettiğim gibi, uyanık olduğum her zaman kaşımı çatma meyilinde olan ben, artık kaşımı çatmak yerine normal insanlar gibi rahat bir surat ifadesiyle duruyorum. Ama bir şeye sinirlendiysem, kendi isteğimle kaşımı çatmamda bir sorun yok. Yani bilinçli olarak mimik yapabiliyorum. Bilinçsiz olacak yapmıyorum o mimikleri. Yani botoksla mimiklerim ölür mü diye bir endişeniz varsa, siz özellikle talep etmezseniz, ölmüyor diyebilirim.

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Acımadı valla

Botoks can yakıyor mu? Hayır. Canım çok tatlı değildir açıkçası ama, yapılırken periscope yayını bile yaptım yani, canım yansa görünürdü herhalde. İğnesi çok ince ve kısa. Çok derine girmediği için çok canınız yanmıyor. İşlem yaklaşık 10 dakika filan sürüyor. Yüzünüze hafif buz tutup çıkıp gidiyorsunuz. Öğlen arasında botoks yaptırıp, öğleden sonra işe devam edebilirsiniz.

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Zafer benim

Periscope yayınımda da en çok sorulan sorulardan biri, “bir kez botoks yaptırınca, hep yaptırmak gerekiyor mu?” oldu. Bir de ne kadar zaman dayanıyor denildi. Ben normalde çok mimikli bir tip olduğum için ortalama 5 ay filan sürüyor. Ama 7-8 ay dayananı da oluyormuş. Bir kez yaptırınca hep yaptırmanıza gerek yok.Sadece eski yüz hareketinize geri dönüyorsunuz o durumda. İsterseniz bir daha hiç yaptırmayın, isterseniz yenileyin. Operasyon sonrasında da, etkinin 3 gün sonra ortaya çıktığını (fotoğrafta kaşlarımı nasıl çattığıma ve ortadaki tren rayına dikkat) ve 1 hafta sonra rötuşlar için bir kez daha doktorunuza uğramanız gerektiğinden haberiniz olsun.

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Operasyon sonrası buz sürerken

Bu arada Botox’u herkes yapıyor, dişçisinden dermatologuna iğne kullanmayı bilen herkes botoks yaparım diyor ama ben şahsen plastik cerrah olması sebebiyle Serdar Bora Bayraktaroğlu‘na güvenebildim. Öncesinde mutlaka çok büyük araştırma yapmanızı öneririm. Geri dönümlez bir şey değil, 6 aya geçer ama yine de neden istemediğiniz bir sonuçla karşılaşın değil mi?

Yorum Yaz 0 Yorum
27 Nisan 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Sıradakiiiii

Son olarak botoksun, tek kullanım yeri mimik kırışıklıkları değil. Migren botuksu denilen bir şey var, farklı yerlere yapılıyor tabi ki, bende yok ama yaptıran ve çok memnun kalanları duydum. Bir de şu yaz günlerinde terleme botoksu yaptırabilirsiniz. Özellikle lazer epilasyon yaptırdıysanız bilirsiniz, eskisinden de fazla terleyen koltukaltları ile deliriyorsunuzdur.Yaz başında koltuk altına botoks yaptırıp, tüm yaz rahat edebilirsiniz. Terlemenizi engellemesi söz konusu değil tabi ki, sadece botoks yapılan yerden terlemenizi engelliyor. Koltukaltınız terlemiyor da sırtınız terliyor mesela…Uzun vadeli etkileri nedir ne değildir bilemiyorum tabi ki, nispeten yeni uygulamalar konusunda çok büyük savunmalar yapamam ama şimdiye kadarki botoks deneyimim son derece olumlu diyebilirim. Umarım sorularınızı cevaplayabilmiş, merak ettiğiniz her şeyden bahsetmişimdir. Eğer başka sorularınız olursa, yorum olarak bırakın, doktorumu hayata küstürene kadar soralım.

Yorum Yaz 1 Yorum
sera24 08 Mayıs 2018  

Şahane anlatmışsınız, insanın yaptırası geliyor valla. Bir de fiyat hakkında bilgi verseymişsiniz.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu Botox’u herkes yapıyor, dişçisinden dermatologuna iğne kullanmayı bilen herkes botoks yaparım diyor ama ben şahsen plastik cerrah olması sebebiyle Serdar Bora Bayraktaroğlu‘na güvenebildim. Öncesinde mutlaka çok büyük araştırma yapmanızı öneririm. Hasta Yorumunu Gizle