Safir Perkütan Saç Ekimi Ne Kadar Faydalı?

Saç Ekimi

Emel Gerdaneri tarafından yazılmış, Saç Ekim Merkezi Emphair Hair Transplant tarafından tıbbi olarak onaylanmıştır.

Safir Perkütan Saç Ekimi Ne Kadar Faydalı?

Saç dökülmesi, seyrek ve cansız saçlar çoğu zaman sosyal hayatımızı etkiliyor. Özellikle kadınlar için saç önemli bir aksesuar gibi düşünülse de erkekler için de bu durum farklı değil.

Zira erkekler saç dökülmesini, kelleşme durumunu yaşlılığın işareti olarak hissediyor. Saç ekiminin sanıyoruz bu denli popüler bir tedavi olmasının altında yatan en büyük etki de bu oluyor.

Sürekli yeni teknikleri duyduğumuz saç ekiminde en popüler seçeneklerden biri de Perkütan Saç Ekimi.  Safir Perkütan saç ekimi olarak da bilinen bu tekniğin ayrıntılarını Emphair Saç Ekimi Merkezi anlatıyor:
Emphair whatsapp
“Saç ekimi tekniklerine baktığımızda günümüzde oldukça fazla seçeneğin olduğunu görüyoruz. FUE, Safir Perkütan FUE ve DHI, klasik saç ekimi teknikleridir ve en çok tercih edilenler arasında yer alır. Saphire Perkütan FUE ise, saç ekiminde en güvenilir yöntemlerden birisi olduğu söylenebilir.

Sizin de dediğiniz gibi bu teknik aynı zamanda Safir FUE saç ekimi olarak da bilinir. Sakal, bıyık ve kaş ekiminde de kullanılır.

Hasta için daha rahat olması, iyileşme süresinin daha kısa olması ve kıllara yön vermek için daha esnek alan olması, tekniği çok daha popüler hale getirdi.

Daha Doğal Sonuçlara Ulaştık

doğal saç ekimi“Perkütan” kelimesinin anlamı “intradermal uygulama” olarak tanımlanabilir. Perkütan zaten çeşitli bozuklukların cerrahi tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Cerrahlar deri altındaki küçük kanallardan bazı organlara ulaşabilmektedir. 6 yıl önce Kore'de yapılan çalışma ile aynı mantıkla, deri altına kanallar açılarak saç ekimi yapılabileceği ve daha doğal sonuçlar elde edilebileceği anlaşıldı ve daha sonra bu teknik hızla gelişti.

Perkütan tekniği, daha dolgun saçlara rahatça ulaşmak için son yıllarda en çok tercih edilen teknik haline gelmiştir. Genellikle kişinin ensesinden alınan saç kökleri ile işleme başlanır.

Gerçek safirden yapılmış özel iğneli cihazlar yardımıyla saç ekimi yapılacak bölgede açılan üç boyutlu kanallara saçlar yerleştirilir. İşlem yaklaşık 5-7 saat sürer. Ekimin üçüncü ayından sonra yeni saçlar çıkmaya başlar.

Neden Safir FUE Olarak Adlandırılıyor?

safir tue saç ekim tekniğiFUE tekniği ile benzerlikleri var. Kanal açma ucu safir kristallerden yapıldığı için safir FUE olarak da adlandırılır ya da Perkütan saç ekimi denir.

Özetle hepsi aynı uygulamadır. Safir Perkütan tekniğini kullanmanın bazı avantajları ve dezavantajları vardır.

Safir Perkütan Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

safir fue avantajlarıGünümüzde bu yöntem oldukça tercih edilen ve başarılı bir tekniktir. Yöntem saç ekiminde olduğu gibi sakal, bıyık ve kaş ekiminde de kullanılmaktadır.

Ancak en yaygın kullanım şekli saç ekimidir. Perkütan saç ekiminin avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Tüylere açı vermek daha kolaydır ve sonuç daha doğaldır.

  • Bu teknikte saç ile aynı boyutta küçük kanallar kullanılır ve böylece açılan kanal sayısı artar ve ekim işleminde iki kat daha yoğun saç elde edilir.

Safir Perkütan Tekniğin Dezavantajları Var Mıdır?

safir fue dezavantajlarıBu tekniğin ana dezavantajı fiyatıdır. Çok daha fazla uzmanlık gerektirmesi, bu tekniği uygulayan saç uzmanlarının sayısının az olması ve işlemi yapan uzman için tekniğin çok zahmetli olması fiyatının diğer tekniklere göre daha yüksek olmasına neden olmuştur. Ayrıca kullanılan cerrahi bıçaklar çok pahalıdır.

Diğer Saç Ekimi Teknikleri ve Perkütan Tekniği Arasındaki Farklar Nedir?

saç ekimi yöntemleriBu tekniğin klasik saç ekim yöntemlerinden en büyük farkı 3 boyutlu kesiler açılarak yapılmasıdır. Böylece daha pürüzsüz bir kanal açar ve yaralar çabuk iyileşir, saç büyümesi için uygun bir zemin sağlar.

Kanal açmaya ek olarak, diğer ekim uygulamalarında olduğu gibi saç kökleri alınıp açılan kanallara yerleştirilir.

FUE'de saçsız alana yerleştirilecek saç kökleri, kanalların yarıklarına düz kesilerle ekilirken, Perkütan tekniğinde iğnenin özel şeklinden dolayı yuvarlak kesiler halinde ekilir.

Araştırmalar perkütan tekniğin bazı yönlerden daha olumlu olduğunu gösteriyor. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanılan safir bıçaklar biyouyumlu olduğu için daha hızlı iyileşme süreci.

  • Daha küçük delik açıklıkları ve deliklerin yuvarlak yapısının saç köklerinin büyümesine daha uygun olması nedeniyle daha doğal bir görünüm.


Yayınlanma tarihi: 05/08/2022

-

Son Güncellenme: 05/08/2022

Başa Dön