Ara Tatilde Erkekler Saç Ekimi, Kadınlar Estetik Yaptıracak

Saç Ekimi
Saç Ekimi tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Ara Tatilde Erkekler Saç Ekimi, Kadınlar Estetik Yaptıracak

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak, sağlık turizmi için Türkiye’yi seçenlerin tercih ettiği uygulamalara değindi.

Yarı yıl tatilinde gelen taleplere bakıldığında, erkeklerde saç ekiminin, kadınlarda ise estetik işlemlerin yoğunlukta olduğunu söyledi.

165 Ülkeden Sağlık Turisti Geliyor

healt tourism in turkey
Başkan Emin Çakmak, 165 ülkeden yabancı sağlık turistinin ağırlandığını, bunların içinde yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların da bulunduğunu belirtti.


Çakmak; "Sağlık sorunlarını erteleyebiliyorlarsa erteliyorlar ve özellikle Şubat tatili gibi dönemlerde Türkiye'ye geldiklerinde çözmeye çalışıyorlar.

Sömestırda gelen taleplere bakıldığında erkeklerde saç ekimi ve kadınlarda estetik yoğunlukta" dedi. 

Türkiye'de sağlık turizmi altyapısının çok iyi seviyede olduğunu, çok yetenekli doktorların bulunduğunu ifade eden Çakmak, hem yurt dışı hem de yurt içi hareketlilikten dolayı özellikle Ocak ve Şubat ayının çok yoğun geçtiğini aktardı.

Sağlık turizminde iyi bir ivme yakalandığını ve bunun artarak devam etmesini beklediklerini dile getirdi.

"2019'u 10,2 milyar dolarlık gelirle kapattık"

hair transplant in turkey
Çakmak, 2 milyon turist ve 20 milyar dolar turist hedefinin bulunduğunu anımsatarak, "Şu anda TÜİK üzerinden değil de kendi konsey üyelerimiz aracılığıyla yaptığımız istatistiklerimiz var.


Buna göre, 2019'u 1 milyon 87 bin sağlık turisti ve 10,2 milyar dolarlık bir gelirle kapattık.

Bu henüz TÜİK'in rakamlarına yansımıyor, çünkü daha resmi kurumlardan elde etmek istediği istatistikler var. Bizim konsey üyelerimizden elde ettiğimiz bilgiler doğru" diye konuştu.

Sömestırda gelen taleplere bakıldığında erkeklerde saç ekimi ve kadınlarda estetiğin yoğunlukta olduğuna işaret eden Çakmak, sömestirde, termal bölgelerde iç turizm hareketliliğinden dolayı %100 doluluğa ulaşıldığını söyledi. 


Yayınlanma tarihi: 17/01/2020

-

Son Güncellenme: 09/02/2022

Başa Dön