Sırala
14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

32 Yaşındayım 10 yıl düşündükten sonra Vaser Liposuction yaptırdım!

Her zaman kalçam ve karnımdaki yağlarla ilgili problemim oldu. Çok fazla kilolardan kilolardan 60'lı kilolara kadar düştüm. Kaç kilo olduğumun bir önemi yok ama her zaman büyük kalçalarım ve kocaman karnım vardı. Ve bir araştırma yaptım. İngiletere ve Avrupa için yaptığım araştırmada Türkiye ve Prag’taki doktorlardan son bir liste oluşturdum.

1. Dr. Mehmet Köksal Istanbul

2. Dr. Peter Mertan, Dr. Nikoleta Torišková or Dr Tomáš Beneš - Forme Clinic Prague

3. Dr. Ercan Demiray or Dr. Sinan Ulusoy - Est-Ethica Istanbul

4. Dr. Bülent Cihantimur veya Dr Yücel - Estetik International İstanbul

5. Dr. Metin Kerem - İstanbul

Kime gitmeliyim? Hala karar veremiyorum. Bu doktorlar hakkında fikri olan var mı? Doğru kararı vermem konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

Mart’ta gitmeyi planlıyorum. Tüm sürecimi sizin için yazıp paylaşacağım.

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Doktor kararım!

15 Mart’ta İstanbul’da Dr. Metin Kerem’e ameliyat olacağım. Güzel bir otelden rezervasyon yaptırdım sadece eşimin bu tatili onaylamasını bekliyorum. Doktorum hakkında burada bir çok deneyim ve yorum okudum tüm bunlar benim kararımı belirledi.

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Liposuction için İstanbul’a gidiyorum...

İstanbul uçuşum ayarlandı. 14 Mart’ta Dr. Kerem ile görüşmem olacak eğer benim için her şey ok ise 15 Mart’ta da operasyon gerçekleşecek.

Heyecanlı hissediyorum, endişeli değilim henüz. Karnım, belim ve kalçalarım için konuştum.

Spora geri dönüm çok çalışıyorum, kilo vermem lazım. Son bir kaç yıldır zinde olduğum için mutluyum. Kilo vermek için ne yapabileceğimi biliyorum. Kilo almak için de ne yapıldığını biliyorum. (Kaçınmaya çalışıyorum elbette) Umarım ameliyatımın başarılı olması için ihtiyacım olan temeli atmış olurum bu şekilde.

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Başardım! İyi hissediyorum ama kolay değildi (Operasyondan 7 gün sonra)

14 Mart’ta doktorumla görüşmem vardı. Bir sonraki gün de ameliyatım. Şu ana kadarki durumdan çok mutluyum. İyileşme sürecim gayet iyi gidiyor İngiltere’ye döndüm. Sonunda dizlerim, kalçalarımın üstü, sırtım, belim ve karnım hepsi tamam.Bu deneyimi takip edenlere bu aşamada bir kaç önemli tüyo paylaşmak isterim:1. Mutlaka yanınızda güçlü birisini götürün (eş, arkadaş, aileden biri)

Baya bir acım oldu. İlk 5-6 gün çok rahatsızlık hissettim. 2 gece hastanede kaldım. Yürürken ve banyoya giderken sürekli yardıma ihtiyaç duydum. İyi uyuyamadım bu yüzden yatakta sürekli olarak rahat bir pozisyona geçmek istedim bunun için de hareket ederken ve dönerken yardıma ihtiyacım oldu. Seçtiğiniz kişi ne hissettiğinizi anlamak zorunda. Kesinlikle bunu erkek arkadaşım olmadan yapamazdım ve benimle hastanede kaldığı için ona minnettarım.2. Acı hissedeceksiniz

Dayanılmaz bir acıyla başladı. Bu acıyla başedebilmek için ekstra ağrı kesicilere ihtiyaç duydum. Bu sırada eşimin desteği çoktu. Kesinlikle hissedeceğiniz acıyı küçümsemeyin. Gerçekten yaşadım bunu.3. Genital organınız şişebilir

