Yabancı Hasta Saç Ekimini Nasıl Araştırıyor, Neler Soruyor?

Saç Ekimi
Saç Ekimi tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Yabancı Hasta Saç Ekimini Nasıl Araştırıyor, Neler Soruyor?

Bir estetik platformu olarak Yeniben çatısı altında global versiyonumuz olan Newlyme’yi yayına aldığımız günden beri yabancı hastaların pek çok sorusuyla karşılaşıyoruz.

Yabancı hastanın en fazla rağbet ettiği estetik tedavi ise saç ekimi.

Tarafsız bir estetik platformu olarak, sorulan soruları yayına alıyor ve saç ekimi merkezleri de bu sorulara cevaplar veriyor.

Bugün Türkiye dışından, günde ortalama 7000 tekil kişinin ziyaret gerçekleştirdiği Newlyme, günden güne büyüyen trafiğiyle, Türkiye’de estetik tedavi olmayı planlayın yabancı hastaların gözdesi olma konusunda emin adımlarla ilerliyor.
saç ekimi hastasıSaç ekimi konusunda sorular soran yabancı hastaların en fazla merak ettiği konular ise aslında ülkemizdeki saç ekim merkezlerinin dikkate alması gereken ve üzerinde çalışılması şart olan hususların başında geliyor. Zira yabancı hasta, Türk hastadan farklı endişeler, meraklar taşıyor.

Son derece büyük bir rekabetin yaşandığı saç ekimi sağlık turizminde, yabancı hastanın saç ekimi merkezinizi tercih etmesinin en önemli kurullarından birisi, dünyada da pek çok örneği olan Newlyme gibi tarafsız platformlarda olmanızdır.

Yabancı hasta Newlyme’de araştırmasını yapar, sorusunu sorar, sadece kendisine verilen yanıtlarla kalmaz, diğer sorulara verilen cevapları da inceler.

Saç ekimi merkezinin ne kadar yetkin olduğunu araştırır. Öncesi sonrası fotoğraflara bakar ve fiyat performansına göre nihai kararını verir.

Şimdi yabancı hastayı biraz daha yakından tanıyabilmek için, sordukları sorulara hep beraber bakalım istiyoruz:

Saç Ekiminden Sonra Herhangi Bir Komplikasyon Yaşarsam Ne Olur?

saç ekimi komplikasyon
Bu gibi sorularda hastanın ülkesine döndükten sonra yaşayabileceği komplikasyonlar hakkında kafasının karışık olduğunu gözlemliyoruz.


Oluşabilecek sorunlar hakkında hastalarınızı bilgilendiriyor musunuz? Zira bilinmeyen her şey, gün sonunda kuşku yaratır ve hasta saç ekimi yaptırmak için sınırötesi bir ülkeyi tercih etmekten vazgeçer

Saç Ekimimi Kim Yapacak?

kim saç ekecek
Saç ekiminin bir ekip işi olduğunu bugün herkes biliyor fakat bu ekibin yöneticisinin, organizasyonu yapan uzmanının tüm ekim boyunca süreci nasıl takip ettiği bilgisinin mutlaka hastaya verilmesi gerekiyor.


Tek kişinin tüm ekimi yapamayacağı ama ekip üyelerinin her birinin uzmanlığının vurgulanması en doğrusu.

Ne Kadar Ödeyeceğim, Sürpriz Maliyetlerle Karşılaşacak mıyım?

fazladan ödeme
Sınırötesi hastanın en çok sorduğu sorulardan bir tanesi de ödeyeceği saç ekimi fiyatı ve ekstra ödemelerin olup olmayacağı yönündedir.


Havaalanı transferi, konaklama, otel hastane transferi, saç ekimi fiyatı, sonrası bakım maliyetlerinin her biri kalem kalem açıklanmalı ve hastanın ödeme konusunda kafası rahatlatılmalıdır.

Kaç Gün Türkiye’de Kalmam Gerekiyor?

staying in turkey
Bir diğer soru ise operasyondan sonra kaç gün Türkiye’de kalması gerektiğiyle alakalı.


Sorunun amacı kaç gün işten izin alması gerektiği ile de bağlantılıdır. Bu sebeple dönüş uçak biletinin de planlanması için hastaya konu hakkında açık bir cevap verilmelidir.

Yabancı hastanın en çok sorduğu diğer sorulara ise Soru-Cevap sayfamızdan bakabilirsiniz.

Yeniben'de Saç Ekimi tedavisinde öne çıkan doktor veya klinik olmak için tıklayın!


Yayınlanma tarihi: 02/11/2021

-

Son Güncellenme: 01/07/2022

Başa Dön