Ünlülerin tercih ettiği estetik uygulamalar nelerdir?


Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, ünlülerin en fazla tercih ettiği estetik operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Yüz ve vücut güzelliği herkes için çok önemli, medyada sürekli ön planda olmak durumunda olanlar için bu durum çok daha önemli. Kameralar kişilerdeki en ufak bir kusuru bile çok daha görünür hale getirebiliyor. Bu yüzden görünümünden memnun olmayan, kusurlu bölgelerinden dolayı mutsuz olan birçok ünlü objektiflerin karşısında çok daha estetik görünmek için plastik cerrahiye başvuruyor.

Peki, neler yaptırıyorlar?

Ajda Pekkan

Burun estetiği: Ünlülerin en çok başvurduğu estetik ameliyatların başında burun estetiği geliyor. Burun estetiği yaptırmayan çok az sayıda ünlü var. Yüzün görünümünü tamamen değiştiren burun ameliyatlı ünlülerin yanında ufak dokunuşların çok zor anlaşıldığı örnekler de var. Burun ameliyatı ya da burun dolgusu gibi cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler ile çeşitli çözüm önerileri sunulabilmektedir.

Meme estetiği: Ünlülerin en fazla tercih ettiği bir diğer estetik operasyon ise meme büyütme estetiğidir. İdeal dolgunluğa ve şekle sahip göğüsler, tüm bakışların sürekli üzerinde olduğu ünlü isimler için olmazsa olmaz estetik değerlerden biridir.

Dudak dolgunlaştırma: Günümüzde pek çok ünlü isim dudak dolgunlaştırmayla daha güzel ve estetik görünmeyi tercih ediyor. Genç ya da yaşlı, ince dudaklara sahip olan ve dolgun dudaklara sahip olmak isteyen herkes ünlüler gibi bu estetikten faydalanabilir. En fazla tercih edilen yöntem ise dolgu enjeksiyonu teknikleridir.

Yanak dolgusu: Birçok ünlü isim yanak dolgusu yaptırarak güzelliklerini ve genç görünümlerini koruyor. Yanaklardaki fazlalıkları ya da çökükleri gidermek ve elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek için cerrahi ve cerrahi olmayan teknikler uygulanabiliyor. Bişektomi ile Hollywood yanağı estetiği, elmacık kemiği dolgusu ile elmacık kemikleri ve yanaklar daha estetik hale getirilebilir.

Çene implantı: Günümüzde kadın ve erkek ünlüler tarafından en fazla talep edilen estetik operasyonlar arasında yer alır. Eğer orantısız bir burun ve çene görünümünüz varsa ya da çeneniz küçük bir görünüme sahipse bu operasyon için siz de uygun aday olabilirsiniz.

Alın/Kaş kaldırma: Yerli ve yabancı birçok ünlü isim kaş kaldırma operasyonuyla zamana meydan okuyor. Alın germe ve kaş kaldırma estetikleri için cerrahi teknikler ile kalıcı çözüm sağlanabilirken botoks ve dolgu enjekiyonu gibi ameliyatsız teknikler ile geçici çözümler de sunulabilir.

Yüz/Boyun germe ameliyatı: Yüz ve boyun çevresindeki dokuda yumuşama, derin kırışıklıkları veya sarkmaları olan hastalar için önerdiğimiz bir operasyondur. Tüm dünyada orta yaşın üzerindeki tüm ünlüler estetik cerrahinin sunduğu bu mucizeden faydalanarak yaşlanmanın etkisini azaltıyor.

Bölgesel incelme: Liposuction teknikleri ile bölgesel şekillendirme ve inceltme ünlülerin vazgeçemediği operasyonlar arasında yer alıyor. Egzersiz ve diyetle eritilemeyen kalıcı yağlar alınarak yüzün ve vücudun daha estetik görünmesi sağlanabiliyor.


Yayınlanma tarihi: 13/11/2020

-

Son Güncellenme: 18/09/2021

Başa Dön