08 February 2018
Tedaviden 9 ay sonra

32 yaşındayım, çocuğum yok, meme küçültme ve dikleştirme operasyonu geçirdim

10 yıl kadar önce saline implant koydurmuştum, göğüslerimin sarkmaya başladığını fark edince kısa bir süre içinde çıkarttırdım. Çıkarttıktan sonra kalkıklığı gitti, asimetrik ve sallanan memelere dönüştü.

Yıllardır göğüslerimi küçültmek ve dikleştirmek istiyordum, emzirebilmek istediğim için bekledim.Yapılan işlemin sonucu böyle nasıl oldu henüz bilmiyorum çünkü hala şişliklerim var. Fark anlaşılmıyor şu an. Umarım iyileşince daha iyi görünürüm. Öncesi ve 1 ay sonrası fotoğraflarımı da paylaşıyorum. 

06 February 2018
Tedaviden 9 ay sonra

Araştırma ve iletişim safhası

Internetten Türkiye’de iyi bir doktor araştırmaya başladım. Okuduğum ilk deneyim ve yorumdan çok etkilendim. Dünyanın farklı yerlerinden hastaların iyi yorumlarla anlattığı İstanbul merkezli bir plastik cerrahtı.

Hemen bir mail gönderdim. Ardından iletişime geçildi. Hasta koordinatörü çok yardımcı oldu. Mayıs için rezervasyon yapma, bilet alma, yer ayırtma gibi her konuyla ilgilendi.

Mayıs ayında doktorum ile tanıştım. Bilmek istediğim bir çok şey vardı. Yapılabilecekler ve yapılamayacaklar konusunda gerçekten çok dürüsttü.

Ekte koyduğum fotoğraf doktorumdan kendimin olmasını dilediğim meme şekliydi. Bunu söylediğimde doktorum daha iyisini yapabileceğini söyledi.

06 February 2018
Tedaviden 9 ay sonra

1 hafta sonra göğüslerim çok iyi görünüyordu

Ameliyattan bir hafta sonra yazıyorum: Göğüslerim çok iyi görünüyor. Tam istediğim gibi olacaklarını şimdiden görebiliyorum.

Ayrıca kasık alanımla ilgili bir sorunum vardı. Hormonlarımda bir sorun olduğu için kilo vermem çok zor oluyor. Karın boşluğuma doğru yağlanma oluşuyor bu da kasık bölgemin kabarık durmasına yol açıyor. O bölgeyi saklamak için kendimi sürekli büyük kazaklar giymek zorunda hissediyorum. Bu da otomatik olarak daha iri görünmeme neden oluyor.

Doktorum buradaki üç tabakadan sadece birine liposuction yapabildiğini söyledi. Yapılan işlemin sonucu nasıl oldu henüz bilmiyorum çünkü hala şişliklerim var. Fark anlaşılmıyor şu an. Umarım iyileşince daha iyi görünürüm.

06 February 2018
Tedaviden 9 ay sonra

1 ay sonra eski hallerine geri döndüler

Son yorumumda biraz aceleci davranmış olabilirim.

Göğüs küçültme ve dikleştirme operasyonu oldu. İlk ay onları nasıl da beğenmiştim.

Ama bir ay oldu sadece ve eski hallerine geri döndüler. Tekrar sarkmaya başladıkları gibi her yerim yara izi, yani hayal kırıklığım iki kat fazla. Üzgünüm. Operasyonlar öncesinde iyi düşünmek lazım. Öncesi ve 1 ay sonrası fotoğraflarımı da paylaşıyorum.

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Metin Kerem Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Hasta Yorumu Çok profesyonel çok dürüst.
Başa Dön