03 September 2022
Tedaviden 1 hafta sonra

Başarılı geçen kapalı burun ameliyatım

Çok uzun yıllardır ara ara burnumdaki kemerden kurtulmak, yeni bir ben hayal etmek gibi düşüncelere giriyordum ve bu düş beni heyecanlandırıyordu. Ancak çevremden duyduğum başarısız operasyon hikayeleri ve sosyal medyadaki burun operasyonlarına dair popüler paylaşımların çokluğu kafamı her zaman karıştırıyordu.

Araştırmalarımdan ve gözlemlerimden Açık Burun Ameliyatı olmak istemediğimi, burnumda bir kesi izi kesinlikle görmek istemediğimi çok iyi biliyordum. Kapalı Burun Operasyonu da zor bir ameliyattı ve pratiği olmayan her doktorun üstesinden gelemeyeceği, riske atılmaması gereken bir durum olduğunun idrakındaydım.

Bir zaman sonra yakın iki arkadaşımın arka arkaya ameliyat olacaklarını öğrendim ve bu hikayenin arkasından Sevgili Doktor Alper Aksakal ile tanıştım. Araştırmalarım sonucunda doktorumun yurtdışında takip ettiğim başarılı işlere çok benzediğini ve Kapalı Burun Operasyonunda çok başarılı olduğu sonucunu çıkardım.

İki arkadaşımında ameliyatlarına tek tek hastane süreçlerinden iyileşme süreçlerinde yanlarında oldum. Akabininde doktorumla kendi operasyonumu planladık. İnce derili, zayıf bir kıkırdağa sahip, küçük burun delikleri olan bir burnum olmasına karşın yaşayacağım tüm süreci çok şeffaf bir yerden bana sabırla tekrar tekrar anlatıldı. :)

Bu konuda hakkını ödeyemem endişeli ve panik tavrıma karşın doktorum büyük bir sabır gösterdi ve her zaman bana tüm süreçlerin arkasında olduğunun altını defalarca çizdi ve o salt güveni bana verdi. Şunu çok iyi biliyorum artık biz hastalar ilk deneyimimiz olduğu için her zaman ne istediğimizi çok iyi bilemeyiz; bir gün doğal duran bir burun isterken ertesi günü aynada kalkık bir burun isterken de bulabiliriz kendimizi.

Doktorlar hasta modellerinin bir çok versiyonunu gördükleri için başta işleri gerçekten bu anlamda çok zor. Alper Bey’in Acıbadem Akasya’daki muayenehanesindeki planlama sürecimizden sonra ameliyatımı Pendik Medical Park hastanesinde olmak üzere operasyon tarihimizi netleştirdik. Ameliyat günümden önce yapmam gereken her şey Alper Bey’in Çalışkan Asistanı Sevgili Akif bey ve muayenehanenin gülen zarif yüzü Özen Hanım tarafından organize edildi.

Bu konuda çok önem verdiğim şey gerçekten ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar onlara istediğim zaman ulaşabilmem ya da bana hemen dönüş yapmaları oldu. Kendimi her zaman çok iyi hissettirdiler bana. Hastane sürecimde de güler yüzlü insanlarla bu süreci deneyimledim.

Özelikle anestezi doktorum hanımefendiden tutun da tüm hemşire ve hasta bakıcılar övme için söylemiyorum, harika insanlardı. Çok ama çok şükür ki Allah’a bu kadar güzel insanları bir araya getirerek bana bu deneyimi yaşattı. Hepsi yüzümde tebessümdür. Heyecanla girdim ve aynı heyecanla gözlerimi açtığım operasyonumun ardından harika bir burunla çıktım.

Bir gece kendi isteğim üzerine hastanede kaldım ve ertesi sabah taburcu edildim. Ve şaşkın olduğum bir diğer konu en ama en ufacık bir morluğum ya da sararmam dahi olmadı. Yüzümdeki şişlikler 3.günümün sonunda gitmeye başladı. 4. Gün işe başlamak bile istedim kendimi o kadar iyi hissediyordum. Tamponum 5. Günü, atellerim 8. Günü aldın. Bantlarım 4 gün kaldı ve şuan burnumda ödem olsa da sonuçtan çok memnunum ve Kapalı Burun Ameliyatında doktorumun ne kadar doğru bir adres olduğunu bir kez daha anladım.

Kendime bu memnuniyetin daimliğini sizlere de kendi memnuniyetinizde Allah’ın daha güzellerini nasip etmesini temenni ediyorum. Başta Sevgili Doktorum Alper Aksakal olmak üzere hikayemden geçen herkese çok teşekkür ederim.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Alper Aksakal Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Hasta Yorumu Sevgili Doktorum Alper Aksakal Kapalı Burun Ameliyatı konusunda kesinlikle doğru bir adres. Hasta ile empatisi çok yüksek ve iletişim konusunda gerçekten çok şeffaf ve salt güven veren biri. Şuan başka küçük estetik işlemleri içinde kendisine gitmeyi kafama koydum :) <br /> Geçtiğimiz haftalarda Masseter Botoksu ile yaşadığım küçük sorunu iki hafta içinde ortadan kaldırdı. Alanında iyi insanlarla çalışmak gibisi yok. Teşekkür ederim kendisine de şükranlarımı sunuyorum, minnetarım.
Başa Dön