Tamponsuz Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun Estetiği

Derya Kılınç tarafından yazılmış, Op. Dr. Tayfun Demirel tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.


Tamponsuz Burun Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Burun estetiğinin son birkaç yıl içerisinde artış gösteren bir ivme yaşadığı bir gerçek. 10 yıl gibi bir süre öncesinde bir döneme damgasını vurmuş bez tamponlar kullanılırken; gelişen teknolojiyle şimdilerde burun ameliyatlarında tamponlar kullanılmıyor. Öncelerde burun estetiği için uzunluğu neredeyse 1 metre olan ve her iki burun deliğine de üçer adet olacak şekilde yerleştirilen bez tamponlar kullanılıyordu. Bu tamponların takılması, taşınması ve son aşamada da çıkarılması oldukça zahmetli ve acılı bir süreçti. Gereğinden fazla kaldığında enfeksiyon ve koku yapan, zamanla sertleşip pıhtılara yapışan ve çıkarılırken kanama yapan bez tamponlar artık eskide kaldı. Şimdilerde oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlem olan tamponsuz burun estetiği ön planda. 

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı Op. Dr. Tayfun Demirel tamponsuz burun ameliyatı için şunları söylüyor: “Burun ameliyatı operasyonlarında hastaların korkulu rüyası olan tampon uygulaması artık eskide kaldı. Tamponsuz burun ameliyatı sayesinde hastalar ağrı hissetmiyor, hızla iyileşiyor ve operasyon sonrasında rutin hayatına dönebiliyor.” 

Op.Dr. Tayfun Demirel

Op. Dr. Tayfun Demirel

Burnunuzu yaptırmayı düşünüyorsanız ve tamponla ilgili çekinceleriniz varsa tamponsuz burun ameliyatı ile siz de hayalinizdeki buruna sahip olabilirsiniz. Peki, tamponsuz burun ameliyatı nedir? Tamponsuz burun ameliyatı olur mu? Bu ve daha fazlası hakkında sizlere yanıt olacak faydalı bilgiler araştırdık.

Tamponsuz Burun Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği, burnun yeniden şekillendirilmesi ve işlev açısından tedavi edilmesidir. Bu operasyon sonrasında burun deliklerine bez tamponlar yerleştiriliyordu. Artık operasyon anında burun içine atılan dikişler sayesinde tampona ihtiyaç duyulmuyor ve tamponsuz burun estetiği sonrası hastalar için daha konforlu bir süreç olarak ilerliyor. Bu nedenle ağrısız tamponsuz burun estetiği estetik olmak isteyenlere cesaret veriyor. Burun estetiği tamponsuz yapıldığında hastalar rahat nefes alabiliyor, yeme ve içme anlarında kulakta basınç hissetmiyor, ağrı yaşamıyor ve ameliyat sonrasında iyileşme süreci hızlanıyor. Uzun yıllar burun estetiği olmayı düşünüyor ancak tamponlu burun estetiği olmaktan korkuyor ve karar veremiyorsanız okuduklarınızdan sonra karar vereceğinize eminiz. Çünkü tamponsuz burun estetiği ile düşlediğiniz kolay ve ağrısız süreci yaşayarak estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Pratik ve Ağrısız Bir Uygulama: Tamponsuz Burun Ameliyatı

tamponsuz burun ameliyatı

Burun estetiği, en sık uygulanan estetik operasyonlardan biri. Tamponlu burun estetiğiteknoloji alanında yaşanan gelişmelerle yeniden şekilleniyor ve tamponsuz burun ameliyatıgibi yöntemler popüler olmaya başlıyor. Burun estetiği olmayı düşleyen ve tamponsuz burun ameliyatı izle gibi yöntemler kullanarak bu süreci daha kolay yaşamak isteyen kullanıcılar, pratik ve ağrısız bir uygulama olduğunu öğrendiğinde psikolojik olarak kendini operasyona hazır hissediyor. 

Tamponlu burun ameliyatı ile burun kemiğine cerrahi bir kesim uygulanıyor ve yapısal şekil değişiklikleri düzenleniyor. Lazer yardımıyla uygulanan burun estetiği ameliyatlarında ise bu lazer sayesinde kalın burun derisi inceltilebiliyor. Bu operasyon ile cildin kalın tabakası soyuluyor ve ortaya çıkan hasar en aza indiriliyor. Bu sayede de iyileşme süreci daha kısa sürüyor. 

Kimler İçin Uygun?

burun estetiği

Tamponsuz burun ameliyatları, 18 yaşını doldurmuş olan, ameliyat olmaya engel teşkil eden sağlık sorunları bulunmayan ve doktor muayenesinde uygun görülen herkese uygulanabiliyor. Kanama pıhtılaşma sorunu yaşayan ve kontrolsüz diyabet hastalığına sahip olan kişiler için önerilmiyor. 

Tamponsuz Burun Ameliyatı Fiyatları

Tamponsuz burun ameliyatı fiyatları, hastaya uygulanacak operasyona göre farklılık gösteriyor. Son zamanların en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan tamponsuz burun ameliyatı dünya genelinde uygulanıyor ve her bütçeye hitap eden fiyat aralıkları sunuyor. Siz de yüzünüzdeki altın oranı yakalamak ve fotoğraflarda daha estetik durmak için tamponsuz burun estetiği uygulamasını tercih edebilir ve güzelliğinizi kusursuz kılabilirsiniz. 


Yayınlanma tarihi: 15/01/2021

-

Son Güncellenme: 17/02/2021

Burun Estetiği ile ilgili yazılar