Sosyal medyanın gazabına uğrayıp estetik yaptıran 9 ünlü isim!


Onedio kaynaklı haberde sosyal medyanın gazabına uğrayıp estetik yaptıran 9 ünlü isim yer alıyor.

Sosyal medyada eğer popüler bir kimliğe sahipseniz sahip olduğunuz en ufak 'sözde' bir kusur ağır eleştirilerin odağı olabilir.

Bu eleştirileri dikkate alıp kusurunuzu düzelttiğiniz sansanız bile bu sefer de başka kusurlarınızın eleştirilmesinden kurtulamazsınız.

Sosyal medya iyiliğin de kötülüğün de tam merkezde yer aldığı bir platform.

Bir yandan "beden olumlama", "positive vibes" derken diğer yandan birbirinin en ufak fiziksel kusurunu acımasızca eleştiren bir kitleye sahip.

Eğer bu ortamda biraz popülerseniz sahip olduğunu en ufak fiziksel kusurlar sebebiyle çok ağır eleştiriler almanız neredeyse kaçınılmaz. İşte bu durumu bizzat tecrübe eden eleştiriler doğrultusunda kendisini değiştiren ama yine de yaranamayan ünlüleri sizler için derledik.

1- KYLİE JENNER: O sosyal medya zorbalığıyla değişimin ilk ya da en ünlü örneği. Henüz 14-15 yaşındayken ona "ailenin en çirkini sensin", "dudakların yok", "Kendall senden daha güzel" gibi yorumlar yapılıyordu.

O da çareyi önce dudaklarını, sonra genel görüntüsünü tamamen değiştirmekte buldu. Peki kötü yorumlar yok oldu mu? Hayır.

Bu kez de "doğallığını mahvettin", "40 yaşında duruyorsun" gibi yorumlar gelmeye başladı.

Yani Kylie Jenner insanları memnun etmenin mümkün olmadığının canlı kanıtı oldu.

2- ZEYNEP ALKAN: Zeynep Alkan'ın göğüs ölçüleri bir dönem herkese dert olmuştu. 'Göğüsün yok', 'Çok kötü duruyor' vb. yorumlara her zaman yerinde cevaplar veren Zeynep Alkan sonunda dayanamayıp silikon taktırdı.

Ancak şimdi de silikonları eleştiriliyor, simetrileri tartışılıyor. Yani Kylie Jenner'da olan durumun aynısı.

3- EYLÜL ÖZTÜRK: Memeli Mestan olarak katıldığı Vine'da yakaladığı şöhreti başarılı bir kariyere dönüştüren oyuncu ve şarkıcı için başından beri çok aşağılayıcı yorumlar yapılıyor.

En çok burnu ve dişleri eleştirilen Eylül Öztürk, bu iki eleştiriyi de dikkate alarak değişim yoluna gitti. Ancak bu kez de diş boyuna, burun deliklerinin eşitliğine yorum yapılmaya başlandı.

4- JACLYN HİLL: YouTube'un ilk ve en popüler makyaj kanallarından birinin sahibi olan Jaclyn Hill burnuyla ilgili yorumlarla uzun süre mücadele etti.

13 yaşındayken kız kardeşi burnunu kırdığı için yamuk ve kemikli görünümlü bir burna sahipti ve bunu sürekli açıklamak zorunda kalıyordu.

Yine de yorumlara kayıtsız kalamadı ve sonunda burnunu düzelttirdi. Bunu doğallığına fazla müdahale ettirmeden yapması takdir topladı.

5- İREM DERİCİ: Sosyal medya konusunda epey hassas olan İrem Derici, önceden gelen fiziksel takıntısını birleştirince sonuç sağlıklı olmadı.

Sıkça eleştirilen ve buna çözümü fotoğraflarını silmekte bulan şarkıcı az kalsın sağlığından oluyordu.

Burnunu, dişlerini, göğüslerini yaptıran İrem Derici aşırı zayıflık sebebiyle zor günler atlattı.

Sosyal medyadaki acımasız yorumların ne kadar zararlı olabildiğini de göstermiş oldu.

6- EZGİ MOLA: Ezgi Mola hayatımıza girdiğinde şu ankinden çok daha farklı bir görüntüye sahipti. Şöhreti artıkça olumsuz yorumlar da arttı.

Özellikle kilosu çok eleştiriliyordu.

Bir yandan bedeniyle barışık olduğunu belirtse de, diğer yandan kilolu oyunculara başrol verilmemesini eleştiriyordu. Zamanla adeta başka birine dönüştü.

7- BEREN SAAT: Aslında Beren Saat'in silikon taktırma sebebi sosyal medya sayılmaz. Ancak yine olumsuz yorumlar sebebiyle taktırdığı ortada.

Rol aldığı filmdeki sevişme sahnesini bir televizyon programında yorumlayan Müjde Ar'ın "bakılacak bir şey yoktu" yorumu, insanların dikkatini göğüslerine çekmişti.

Yıl 2011'di ve o zamanlar kötü yorumları ünlülere günümüzdeki gibi direkt ulaştırmak mümkün değildi. Yine de magazin gündemindeki bu eleştiriler Beren Saat'in kararını etkilemişti.

8- HANDE ERÇEL: Hande Erçel'in dönem dönem aldığı birkaç fazla kilo, sosyal medyanın en çok diline düşen konulardan biri.

Aslında kilo almakla ilgili her zaman sorunu olduğunu dile getiren oyuncu, oyunculukta ilk sıçramayı yaptığı Güneşin Kızları dizisindeki rolünü kapabilmek için bir hafta içinde ciddi kilo verdiğini açıklamıştı.

Kötü yorumlardan sıkılan oyuncu uzun süredir yediklerine dikkat edip spor yapıyor.

Böylece zaten sürekli negatif yorumlar alsa da en azından fiziği ile ilgili eleştiri almıyor.

9- TUĞÇE ERGİŞİ: İşte Benim Stilim programı yarışmasıyla tanınan Tuğçe Ergişi, Yılmaz Morgül'e benzetilip sosyal medyada dalga malzemesi yapıldı.

Kendisi de bu alıma katılıp yarışmada Yılmaz Morgül taklidi yapmıştı. Yine de yorumlardan fazlasıyla etkilenerek kendini değiştirmeye başladı.

Adeta bambaşka birine dönüşen Tuğçe Ergişi, yeni görünümüyle güzellik yarışmalarına katılıyor. Sık sık derece de kazanıyor. (Onedio)

Kaynak: Internethaber


Yayınlanma tarihi: 24/07/2018

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön