Sırala
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Bölüm 1 Evet Yaptırdım! Gözaltı Işık Dolgusu TEOSYAL Redensity II Uygulamamı Op.Dr. Fatih Dağdelen Yaptı:)

Uzuuuun zamandır yaptırmayı düşündüğüm, en ince ayrıntısına kadar araştırdığım, son günlerde oldukça popüler olan gözaltı ışık dolgusu TEOSYAL Redensity IIyi sonunda ben de yaptırdım! Bazılarınızın aaa ne gerek vardı dediğinizi duyar gibiyim, ama bazılarınızında ilgisini oldukça fazla çekeceğine eminim, fotoğraflardan bazılarınızın farketmediği, fakat benim çok rahatsız olduğum yaş ve genetik faktörlere bağlı olarak özellikle göz altlarımda morluk, çukurluk ve kırılmalar bulunuyordu ve bu beni inanın çok rahatsız ediyordu, adeta takıntı yapmıştım.

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

İşlem öncesindeki göz çevremi görüyorsunuz...

Gözaltlarımdaki beni bir hayli rahatsız eden morluk ve en önemlisi çukurlukları görebiliyor musunuz?

Bu noktada belirtmeliyim ki gözaltına işlem yapmanın ne denli riskli olduğunu okudukça öğrendim ve gözaltlarıma dolgu yaptırmaya karar verdikten sonra hangi markanın kullanılması gerektiği belliydi, çünkü her dolgu gözaltı ışık dolgusu değildi ve bunun patentini almış tek bir marka vardı o da TEOSYAL Redensity II .

Bunu öğrendikten sonra ürünü Türkiye ye getiren firma olan Seltek Estetik Çözümler'ın Pazarlama Müdürü Tatlılar tatlısı Gülben Hanım ile iletişime geçtim, bu arada söylemeden geçemeyeceğim daha önce de kendisiyle tanışıklığımız olan Gülben Hanım bana hemen dönüş yaptı, o kadar tatlı enerjik hoşsohbet biriyle karşılaştım ki anlatamam size:) kendilerinden bana bir doktor önerisinde bulunmalarını rica ettim onlar da bana hayatımda rastlayabileceğim en pozitif enerjili, bence en yeteneklilerden, hastasını rahatlatabilmeyi kolayca başaran doktorlardan biri olan ve medyadan kendisine oldukça aşina olduğumuz Sevgili Fatih Dağdelen e yönlendirdiler...

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

İstanbul Fulya'da ki DORA Hastanesi'nin yolunu tuttum...

Randevu günümü merak ve heyecanla beklemeye koyuldum, aklımda birçok soru vardı fakat Gülben Hanım benim aklımdaki tüm soru işaretlerini gidermişti, için rahat bir şekilde günü geldiğinde İstanbul Fulya'da ki DORA Hastanesi'nin yolunu tuttum...

Bu arada Fulya'da böyle bir hastane olduğunun hiç farkında değildim, 16 branşta hizmet veren alanında oldukça başarılı ve isim sahibi doktorlardan oluşan bir kadrosu bulunan bir yer burası, kadın doğum, ortopedi, diş Hekimliği, göz sağlığı, Çocuk hastalıkları gibi bir çok branş var özellikle gülüş estetiği konusunda yaptıkları çok ilgimi çekti gerçekten, birkaç yıl önce o konuda da fazlaca araştırma yapmış, son anda yaptırmaktan vazgeçmiştim...

Konumuza dönecek olursak eğer sosyal medyada da haklarında bir çok olumlu yazı okuduktan sonra gönlüm yüzde yüz rahat bir şekilde gittim oraya:)

İşlem öncesinde doktorum bana uygulamayı en ince ayrıntısına kadar örnekleriyle anlattı, hastalarının öncesi ve sonrası görüntülerini inceledik birlikte sonrasında ise bu işlem için benim uygun bir aday olduğunu söyledi zaten bende bu cevabı bekliyordum açıkcası..

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Kendimi usta ellere teslim ettiğimi bildiğimden bu açıdan rahattım

Kendimi usta ellere teslim ettiğimi bildiğimden bu açıdan rahattım, bu noktada şu söylemeliyim ki doktorunuza güvenmeniz ve elektriğinizin tutması çok mühim bence, doktorunuz eğer size güven verdiyse ve güzel olacağınızı düşünüyorsanız, içinizde en ufak tereddüt bulunmadan o koltuğa yatıyorsanız sonuçta güzel oluyor:)

Uygulamayı tüm ayrıntılarıyla yazmak istiyorum çünkü yaptırmayı düşünenlere gerçekten ışık tutmasını arzu ediyorum.

İşlem öncesinde Fatih Bey bazı hastalar üzerinde uygulamanın nasıl değişiklikler yaptığını da gösterdi, sonuçlar inanılmazdı, gözaltı ışık dolgusu yada Teosyal ın diğer bölgeler için olan dolgularını yaptıran hastaların uygulamalarını paylaşıyorum sizlerle, ben çok şaşırdım açıkçası sizinde ilginizi çekeceğine eminim...

