Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Op. Dr. Naser Dadaşzade

Revizyon Burun Ameliyatı

Selin Sezgin tarafından yazılmış, Op. Dr. Naser Dadaşzade tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Yeniben İle Estetik Sohbetler’in Bu Haftaki Konuğu Op. Dr. Naser Dadaşzade

Yeniben ile Estetik Sohbetler serisine bu hafta Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Naser Dadaşzade konuk oldu. Dadaşzade; revizyon burun ameliyatı,revizyon ameliyatın ne zaman yapılması gerektiği ve iyileşme dönemi hakkında bilgiler verdi.

Op. Dr. Naser Dadaşzade ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbet için tıklayınız. 
Op. Dr. Naser Dadaşzade podcast

Neden Revizyon Burun Estetiğine İhtiyaç Var?

revizyon burun estetiğiOp. Dr. Naser Dadaşzade revizyon burun estetiğinin tecrübe gerektirdiğini belirtti ve ekledi; “Revizyon ameliyatı hiçbir zaman bitmez.

Bu durum doktordan da kaynaklı olabilir, hastadan da, çevresel faktörlerden de. Doktorlar son teknoloji yakından takip edip kullandığında, hastalar doktorların dediklerine uyduğunda revizyona ihtiyaç da azalır.”

Kıkırdak Revizyon Burun Ameliyatının Olmazsa Olmazı

burun estetiği ve kıkırdak
Revizyon burun ameliyatlarında hastaların en çok duyduğu şey kıkırdak. Peki kıdırdak revizyon burun ameliyatının olmazsa olmaz bir ürünü mü?

Op. Dr. Naser Dadaşzade açıklık getirdi; “Burnun tripodu kıkırdaktır. Burnun şekli ve yüksekliği hep kıkırdak sayesinde verilir. Kıkırdaksız burun şekillendirilmesi yapılamaz.”

Revizyon Burun Ameliyatında Yaş Sınırı

revizyon burun estetiğinde yaş sınırıOp. Dr. Naser Dadaşzade, en çok merak edilen sorulardan biri olan yaş sınırı ile ilgili olarak; “Revizyon burun ameliyatında yaş sınırı yoktur. Ancak 45 - 50 yaşın üstündeyseniz kıkırdak sertleşip, kemikleşiyor.

Bu gibi durumlarda hastanın kendi kıkırdağını kullanamıyoruz. Ancak bu durum revizyon yapmamıza engel olmuyor çünkü kıkırdak bankasından kıkırdak temin edebiliyoruz.” diyerek konuya açıklık getirdi.

“Bir Tık”a Karar Vermek

bir tıkHastalarla görüşme yaparken yeni burnun nasıl görüneceğini simülasyon yardımıyla hastalarına gösterdiğini belirten Op. Dr. Naser Dadaşzade görüşme sırasında yaşananları anlattı: “Görüşmelerde simülasyon yardımıyla yaklaşık olarak ameliyat sonrası hastanın burnunun nasıl olacağını gösteriyoruz.

Bunu gösterdiğimiz zaman hem hastanın psikolojisinin buna hazır olup olmadığını hem de tam olarak nasıl bir burun istediğini anlamış oluyoruz. Genelde hastalar için hep “bir tık” vardır.

Bir tık daha kalkık istiyorum der hasta ama o bir tık hastada farklı doktorda farklıdır. Aslında simülasyon yardımıyla biz o tıkı belirliyoruz.”
Op. Dr. Naser Dadaşzade whatsappOp. Dr. Naser Dadaşzade, Yeniben İle Estetik Sohbetler’in sevilen hızlı sorular bölümünde; geri çevirdiği hasta olup olmadığını, Kulak Burun Boğaz Uzmanı olmasaydı ne olurdu, eşine ya da partnerine estetik uygulama yapıp yapmayacağını, kendisinde estetik olup olmadığı sorularına samimi cevaplar aldık.

Yeniben İle Estetik Sohbetler’in daha önceki bölümlerini aşağıda bulabilirsiniz. 

Keyifli dinlemeler!


Yeniben’in uluslararası platformu Newlyme’de öne çıkan doktor olmak için tıklayınız!


Yayınlanma tarihi: 07/01/2022

-

Son Güncellenme: 13/01/2022

Başa Dön