Sarkan Cilt İçin Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Çözüm

Fransız Askısı

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Dr. Sevgi Ekiyor tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Sarkan Cilt İçin Mükemmel Yaşlanma Karşıtı Çözüm

Yüzdeki sarkma sorununa uzun süreli çözüm sağlayan ve üstelik ameliyatsız bir tedavi olan Spring Lift ip askılama diğer adıyla Fransız Askısı tedavisini Medikal Estetik Hekimi Dr. Sevgi Ekiyor anlatıyor:
Dr. Sevgi Ekiyor whatsapp
“Evet söylediğiniz gibi ameliyatsız bir tedaviden bahsediyoruz ve ismi ise Spring Thread, Fransız Askısı olarak geçiyor. Yapmayı uygulamayı en çok sevdiğim tedavilerden bir tanesidir.

Yüzde belirgin bir kaldırma, lifting etkisi sağlar, daha genç bir yüz tanımlaması yapmamıza yardımcı olur. Dahası, yeni kolajen üretimini uyarır ve cildi yenilemeye de yardımcı olur.

Fransız Askısı Neden Farklı?

fransız askısı“Diğer ip askılama yöntemlerinden farklıdır. Cilde çok benzer elastikiyete sahip olan bu ipler, gerilebilir ve geri çekilebilir. Bir kez yerleştirdiğimizde, tıpkı cildiniz gibi yüz ifadelerinize uyum sağlar, uzar ve kısalır, kaslarınıza eşlik eder.

Bu da çok doğal bir etkiyle sonuçlanır. Aynı zamanda son derece dirençli iplerdir ve birçok yönden implanta benzerdir. Yüksek direnç, güvenli, biouyumlu bir malzemeden yapılmıştır.

Fransız askısının ipleri normal yüz ifadelerinizin hareketlerini rahat ve kırılmadan takip eden esnek, elastik kırçıllara sahiptir.

İplerin Çekilmesiyle Sarkan Deriye Lifting Etkisi

lifting etkisiYüzümüzü anatomik olarak incelersek, yağ ve kas düzenine sahip karmaşık bir yapıdadır. SMAS adı verilen bu benzersiz kas tabakası, yağ ve deri tabakasının altında yer alır.

Cilt aslına bakarsanız, gülümseme ve kaş çatma gibi belirli yüz ifadeler, yapmamızı sağlayan bu kas tabakasına demirlidir. Yaşlandıkça bu gerilir, gevşer ve cildimiz de üzerinde sarkmaya başlar.

Evet bugün piyasada çok çeşitli ipler var, Spring Thread® ise elastikiyet ve esneklik sağlayan bir silikon matrise ve elastikiyetin direncini ve kontrolünü sağlayan bir polyester sarmal çekirdeğe sahip mükemmel biyouyumlu bir ipliktir. Sert ipliklerden daha rahattır.

Belirli açılarla derinin altına yerleştirilirler ve kılçıkları yüzdeki yağa sabitlenir. İplerin çekilmesiyle sarkan derinin lifting etkisi yaşaması sağlanır. Kendine has tasarımı ve akordiyon gibi olma özelliği ile tek iptir diyebilirim.

Bu iplerin yeni kolajen ve elastin oluşumunu tetiklediğini biliyoruz. İpleri yerleştirdikten 3 aylık bir süre boyunca emilirler ve yerini, 18 aya kadar koruyan kolajen bantlar alır.

Etkileri Hemen Görülmeye Başlar

fransız askısı etkisiSpring ip askılamanın amacı, zayıflamış ve gevşemiş bağ dokusunu değiştirerek, yüz derisini çapraz olarak yukarı ve geriye doğru kaldırmaktır.

Gevşek sarkan cilt kalkar ve yüzün şekli daha genç bir görünüme kavuşur. Etkileri hemen görülmeye başlar ve 2-3 sene kadar etkinliğini muhafaza eder.

Az evvel de dediğim gibi uygulamayı takip eden birkaç ay boyunca kolajen üretimi uyarılır. Bu, üstteki cildin gençleşmesine ve sıkılaşmasına neden olur.

Fransız askısı, çevre dokularla etkili bir biçimde bütünleşir ve daha uzun vadeli sonuçlar sağlayan sarkma bağlarının yerini alır. Kendin gibi görünüyorsun ama daha genç versiyonun.

Daha genç bir yüz tanımı elde edildiğinden üzgün ve yorgun ifadeye de son veriyor. “


Yayınlanma tarihi: 29/06/2022

-

Son Güncellenme: 29/06/2022

Başa Dön