Benimki 10 katı kadar şişti. Bacaklarımı kapatamıyor, oturamıyor ve normal bir şekilde yürüyemiyordum. Abartısız dudak kısmı ve klitoris golf topu kadar şişmişti. 18 saatimi buz koyarak geçirdim. Uçuş sırasında ise pantolonumun içine kağıt içinde buz koydum ve eve geldiğimde normal durumdaydım.4. İştahınız kaçabilir

Ameliyat günü bir şey yiyememiştim. Ertesi gün biraz yemek yemeye başladım. Anesteziden hala mideniz bulabileceği için yavaş yemeye dikkat edin. Az tuzlu ve düşük karbonhidratlı yiyecekler öneriliyor.5. Doktorunuzla iletişim kurmaktan çekinmeyin

Cerrahım olarak Dr. Metin Kerem’den çok memnunum. Kendisine yazdım, aradım ve bana aklımdaki soruları yok etmek için yanıtlar verdi, beni rahatlattı ve yaşadıklarımın normal olduğunu söyledi. Ekibi beni sürekli kontrol etti ve bana yalnız olmadığımı hissettirdiler.6. Suda kalın 

Ödemlerin inmesine yardımcı oluyor ve vücudunuzdaki tuzun dışarı çıkmasını sağlıyor. Aynı zamanda bu morarmaların yok olmasına da yardımcı olur. Şanslıyım neredeyse sıfır morarma oldu bende!7. Hareketli olun

Günde 30 dakika yürümeyi hedefliyorum ama daha fazla değil. İlk bir kaç gün bunu yapmak kolay değil ama yapabildiğinizin en iyisini yapın, kendinize zarar vermeyin. İlk gün hiç yürüyemiyordum neredeyse baygındım. Şişlikler aşağı yukarı hareket edebilir ama bu normal. 3-4 hafta sonra doktorunuz korseyi çıkarmanıza izin verdiğinde hafif egzersizlere başlayabilirsiniz.8. Nefes almakta zorluk çekebilirsiniz

Bu normal. Öksürmeye başladım ve suyumu sürekli yanımda tuttum boğazımı yumuşatmak için. Bu ilk günlerde can acıtıcı oluyor sonra daha iyiye gidiyor.9. Cildinize dikkat edin (kırışıklıklara)

Bunun olmasını istemezsiniz. Doktorum bana kırışabilecek alanlara karşı korsemin içine koyabileceğim bir paket gazlı bez verdi. Korse katlanabilir gibi dursa da çok sıı yine de. Ödemlerin ve şişliklerim azaldığında korsemi 2 geriden ilikleyeceğim. En geniş ayarda giymek beni çok rahatlatacak.Genel olarak zihinsel gücümü test ettim ve çok ağladım, canım çok yandı ve şiştim ama 2-3 hafta sonra yeni bir güncelleme için döneceğim.Doktorum sayesinde iyi hissediyorum :))

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

2 Ay sonra

Güncellemede geciktiğim için üzgünüm ama çok meşguldüm! Artı bu fotoğraflar ameliyattan sonra nasıl düz bir karnım olduğunu göstermek için çok daha iyi. Gerçekten sonuçtan çok memnunum.

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Yan yana koyduğum fotoğraflarla farkı gerçekten görebilirsiniz

Bir kez daha güncelleme yapacağım. Sonuçları sporda daha iyi fark ediyorum. Şiş olduğum zamanlarda bile artık midemin altındaki yağlar yok. Mutlu ve heyecanlı günler !!!

14 February 2018
Tedaviden 1 yıl sonra

Yaklaşık 1 yıl sonra

Hala çok mutluyum! Şu anda daha fazla kas yapmak için çok çalışıyorum ve ona göre yiyorum. Fotoğraflar daha az yağla karnıma neler yapabileceğimi gösteriyor!

Tedaviyi gerçekleştiren doktor
Op. Dr. Metin Kerem Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Hasta Yorumu Doktor Metin Kerem ve ekibi harikaydı. Kafamdaki tüm sorularıma yanıt verdiler. Endişelerimi yok ettiler ve sonuç inanılmaz. Onları vaser liposuction konusunda tavsiye etmekten mutluluk duyarım.
Başa Dön