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Sıfır makyajlı halim

Bu resimde sıfır makyajlı halimi görüyorsunuz:) Özellikle göz altlarımdaki çukurluğa dikkat çekmek isterim..

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

İşleme geçmeden önce Fatih Bey yüzümün işaretlemelerini yapıyor:)

İşlem öncesinde herhangi bir anestezik krem sürmedi doktorum, gerek olmadığını belirtti, bu konuda endişelenmememi özellikle istedi, anestezik krem sürmekle sürmemek arasında hiçbir fark olmadığını iletti, fark olmadığını daha iyi anlayabilmem açısından bir tarafa sürmeyi diğer tarafa sürmemeyi teklif etti, tamam dedim, orayı uyuştururken hafiften çok az acı duyuyorsunuz ama inanın çok az, diğer tarafa da direkt olarak uygulamayı yaptı, veeee inanın arada hiç fark yoktu, uyuştururken verdiği acı kadardı duyduğum acı...

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Uygulama zamanı

Resimlerde uygulama yapılırken görüyorsunuz, bir taraftaki çukurluğun daha fazla olduğunu söyledi, ki bende bunu hep farkediyordum, o tarafa bir miktar daha fazla enjekte etti asimetriyi düzeltebilmek adına.

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

İşte burada ve diğer tüm resimlerde cidden hiç canım yanmadı, sizi temin ederim:)

Bu arada hemen belirtmek istiyorum ki yüzümde gördüğünüz diğer işaretlemeler için beklemede kalın, bu yazı dizisi devam edecek:)

1-2 dakika süren işlem sonrasında gülerek koltuktan kalktım, ağrı yada sızı hiç bir şey yoktu, hemen aynaya bakmak istedim ve aynada anında görülebilen bir etki vardı, beni rahatsız eden o çukurluk tamamen yok olmuş ve dolgu malzemesi nedeniyle morluklar sorun olmaktan çıkmıştı benim için:)

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

İşlemden 1 dakika sonrası

Bu fotoğrafta ise işlemden 1 dakika sonrasını görüyorsunuz, çukurluklar belirgin şekilde yok olmuş durumda...

Operasyon sonrasında herhangi bir iritasyon, şişme yada morarma yada hassasiyet, kızarıklık hiç bir şey yaşamadım, işlem sırasında ve sonrasında da hiçbir acı hissetmedim bunları özellikle belirtmek istiyorum...

Yorum Yaz 1 Yorum
sera24 08 Mayıs 2018  

Bu kısmı gerçekten önemli hiç acı olmaması ve morarma olmaması acaba herkeste ayn mı ki

03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Üzerinden 12 gün geçmiş halini görüyorsunuz

Fotoğraflarda işlemin üzerinden 12 gün geçmiş halini görüyorsunuz, etkilerini görebiliyormusunuz ? çukurluklar tamamen gitti, gözaltı morluklarımda bayağı azaldı, concealer ı artık morlukları kapamak için değil göz çevreme aydınlık vermesi için kullanıyorum:)

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Bu fotoğrafı özellikle gün ışığında çektim

Dolgunun bana kalırsa gün ışında etkileri daha büyük şekilde gözlemlenebiliyor, bu benim için ne demek biliyor musunuz? Artık daha az hatta bazen hiç gözaltı kapatıcısı sürmemek , daha az makyaj demek:)

Küçücük bir effect insanı ne kadar değiştirebiliyor ve kendini iyi hissetmesine sebep olabiliyor, operasyondan sonra kimse bunu yaptırdığımı anlamadı tek dedikleri üzerimde bir güzellik gelmiş olduğu:)

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Harika bir şey bu, o kadar mutlu etti ki beni...

Bu uygulama bir çok kişide tek seansta işlevini görüyor ancak bazen bazı hastalarda ufak rötuşlar gerektirebiliyormuş, bana gerek olacak mı bilemiyorum ama buna doktorum karar verecek...

Estetik operasyonlara sıcak bakmayan yada canı yanacağından korkan ve işlemden sırf bu yüzden vazgeçen yada acaba memnun kalır mıyım, işe yarıyor mu diye düşünen herkese umarım yazdıklarım faydalı olmuştur, belli bir yaşa gelmiş ve doğallıktan sapmadan ufak değişimler yaşamak isteyenler için şiddetle öneriyorum, belli bir yaş derken bu herkese göre elbette değişiklik gösterecektir fakat önemli olan kişinin kendini mutlu ve iyi hissetmesi diye düşünüyorum...

u arada eğer gözaltı ışık dolgusu yaptırmaya karar verecekseniz şunu bilmelisiniz ki TEOSYAL Redensity II bu işi yapabilen özel formüle sahip tek ama tek markadır, Doktorunuzdan ısrarla bunu isteyin, çok fena şeyler duydum ve okudum, zira göz altı çok çok hassas bir bölge olduğundan sonradan üzüleceğiniz şeyler yaşamayın!

Bana bu konuda her şeyi sorabilirsiniz tüm samimiyetimle yanıtlamaya çalışırım, buradan sormak istemezseniz mail de atabilirsiniz seve seve yanıtlarım...

