Şevval Şahin'in Estetik Polemiğine Jüriden Yeni Yanıt: Güzellik Sadece Dış Görünüş Değil ki


Şevval Şahin'in Estetik Polemiğine Jüriden Yeni Yanıt: Güzellik Sadece Dış Görünüş Değil Ki

NTV’de yer alan haberde, Miss Turkey 2018 birincisi olduktan sonra sosyal medyada bir karesi yayınlanarak estetikli olduğu öne sürülen Şevval Şahin için jüride yer alan Cihan Nacar'ın yanıtının ardından yeni bir açıklama geldi.

Şevval Şahin Güzellik yarışması

"Güzellik sadece dış görünüş değil ki" diyen jüri üyesi Op. Dr. Bülent Cihantimur, "Hiçbir uluslararası yarışmanın kurallarında, yarışmacılar 'estetiksiz olmalıdır' ibaresi yer almaz" ifadelerini kullandı.

Miss Turkey 2018'de birincilik tacını takan Şevval Şahin'in geçmiş yıllara ait bir karesi sosyal medyada yayınlanmıştı. Bu karenin ardından 19 yaşındaki Şahin'in 'tacı geri alınmalı polemiği' gündeme gelmişti.

Konu hakkında ilk açıklamayı yapan modacı ve jüri üyesi Cihan Nacar, Şahin'in kesin olmamakla birlikte sağlık sebebiyle estetik olduğunu belirtmişti.

Son açıklamayı ise Şahin'in taç giydiği yarışmanın jürisinde yer alan Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur açıklama yaptı.

Şevval Şahin

Yarışmanın jüri üyeleri arasında bulunan Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur şu açıklamayı yaptı: “Hiçbir uluslararası yarışmanın kurallarında, yarışmacılar 'estetiksiz olmalıdır' ibaresi yer almaz. Birinci seçtiğimiz Şevval Şahin kendisine son derece yakışan ve doğal bir görüntüyle bütünlenmiş estetik operasyonlar geçirmiş."

Şevval Şahin

"Güzellik sadece dış görünüş değil ki, bizi yurtdışında gidip temsil edebilecek altyapıya sahip olması, eğitimi, yürüyüşü, proporsiyonu, duruşu, hareket ve tavırları bir bütün olarak değerlendirilir. Kendisinin birinciliği sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum, başarılar diliyorum.”


Yayınlanma tarihi: 27/09/2018

-

Son Güncellenme: 27/07/2021

Başa Dön