Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Uzm. Dr. Şafak Göktaş

Ameliyatsız Yüz Germe

Selin Sezgin tarafından yazılmış, Uzm. Dr. Şafak Göktaş tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Uzm. Dr. Şafak Göktaş

Yeniben ile Estetik Sohbetler serisine bu hafta Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimi Uzm. Dr. Şafak Göktaş konuk oldu. Göktaş; 7 nokta lifting işlemi  ile ilgili bilgiler verdi. Uzm. Dr. Şafak Göktaş ile ikinci kez gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbet için tıklayınız. 
Uzm. Dr. Şafak Göktaş podcast

2022’nin Top Uygulaması 

2022'nin top uygulamasıUzm. Dr. Şafak Göktaş 2022 yılının top uygulaması olarak adlandırdığı 7 nokta lifting işlemi ile ilgili olarak; “7 nokta lifting yeni bir uygulama ve sonuçlar tahmin edildiğinden çok daha iyi.

Yüzün yukarı doğru kalkık durmasına yardımcı olan 7 noktaya mezoterapi ve dolgu karışımı bir içerik enjekte ediyoruz. İşlemin sonrası sonucu hemen görebiliyoruz.” diyerek uygulama ile ilgili bilgiler verdi. 

Yüzümüzdeki 7 Bölge

yüzdeki 7 bölgeİşlemin yapıldığı 7 bölgeyi Uzm. Dr. Şafak Göktaş şu sözlerle açıkladı:” Anatomide yüzü yukarı doğru asan bağlar vardır. Bu noktalar elmacık kemiği üzerinden başlar, oradan burun kanatlarının dibine kadar iner.

Üst yüzü lifting etmek için buradaki noktalara yapılır. Alt tarafı da yukarı doğru kaldırmak için de, kulak önü kısmı, çene kökü ve ağız kenarına kadar devam eder.

Bu noktalara işlemi uyguladığımız zaman yüzü yukarı doğru asan bağları güçlendirip, yüzün yukarı doğru kalkmasını sağlamış oluyoruz.” 

Daha Belirgin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin

7 nokta liftingYıllar içerisinde yüz hatlarındaki değişime dikkat çeken Uzm. Dr. Şafak Göktaş, bu durumun zaman içerisinde güzellik algısının değişmesinden kaynaklandığını belirtti ve 7 nokta lifting uygulaması öncesi ve sonrası yapılacakları açıkladı.

Göktaş; “İşlem öncesi ilk olarak işlem bölgesine lokal anestezi krem uyguluyoruz. İşleme başlamadan önce 7 noktayı işaretliyoruz, işlem zaten 10 dakika sürüyor. İşlem sonrasında da 10 dakika buz uygulaması yapıyoruz. Yani öğlen aranızda bile gelip bu işlemi yaptırabilirsiniz.”
Uzm. Dr. Şafak Göktaş whatsapp


Yeniben İle Estetik Sohbetler’in daha önceki bölümlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Keyifli dinlemeler!


Yeniben’in uluslararası platformu Newlyme’de öne çıkan doktor olmak için tıklayınız!​​

 


Yayınlanma tarihi: 13/01/2022

-

Son Güncellenme: 14/01/2022

Başa Dön