Ünlülerin Burun Estetiği Doktorları Kimlerdir?

Burun Estetiği
Burun Estetiği tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Emel Gerdaneri tarafından yazılmıştır.

Ünlülerin Burun Estetiği Doktorları Kimlerdir?

Ünlülerin burun estetiği doktoru denince akan sular duruyor çünkü ünlü simaların hemen her alanda olduğu gibi en iyisini tercih ettiği konusunda yaygın bir inanç var.

Çok da haksız sayılmazlar aslında zira çoğu, yüz ve beden güzellikleriyle ekran önünde oldukları için, burun estetiği konusunda işlerini şansa bırakmıyorlar.

Burun yüz güzelliğine son derece etki sağlayan, yüzün tam ortasında bulunan bir organ.

Bununla birlikte, burun estetiği zengin ve ünlüler arasında bu denli popüler bir uygulamayken, bazıları işlem hakkında sessiz kalmayı tercih ediyor, bazısı da doktorunun ismini söylüyor, son derece açık bir dille beğenisini ifade ediyor.

Burun estetiği fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tıbbi olarak rinoplasti olarak bilinen bu estetik cerrahi tedavisi, burnunuzun şeklini değiştirmeyi veya düzeltmeyi amaçlar.

Ünlülerin burun ameliyatlarının çoğu estetik amaçlı yapılsa da bazısında tedavinin tıbbi nedenlerle uygulandığını da söyleyebiliriz.

Hadi şimdi ünlülerin burun estetiği doktorlarına bakalım ve dokunuşlarıyla ünlülerdeki değişime hep beraber şahit olalım:


1- Prof. Dr. Onur Erol      

Prof. Dr. Onur Erol

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Onur Erol kurucusu olduğu Özel M-ONEP Poliklinikleri’nde hizmet veriyor.

Yurtiçi ve yurtdışında pek çok başarıya imza atmış olan Erol, 2014 yılında merkezi Amerika’da olan Rhinoplasty Society (Uluslararası Rhinoplasty Derneği) Başkanlığı’na getirildi.

Turkish Delight adını verdiği ve kendisini uluslararası üne kavuşan burun estetiği yöntemi bulunan Onur Erol, pek çok ünlünün de burun estetiğini gerçekleştirdi.

Bu ünlülerin arasında ilk akla gelen manken Deniz Akkaya’dır. Deniz Akkaya mankenlik mesleğine ilk adım attığı sıralarda burun estetiği yaptırdı ve mesleki anlamda çok daha fazla ünlü oldu.

İşte karşınızda burun estetiği öncesi ve sonrası haliyle manken Deniz Akkaya:

Deniz Akkaya

Onur Erol’a burun estetiği yaptıran bir başka ünlü ise Petek Dinçöz. Manken, dizi oyuncusu ve ardından solist olarak kariyerine devam eden Dinçöz bakın Onur Erol hakkında neler söylüyor:

“Onur hocamın ben de yeri ayrıdır, onu dünyalar kadar severim.”

İşte karşınızda burun estetiği öncesi sonrası Petek Dinçöz:

Petek Dinçöz

 

2- Op. Dr. Emre İlhan

Op. Dr. Emre İlhan

Op. Dr. Emre İlhan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi sonrası Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasını tamamladı.

KBB alanında oldukça güzel, estetik ve fonksiyonel burunlara imza atan İlhan, her yıl periodik olarak gerçekleştirirlen “Rinoplasti’de İnnovatif Yaklaşımlar” konferansını organize ediyor.

Op. Dr. Emre İlhan pek çok ünlünün burun estetiğini gerçekleştirdi ama sanıyoruz en çok ses getireni youtuber Danla Biliç’e yaptığı burun estetiği operasyonu oldu.

Danla Biliç burun estetiği öncesi sonrası karşınızda:

Danla Biliç


3- Prof. Dr. Cüneyt Özek

Prof. Dr. Cüneyt Özek

Ünlülerin burun estetiğini yapan bir başka doktor ise Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cüneyt Özek.

