Sonsuzluk Askısı, Infinite Lift Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Op. Dr. Berat Çiğdem tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Sonsuzluk Askısı, Infinite Lift Nedir?

Zamanla dokularımız yerçekiminin etkisi altında tam manasıyla kayıp gidiyor diyebiliriz. Bu durumun sonuçlarına bakacak olursak çökmüş elmacık kemikleri, nazolabial kıvrımlar, gıdı ve sarkık bir boyun yapısı…

Sizler de şakak bölgenizden tutarak yüzünüzü gerip, bu haliyle aynada nasıl da gergin durduğuna bakanlardansanız, sonsuzluk askısı diğer adıyla infinite lift için uygun bir aday olabilirsiniz.

Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Berat Çiğdem sonsuzluk askısı hakkında ayrıntılı bilgiler veriyor:
“Infinite thread lift, sizin de söyleminizle, çevirisi sonsuzluk askısı, son 1 senedir benim de uyguladığım ve hastalarımdan son derece olumlu geri dönüşler aldığım bir uygulama.

Infinite Thread dokuları, ilk konumlarına verimli ve sorunsuz bir şekilde geri çekmemize izin veren patentli bir ip teknolojisi.

Anında ve tamamen doğal görünümlü bir gençleşme sunuyor ve aslında Infinite lift cerrahi yüz germeye alternatif bir sonuç çıkartabiliyor.

İpler Güvenli Mi?

iplerTıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılan, biyomalzemelerden üretilen bu ipler, Fransa menşeili. Avrupa Birliği'nin hasta güvenliği için çok katı koşullara uygunluğunun bir garantisi olan CE’ye sahip.

Bu ipler alerjen değil, iz bırakmıyor, takibi çok basit ve lokal anestezi altında ameliyatsız yüz germe veya ameliyatsız boyun germe yapma şansını veriyor.

Sonsuzluk askısının diğer askılama yöntemlerinden belirgin farklılıkları var. Yerleştirdiğimiz bu ipler bozulmadan cilt altında kalıyor çünkü onu oluşturan biyomateryaller vücut tarafından ne absorbe edilir ne deforme olur.

Bu ipler elastik değildir ve bu nedenle yüzünüzün tekrarlayan kas yükleri altında uzamaz ve bu haliyle gevşeme yapmaz. 

Bu ipler, olağanüstü bir tutuş sağlayan ve implante yani yerleştirildiği yerde tam olarak kalmasını sağlayan patentli çarklara sahiptir.

Uygulamanın Yaptıkları

infiniti liftSonsuzluk askısında hastanın sağ ve sol yanaklarına yerleştirilen askı ipleri, çökmüş kutanöz dokuyu yukarı çeker. Tam burası sonucun etkinliğinden sorumlu bölgedir, iplerin üzerinde bulunan çentikler dokuya tutunmayı ve sabit kalmasını kolaylaştırır.

İpin girişini kulak önü tragus bölgesine değil, daha yukarı, saça doğru yapmakta fayda vardır. Çünkü bu tür bir implantasyon, önemli ölçüde gerginlik varsa, göz ve kulak arasında onarılamayacak şekilde kırışıklık yaratır.

Bu yüzden ipi daha yükseğe kulağın üst kısmının 1 ila 2 cm yukarısından yerleştirdiğimizde, ip temporal bölgeye nüfuz ederek kırışıklık olmadan etkinlik sağlar.

Derin seviyede yapılan bu askılama ayrıca SMAS ile temas edecek şekilde ve altta malar yağa konumlandırılmalıdır.

Bunlar sonsuzluk askısının uygulama detayları, özellikle anlatmamdaki amacım, uygulama, doğru teknikle yapıldığı zaman ancak verimli sonuç alınabilir. Aksi takdirde hem zaman, hem maddi anlamda hastaya kayıp yaşatır.

Infinite yüzde belirgin bir V şekli oluşturmamıza yardımcı olurken, aynı zamanda ameliyatsız boyun germe yapmamıza da imkan tanıyor.

Yine aynı ipleri bu sefer boyuna uygulayarak, gergin bir görüntü elde edebiliyor, gıdıyı ve mevcut sarkmayı toparlayabiliyoruz.

Boyun, yüzün devamı niteliğinde bir bölgedir, zaten yüze bir germe işlemi yaparken, boynu atlamamak, orada varsa deformasyon gidermek gerekir. 

İşlem Sonrası

işlem sonrasıİlk hafta şakaklarda ve elmacık kemiklerinde ya da boyunda sadece hafif ödem görülmesi muhtemeldir.

Basit ağrı kesicilerin 24 ila 48 saat boyunca alınması hastanın herhangi bir ağrı hissetmesini önleyecektir. Sonucun en az 3 ila 5 yıl devam ettiğini söyleyebilirim.” 


Yayınlanma tarihi: 19/01/2021

-

Son Güncellenme: 23/06/2022

Başa Dön