04 April 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Özgür Evren Ersoy ile botoks deneyimim

Çocukluğumdan beri kaşlarımı kaldırırım. Dinlerken konuşurken izlerken... Herkesin "indir şu kaşlarını alnın kırışacak" diye dillerinde tüy bitmiştir. Uzun zamandır da gerçekten alnımda ciddi mimik kırışıklığı oluştu. Artık kaşlarımı kaldırmasam dahi çizgiler duruyordu. Bakınız  fotoda kaşımı çok hafif kaldırdığımda çizgilenmeyi görebilirsiniz. İkinci fotoyu başka sekmede açıp orjinal boyutta baktığınızda mimik yapmadan da oluşan çizgileri görebilirsiniz. En son foto ise botox sonrası hali.

04 April 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Geçen sene ilk Botox'umu yaptırmıştım

O da gayet başarılı bir operasyondu. Ancak mimik yapabildiğim oyuncu botoxu yaptırmıştım. Oyuncu botoxunda sevmediğim bir yön vardı. Normalde kasların bir çoğunu kullanamazken bazı kaslarımı kullanabiliyor olmam yüzünden, daha önce çizgi olmayan yerlerimde çizglenme yapabilir gibi göründü bana. İkinci Botoxumu 5-6 ay önce yaptırdım. Bu kez evime yakın olan başka bir doktora gittim. Ben zaten oyuncu değilim o yüzden alnımı kullanmasam da olur diyip komple kıpırdamayan bir botox yaptırdım. Felç gibi de değil. Tıpkı şimdi ki gibi hafifçe kaşlarımı kaldırabilsem de kızma etkisi yapamıyorum :D Gerçi şu an minimal de olsa yapabiliyorum.

04 April 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

Hazır gitmişken Esteworld'un botoxunu denemek istedim

Çünkü bir öncekinin etkisi geçmeye başlamıştı. Ben yine botoxun acısını da dayanılabilir bulduğumdan uyuşturtmadım ama isteyeni yine kremle uyuşturabiliyorlar. Botoxunuzu da yaptırdığınızda 10-15 gün sonra kontrole gidiyorsunuz. İlave edilmesi gereken bir yer varsa kalan ilacınızı kullanarak işlem yapıyorlar. Ben kaşlarımı kaldırdığımda çok fazla havaya kalktığından rutuşta kaş üstüme ilave ettik ve şu an sonuçtan son derece memnunum. Normalde insanlar kalkık kaş istedikleri için de botox yaptırıyorlar bunu da duymuştum. Bana Volkan gezegeninden Captain Spack gibi geldiğinden sevmiyorum çok net. Botoxun etkisi kişiye ve kullanılan ilaca göre değişiyor. Bende alın bölgemde yaklaşık 6 ay gidiyor. Göz çevrem malesef botoxu iyi tutmuyor ve 2-3 ay sonra çözülüyor.

04 April 2018
Tedaviden 2 yıl sonra

"Doktorunuzdan kullanılan ilacı yanınızda açmasını isteyin"

Doktor Özgür Bey Çok önemli iki bilgiden biri olarak kullanılan ilacı yanınızda açmalarını istemenizi söyledi. Çünkü Botox aslında ilacın adı ve bunun farklı isimler altında kaliteli ve kalitesiz bir sürü çeşidi var. Daha önce yaptırdıklarım farklı markalardı ve inanın isimlerini söyledikleri halde hiç aklımda kalmadı. Esteworld'de Botox markası kullanılıyor. İlacı sizin yanınızda açmalarının diğer bir nedeni ürünün bayat olmadığını ya da başka bir hasta için açılmadığını gözünüzle görmeniz. Normalde Botox cam iğne şişesinde toz halde bulunuyor. İlaç şişesinin içinde o kadar az bir ürün var ki inanamazsınız. İçine karışım olacak sıvı dolu Şırıngayı ilaç şişesinin üzerindeki plastik deliğe soktuğunda, şırıngaya dokunmadan sıvı vakum etkisi ile içine doluyorsa Botox'unuz taze demekmiş. Bunu da öğrendik.

Uygulamayı gerçekleştiren doktor
Başa Dön