Özek 2000 yılından beri, Microsurgery ve annals of Plastic Surgery dergisinde”editorial board” üyeliği yapıyor ayrıca plastik cerrahlarda belli bir üst seviyeyi yakalama amacını taşıyan, yazılı ve sözlü aşamalardan oluşan ”European Board of Plastic Surgery” sınavını geçerek, European Plastic surgery Board sertifikasının da sahibidir.

Alsancak İzmir’de kendi özel muayenehanesinde hizmet veren Prof. Dr. Cüney Özek influencer Melodi Erbirliel’e burun estetiği yaptı. Bakın Melodi Erbirliel sürecini ve hasta deneyimini nasıl anlatıyor:

Melodi Erbirliel’in öncesi sonrası ise şu şekilde:

Melodi Erbirliel


4- Op. Dr. Nuri Soysal

Op. Dr. Nuri Soysal

Acıbadem Hastanesi ve kendi özel kliniğinde hizmet veren Op. Dr. Nuri Soysal’ı, program yapımcısı ve sunucusu Sahrap Soysal’ın eşi olarak da biliyoruz.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Soysal’ın en fazla adının geçtiği ünlü isim ise Tuvana Türkay.

Oyuncu Tuvana Türkay’ın ilk burun estetiğinde imzası olduğu söylenirken, sonrasında Türkay’ın bir başka burun estetiği daha yaptırdığı kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor.

Tuvana Türkay burun estetiği öncesi sonrası ise gerçekten muazzam:

Tuvana Türkay


5- Prof. Dr. Nazım Çerkeş

Prof. Dr. Nazım Çerkeş

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Suat Nazım Çerkeş, Amerika yıllarının ardından 1992 senesinde Türkiye’ye dönen Çerkeş, sahibi olduğu CosMed klinikte hizmet veriyor.

2009-2012 yılları arasında Türkiye’de Estetik Cerrahi Derneği Başkanlığı görevi, Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği (ISAPS) Başkanlığı’nı yürüten Çerkeş, Avrupa Rinoplasti Derneği’nin üç kurucu üyesinden birisidir.

Pek çok ünlü hastası olan Çerkeş, ünlü şarkıcı Hande Yener’in de burun estetiğini yaptı.

Hande Yener


6- Op. Dr. Teoman Doğan

Op. Dr. Teoman Doğan

Galatasaray Lisesi’nin ardından Marmara Tıp Fakültesi’nde Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlığını alan Op. Dr. Teoman Doğan, dipolomasını ABD’de kabul ettirmek için ECFMG sınavlarını geçti ve USMLE sertifikasını aldı.

Anatomi üzerine doktorası bulunan Dr. Doğan, Şişli, Valikonağı Caddesi’nde bulunan özel kliniğinde hizmet veriyor.

Ünlü tiyatro sanatçısı Belçim Bilgin’in burun estetiği operasyonunu gerçekleştiren Op. Dr. Teoman Doğan’ın pek çok ünlüye farklı estetik cerrahi uygulamalar yaptığı biliniyor.

Belçim Bilgin burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafı ise tam burada:

Belçim Bilgin


7- Op. Dr. Yakup Avşar

Op. Dr. Yakup Avşar

İran Tebriz doğumlu olan Op. Dr. Yakup Avşar, Tebriz Tıp Fakültesi mezunudur. Akatlar’da,  kendisi gibi Estetik cerrahi Uzmanı olan eşi Dilek Avşar ile birlikte Özel Avşar Polikliniği’nde hizmet veriyor.

Burun estetiği konusuna özel ilgi duyan ve sayısız eğitimlere katuılıp, sayısız eğitimler veren Avşar’ın pek çok ünlü hastası bulunuyor. Pop müzik bestecisi ve şarkıcısı Sinan Akçil’de bunlardan birisi.

Sinan Akçil’in Yakup Avşar’a burun estetiği olmasına vesile olan ise, zamanında sevgili olduğu Ebru Şallı.