Yorum Yaz 0 Yorum
03 Nisan 2018
Tedaviden 2 ay önce

Ayrıca ürün hakkındaki detaylı bilgiyi de aşağıya eklemek istiyorum:

Teosyal Redensity II” Göz Altı Işık Dolgusu göz altı morluk, halkalanma ve kırışıklık problemlerine tek seferde yardımcı oluyor.

Türkiye’de SELTEK tarafından temsil edilen TEOXANE Laboratuvarları, “Teosyal Redensity II Göz altı Işık Dolgusu” ile bir ilke daha imzasını attı. Hyalüranik asit içerikli dolgu alanında uzmanlaşan TEOXANE Laboratuvarı’nın üst düzey bilim adamları tarafından iki yıl süren Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen “Teosyal Redensity II”, gözaltı morluk, halkalanma ve kırışıklık problemlerinin giderilmesine ve cildin uzun süreli yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmaktadır.

“Teosyal Redensity II - Göz altı Işık Dolgusu”, gözaltı morluk, şişlik, halkalanma ve kırışıklıklarına çözüm sunan, devrimsel bir ürün. Her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı morluk ve torbalanmasının nedeni genelde genetik olarak belirtilir fakat alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlardır.

Göz bölgesi her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaş ilerledikçe yüzdeki kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgesinin altında boşluk ve gölgeler oluşur. Bu güne kadar tek işlemle tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm bulunamamıştı. Ancak, Teoxane Laboratuvarları uzun süren etkili Ar-Ge çalışmaları sonucunda “Teosyal Redensity II - Göz altı Işık Dolgusu” ile bu problemleri giderebilmeyi başardı.

Kalıcılığı 1 ile 1,5 yıl arasında değişen “Teosyal Redensity II”nin TEOXANE Laboratuvarı tarafından yapılan klinik araştırmalarda 2.500.000 üzerinde enjeksiyon uygulandı. Sadece 15.000 uygulamada 1 kişide hafif kızarıklık ve morarma görüldü ancak bu durum 72 saat sonra kayboldu.
“Teosyal Redensity II”nin içeriğinde, cildin yapı taşlarından hyalüronik asit, cildi yeniden yapılandırma kompleksi 8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler ile hasta konforu için lidokain bulunmaktadır. Hyalüronik asit vücudumuzda doğal olarak bulunmakta ve derin tabakalarında su tutarak cildimizin hidrasyonunu iyi bir düzeye getirmeye hizmet etmektedir. Bu güçlü nemlendirici ajan, yaş almayla birlikte azalmaya başlar. Bu nedenle, cilt kurur, zayıflar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Teosyal işte bu zamanla azalan hyalüronik asidi cilde geri veriyor. Ayrıca çalıştığı bölge, giderdiği problemler ve uzun süre kalıcılığı ile de farklılık yaratmakta. Teosyal ürünleri insan vücudunda bulunan bir bakteriden elde edilmektedir. Yani insan vücuduna uyumludur. Bu da “Redensity II” yi diğer tüm piyasada bulunan dolgu maddelerinden ayırmaktadır.

Beni o kadar çok tatmin eden bir uygulama oldu beni öyle mutlu etti ki, size bunu tarif edemem, uygulamanın etkisi 12-18 ay arasında devam edecek, bir daha yaptıracak mıyım kesinlikle evet, yine Sevgili Fatih Bey'in uygulamasını isterim çünkü kendisinden ve DORA Hastanesinden bir hayli memnun ve mutlu ayrıldım, kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum:)

Sevgili Gülben Hanım size de çoook teşekkürler:)

Uygulamayı yaptırmak isterseniz eğer, fiyat aralığı uygulamaya göre değişiklik gösteriyor fakat 300 EUR civarında olduğunu söyleyebilirim.

Daha önce de belirttiğim gibi önümüzdeki günlerde yaptırdığım başka minik estetik operasyonları da uygulamalı olarak tüm ayrıntısıyla bloğumda okuyabileceksiniz :)

Takipte kalın...

Kocaman Sevgiler:)

Yorum Yaz 1 Yorum
sera24 08 Mayıs 2018  

Gerçekten çok belirgin bir fark olmuş peki kalıcı mı acaba? Ya da hala aynı mı durum?

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Fatih Dağdelen Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Hasta Yorumunu Göster
Hasta Yorumu Beni o kadar çok tatmin eden bir uygulama oldu beni öyle mutlu etti ki, size bunu tarif edemem, uygulamanın etkisi 12-18 ay arasında devam edecek, bir daha yaptıracak mıyım kesinlikle evet, yine Sevgili Fatih Bey'in uygulamasını isterim çünkü kendisinden ve DORA Hastanesinden bir hayli memnun ve mutlu ayrıldım, kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum:) Hasta Yorumunu Gizle
Göz Altı Işık Dolgusu Soru/Cevapları
Tümünü Gör
Göz torbalari 45 doktor cevapladı
Göz çevremin tamamı mor 35 doktor cevapladı
Doktora Sor Doktora Sor