Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Op. Dr. Tayfun Demirel tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir, Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği operasyonunun son birkaç yıl içerisinde artış gösteren bir ivme yaşadığı bir gerçek.

10 yıl gibi bir süre öncesinde, bir döneme damgasını vurmuş bez tamponlar kullanılırken; gelişen teknoloji sayesinde şimdilerde tamponlar kullanılmıyor.
checking appointment after rhinoplastyÖnceleri burun estetiği için uzunluğu neredeyse 1 metre olan ve her iki burun deliğine de üçer adet olacak şekilde yerleştirilen bez tamponlar kullanılıyordu.

Bu tamponların takılması, taşınması ve son aşamada da çıkarılması oldukça zahmetli ve acılı bir süreçti.

Gereğinden fazla kaldığında enfeksiyon ve koku yapan, zamanla sertleşip pıhtılara yapışan ve çıkarılırken kanama yapan bez tamponlar artık eskide kaldı.

Artık oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlem olan tamponsuz burun estetiği ön planda. 

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Tayfun Demirel tamponsuz burun ameliyatı için şunları söylüyor:

tayfun demirel whatsapp number

Op. Dr. Tayfun Demirel; “Burun ameliyatı operasyonlarında hastaların korkulu rüyası olan tampon uygulaması artık eskide kaldı. Tamponsuz burun ameliyatı sayesinde hastalar ağrı hissetmiyor, hızla iyileşiyor ve operasyon sonrasında rutin hayatına dönebiliyor.”

Burnunuzu yaptırmayı düşünüyorsanız ve tamponla ilgili çekinceleriniz varsa tamponsuz burun ameliyatı ile siz de hayalinizdeki buruna sahip olabilirsiniz.

Peki, tamponsuz burun ameliyatı nedir? Tamponsuz burun ameliyatı olur mu? Bu ve daha fazlası hakkında sizlere yanıt olacak faydalı bilgiler araştırdık.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir?

rhinoplasty without tampon
Burun estetiği, burnun yeniden şekillendirilmesi ve işlev açısından tedavi edilmesidir.

Bu operasyon sonrasında burun deliklerine bez tamponlar yerleştiriliyordu. Artık operasyon anında burun içine atılan dikişler sayesinde tampona ihtiyaç duyulmuyor ve tamponsuz burun estetiği sonrası hastalar için daha konforlu bir süreç olarak ilerliyor.

Bu nedenle ağrısız tamponsuz burun estetiği, bu ameliyatı olmak isteyenlere cesaret veriyor.

Burun estetiği tamponsuz yapıldığında hastalar rahat nefes alabiliyor, yeme ve içme anlarında kulakta basınç hissedilmiyor, ağrı yaşanmıyor ve ameliyat sonrasında iyileşme süreci hızlanıyor.

Uzun yıllardır burun estetiği olmayı düşünüyor ancak tamponlu burun estetiği olmaktan korkuyor ve karar veremiyorsanız okuduklarınızdan sonra karar vereceğinize eminiz.

Çünkü tamponsuz burun estetiği ile düşlediğiniz kolay ve ağrısız süreci yaşayarak estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

price of rhinoplasty
Tamponsuz burun estetiği fiyatları, hastaya uygulanacak operasyona göre farklılık gösteriyor.

Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan tamponsuz burun ameliyatı dünya genelinde uygulanıyor ve her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları sunuyor.

Siz de yüzünüzdeki altın oranı yakalamak ve fotoğraflarda daha estetik durmak için tamponsuz burun estetiği uygulamasını tercih edebilir ve güzelliğinizi kusursuz kılabilirsiniz.

Tamponsuz Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

tamponsuz burun ameliyatıTamponlu burun estetiği teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle yeniden şekilleniyor ve tamponsuz burun ameliyatı gibi yöntemler popüler olmaya başlıyor.

Burun estetiği olmayı düşleyen ve tamponsuz burun ameliyatı izle gibi yöntemler kullanarak bu süreci daha kolay yaşamak isteyen kişiler, pratik ve ağrısız bir uygulama olduğunu öğrendiğinde psikolojik olarak kendini operasyona hazır hissediyor. 

Tamponlu burun ameliyatı ile burun kemiğine cerrahi bir kesim uygulanıyor ve yapısal şekil değişiklikleri düzenleniyor.

Lazer yardımıyla uygulanan burun estetiği ameliyatlarında ise bu lazer sayesinde kalın burun derisi inceltilebiliyor.

Bu operasyon ile cildin kalın tabakası soyuluyor ve ortaya çıkan hasar en aza indiriliyor. Böylelikle iyileşme süreci daha kısa sürüyor. 

Tamponsuz Burun Estetiği Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

rhinoplasty before and after photo
Burun tamponu, operasyon sonrası burun kanamasını kontrol etmek için kullanılan bir aparattır.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi eğer hastaya tamponsuz burun estetiği yapılmışsa, bu operasyonun hastaya uygun olacağı ve hastanın olası kanama durumunun olmayacağı öngörülmüştür.

Tamponsuz burun estetiği öncesi ve sonrasında hastanın özel olarak dikkat etmesi gereken bir konu yoktur.

Tıpkı klasik burun estetiğinde yapılması ve uyulması gereken öncesi ve sonrası talimatlar geçerlidir.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

burun estetiğiTamponsuz burun ameliyatları, 18 yaşını doldurmuş olan, ameliyat olmaya engel teşkil eden sağlık sorunları bulunmayan ve doktor muayenesinde uygun görülen herkese uygulanabiliyor.

Kanama pıhtılaşma sorunu yaşayan ve kontrolsüz diyabet hastalığına sahip olan kişiler için önerilmiyor.


Yayınlanma tarihi: 15/01/2021

-

Son Güncellenme: 22/06/2022

Başa Dön