Burun estetiği öncesi sonrası Sinan Akçıl:

Sinan Akçıl


8- Prof. Dr. Dilaver Özturan

Prof. Dr. Dilaver Özturan

Kulak Burun Hastalıkları Uzmanı Prof Dr. Dilaver Özturan, pek çok kişi tarafından merakla aranan ve Google içinde soruşturulan doktorlarımızdan bir tanesidir.

Kendisini özellikle TV programlarında yakalayabilsek de, herhangi bir web sitesi ya da sosyal medya hesabı kullanmadığı için, merak oluşturduğu da bir gerçek.

İstanbuk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Özturan, Acıbadem Hastanesi’nde hizmet veriyor. Sunucu ve dizi oyuncusu Ece Erken’in burun estetiğini yapan Özturan’nin birçok ünlü hastası bulunuyor.

Ece Erken burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğrafı ise tam burada:

Ece Erken


9- Doç. Dr. Barış Çakır

Doç. Dr. Barış Çakır

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Barış Çakır, Çukurova Tıp mezunudur.

2004 yılında Almanya Köln de Media park klinikte Dr. Serdar Eren ile çalışmış, tüm bu süreç boyunca 11 uluslararası, 8 ulusal makale yayınlamış, ulusal kongrelerde 9 adet sözlü sunu yapmıştır.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde Heykel eğitimi alan Çakır, sonradan Malatya İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünde heykel üzerine eğitimine devam etti.

Hala heykel ve desen eğitimine Yusuf Başoğlu ile devam ediyor. Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesinde kendi özel kliniğinde hizmet veren Barış Çakır özellikle preservation rhinoplasty konusunda ulusal ve uluslararası kongreler düzenliyor, bilgisini ve tecrübesini meslektaşlarıyla paylaşıyor.

Burun estetiği üzerine kaleme aldığı 4 farklı kitap dünya çapında ses getirmiştir. Sunucu ve influencer Gizem Hatipoğlu’na burun estetiği yapan Dr. Barış Çakır’ın da çok fazla ünlü hastası var.

Burun estetiği öncesi ve sonrası Gizem Hatipoğlu:

Gizem Hatipoğlu


10- Op. Dr. Güncel Öztürk

Op. Dr. Güncel Öztürk

Burun estetiğine burun sanatı olarak bakan ve değerlendiren, Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Güncel Öztürk, aynı zamanda bir heykeltıraş.

Kendisini insan heykeltıraşı olarak isimlendiren Öztürk’ün burun sanatı isimli bir de kitabı bulunuyor.

Dr.GO lakabıyla uluslararası arenada da isim sahibi olan Dr. Güncel Öztürk European Board of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery; EBOPRAS sertifikasına sahip.

Nişantaşı, Abdi İpekçi Caddesi’nde kendi kliniğinde hizmet veriyor.

Pek çok ünlünün estetik cerrahi operasyonlarını gerçekleştiren Güncel Öztürk, ünlü manken Didem Soydan’ın burun estetiğini de yaptı.

Didem Soydan burun estetiği öncesi sonrası fotoğrafı

Didem Soydan


11- Op. Dr. Serhat Tuncer

Op. Dr. Serhat Tuncer

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi alanında uzmanlığını alan Op. Dr. Serhat Tuncer’in Maxillofacial Cerrahi, Ortognatic Cerrahi alanlarına özel ilgisi bulunuyor.

Şişli Teşvikiye caddesi’nde özel kliniğinde hizmet veren Serhat Tuncer’in sayısız ünlü hastası bulunuyor. Özellikle burun estetiği hastalarına baktığımızda ise, oldukça çarpıcı isimler karşımıza çıkıyor.

Bunlardan bazıları, Nefise Karatay, Asena Erkin, Tuvana Türkay ve pek çok futbolcu…

Burun estetiği Nefise Karatay öncesi sonrası:

Nefise Karatay


Asena Erkin burun estetiği öncesi sonrası:

Asena Atalay


Yayınlanma tarihi: 08/09/2021

-

Son Güncellenme: 23/06/2022

Başa Dön