Sevgili Olarak Küçük Memeli Kadınları Tercih Etmeniz Gerektiğinin Kanıtı 11 Bilimsel Bilgi

Meme Küçültme
Meme Küçültme tedavisinde öne çıkan doktorlar
Tüm Doktorlar

Onedio.com’da yer alan haberde, sevgili olarak küçük memeli kadınları tercih etmeniz gerektiği savunulmuş.

Pek çok insan tarafından küçük memeli kadınların, büyük memeli olanlara göre hayata 1-0 geride başladıkları düşünülür.

Fakat bilimsel olarak işler hiç ama hiç öyle değil, aksine küçük memeli olan kadınların yaşam sürecinde çok daha büyük avantajlara sahip olduğu da yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

İşte bu bilimsel gerçeklerden en dikkat çekici 11 tanesi!

1. Cinsel İlişkiden Daha Fazla Zevk Alırsınız

Koca memeli porno yıldızlarını ya da Playboy gibi dergileri bir kenara bırakırsak eğer küçük memeli kadınların cinsel anlamda tatmine daha müsait olduklarını söyleyebiliriz.

Viyana Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre küçük memeler, büyük memelere göre %24 oranında daha hassas. Kısacası daha küçük meme, daha hassas meme demek oluyor ve bu da tahrik olmayı daha da kolaylaştırıyor.

Daha küçük meme; daha fazla hassasiyet, daha fazla zevk…

2. Ekonomik Açıdan Kendini Sağlama Almış Erkekleri Tercih Ederler

“Bu küçük memelerimle beni kim sever?” diyorsanız eğer, cevabı psikoloji temelli araştırmalar veriyor. O kişi, zengin ve maddi anlamda sorun yaşamayan kişiler.

Psychology Today dergisinde yayımlanan bir makaleye göre zengin erkeklerin küçük memelerden, maddi anlamda sıkıntılar yaşayan erkeklerin ise daha dolgun memelerden hoşlandığı ortaya çıkmış.

Araştırmaya göre dolgun memeli kadınların daha anaç ve koruyucu bir izlenim yaratması, maddi anlamda zorluklar yaşayan erkekler tarafından tercih edilmesinin psikolojik sebebi olarak görülüyor.

3. Küçük Memeli Kadınlar Daha Genç Görünür

Yaklaşık 1600 kişinin ve aynı yaşta fakat farklı boyutlarda memeye sahip kadınların katıldığı bir diğer araştırmaya göre küçük memeli kadınlar, aynı yaşta büyük memeli kadınlara göre yaklaşık 5 yaş daha genç gösteriyor.

4. Memelerim Sarkacak Diye Endişe Etmezler

Memelerinin ilerleyen yaşlarda sarkacağı korkusu kadınlar için en önemli problemlerden birisidir. Bu sarkmaya neyin sebep olduğu henüz tam olarak çözülemese de Fransa’da yapılan bir araştırma şunu gösterdi ki, sütyen kullanımı memelerin sarkmasını engellemiyor aksine daha da hızlandırıyor.

Büyük memeli kadınların sütyen takmalarının neredeyse zaruri olduğunu düşünürsek eğer, sütyen takmasa da gündelik yaşamını sürdürebilecek küçük memeli kadınların sarkma tehlikesini daha az yaşadıklarını söylemek fazlasıyla mümkün.

5. Şekle Önem Veren Erkekleri Kendilerinden Uzak Tutarlar

İlle de büyük memeli kadınlar diyen erkekler her ne kadar sığ fikirli olarak kabul edilse de bilimsel olarak bu insanların seksist ve şekilci oldukları da biliniyor.

Westminster Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre büyük memeli kadınlardan hoşlanan erkeklerin pek çoğu bunun sebebinin, büyük memeli kadınları kolay av olarak görmeleri ve onları zayıf karakterli olarak tanımlarından kaynaklandığı görüldü.

6. Sütyen Seçimi Konusunda Seçenekleri Neredeyse Sonsuzdur

 

Kadınların en önemli sorunlarından birisi de sütyen seçimidir. Küçük memeli iseniz bu konu sizin için çok da büyük bir mesele olmaktan çıkar çünkü pek çok seçeneğiniz vardır.

7. Uzun Vadede Sağlıklarına Zarar Vermezler

Büyük memeli kadınlar -özellikle D kup-  öne doğru sarkan memeleri yüzünden bir zaman sonra sırt ağrısı çekmeye daha elverişlidirler. Büyük memelerin bir diğer kötü yanı da vücut şeklinin bozulmasına neden olabilmeleridir.

Ayrıca brestcancer.org’un kurucusu  Dr. Marisa Weiss, büyük memelerin baş, boyun ve ağrısına sebep olduğunu açıkladı.

8. Küçük Memeler Çok Daha Estetik Durur

Büyük memelerin asimetrik olması daha muhtemeldir ve erkekler simetriden daha çok etkilenir. Ve simetrik olan memeler, kadını olduğundan çok daha genç ve estetik gösterir.

9. Endişe Etmeksizin Gömlek Giyebilirler

Gömlek giydiğinizde her an düğmelerinizin sökülmesi korkusu nedir bilir misiniz? Bilmezsiniz. Çünkü böyle bir probleminiz hiç olmadı ve olmayacak.

10. Meme Kanseri Olma İhtimalleri Daha Düşüktür

Bu içeriği okumadan önce küçük memelerinizden zaten memnun olabilirsiniz fakat küçük olmalarının aynı zamanda sizin hayatınızı kurtarabileceğini de biliyor muydunuz?

Dünyaca ünlü Cosmopolitan dergisine konuşan Dr. Weiss, küçük memeli kadınlarda kanseri teşhis etmenin ve müdahalenin çok daha basit olduğunu söylüyor.

11. Sarıldığınızda Kalbi Size Yakın Olur…

Son madde bilimsel olarak pek fazla bir dayanağa sahip olmasa da öne sürülen önermenin gerçeğe olan yakınlığı dolayısıyla doğru kabul edebiliriz sanırım.

Küçük memelere sahip olan sevdiğinize sarıldığınızda bedeni size daha yakın olur, nefesini hissedersiniz, kalp atışlarını hissedersiniz.

Timus bezini aktive ederek lökositlerin üretilmesine, böylelikle immün sistemin enfeksiyonlarla daha rahat savaşmasına, dopamin ve seratoninin stimüle olmasıyla birlikte antidepresan etkinliğe; oksitosinin, kortizolün etkinliğini dengeleyerek strese karşı koruyucu etkinlik gösterip, kan basıncını ayarlayarak anksiyetenin azalmasına neden olduğu söylenen, günlük 10 saniyelik bir sarılmanın vücuttaki bu biyokimyasal ve psikolojik reaksiyonlarla vücut sağlığını anlamlı bir şekilde geliştirdiği de işin bilimsel kısmıdır.

Kaynak: Onedio.com


Yayınlanma tarihi: 27/10/2017

-

Son Güncellenme: 04/02/2021

Başa Dön